Polki bohaterkami w Szkocji. Uratowały ludzi z płonącego samochodu

Dwie Polki mieszkające w Wielkiej Brytanii przyszły z pomocą ludziom, którzy zostali uwięzieni w rozbitym aucie. Wspólnymi siłami wyciągnęły trzy osoby z płonącego pojazdu. O ich bohaterskim wyczynie pisała szkocka gazeta „The Courier”.

Bohaterska akcja

Natalia Kowszyn i Weronika Dawgul wracały razem z pracy w domu opieki dla osób starszych, gdy niespodziewanie znalazły się na miejscu zderzenia kilku pojazdów. Na drodze zobaczyły samochody z włączonymi światłami awaryjnymi. Zatrzymały się, żeby sprawdzić, czy coś się stało. Chwilę później usłyszały wielki huk, po czym jedno z aut stanęło w płomieniach. Natychmiast ruszyły do pomocy.

Pierwszą osobą, którą zobaczyły była młoda dziewczyna, która krzyczała, prosiła o pomoc i o to, żeby jej nie zostawiać. Bohaterki wyciągnęły ją z płonącego auta i zostawiły w bezpiecznej odległości od szybko rozprzestrzeniającego się ognia. Następnie, pomogły dwóm mężczyznom, którzy również znajdowali się w pojeździe. Poszkodowani byli w ogromnym szoku, co znacznie utrudniło akcję ratunkową. Na szczęście, udało się bezpiecznie wyprowadzić wszystkich z pojazdu, a niedługo później pojawiła się pomoc.

Ja na pewno zapamiętam do końca życia tę dziewczynę, kiedy nas wręcz błagała o pomoc. To był taki moment, kiedy poczułyśmy, że życie tych ludzi jest w naszych rękach

– powiedział Natalia Kowszyn, jedna z bohaterek

Łzy wzruszenia

Adrenalina, powaga sytuacji i natłok zdarzeń sprawiły, że bohaterki dopiero po pewnym, czasie zdały sobie sprawę z niebezpieczeństwa, którego były świadkami. Emocje wzięły górę po tym, jak obie wróciły bezpiecznie do swoich domów.

Pomyślałam o swojej córce, która już spała. Rozpłakałam się

- wyznała Weronika Dawgul.

Natalia Kowszyn przyznała, że również nie powstrzymała łez:

Rozpłakałam się już w samochodzie, jak dojechałam do domu. Później była długa rozmowa z rodzicami, mężem, przytulanie dzieci...

- ze wzruszeniem powiedziała Natalia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Borucino. Wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje dwóch 20-latków

Rysy. Uratował kobietę spod lawiny

Pan Jan sprzedaje na aukcji "malucha", by pomóc chorej na białaczkę wnuczce! Pomożesz?

Autor: Agata Polak

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla