Oszuści stworzyli kolejną fałszywą stronę banku. Na co uważać?

Oszuści stworzyli kolejną fałszywą stronę banku. Na co uważać?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Kurs na gwałt!
Kurs na gwałt!
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Newsletter wyłudzający dane
Newsletter wyłudzający dane
Pies o milionowych zasługach
Pies o milionowych zasługach
Oszuści po raz kolejny podszywając się pod znany bank stworzyli jego fałszywą stronę internetową. W ten sposób wyłudzają dane do konta. Tym razem w akcji oszustów udział biorą 3 adresy URL, udające bank PKO BP. Jak nie stracić pieniędzy i nie dać się oszukać?

Oszuści stworzyli fałszywą stronę banku

To nie pierwszy raz, kiedy oszuści stworzyli fałszywą stronę internetową, która łudząco przypomina prawdziwą witrynę banku PKO BP. "Wprowadzenie na spreparowanej stronie swojego loginu i hasła grozi utratą środków" ostrzega CSIRT KNF na Twitterze. Tym razem cyberprzestępcy stworzyli więcej niż jeden nieprawdziwy adres URL.

W akcji oszustów biorą udział fałszywe domeny:

  • ipkobiznes24[.]com,
  • ipko.biznes-pl[.]com,
  • ipko.biznes24pl[.]online.

Jak nie dać się oszukać?

Przede wszystkim zawsze powinniśmy się upewniać, czy dana strona internetowa jest prawdziwa. Podobnie w przypadku ofert czy e-maili przekierowujących na stronę - należy zachować czujność.

Wpisanie danych do logowania do bankowości elektronicznej na podane wyżej strony może skutkować tym, że trafią one w ręce przestępców, a w efekcie można stracić pieniądze. Jeśli wpisaliśmy swój login i hasło, należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem w celu zabezpieczenia konta i zmiany hasła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości