Newsy

Minelli w wykonaniu piosenki "Rampampam", która podbiła cały świat

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
Dzień Dobry TVN
Minelli w piosence „Rampampam”
Dzień Dobry TVNMinelli w piosence „Rampampam”

Minelli to piosenkarka pochodząca z Ruminii. Jej "Rampampam" stało się światowym hitem, który dziś puszczany jest w radiach blisko sześćdziesięciu krajów. Dlaczego kobieta tak często śpiewa o rozstaniach i jaki jest jej przepis na międzynarodowy hit?

Luisa lonela Luca, czyli Minelli

Czy Minelli spodziewała się, że jej piosenka stanie się tak wielkim przebojem?

- Rzeczywiście, to był duży przebój i to była trochę niespodzianka. Kiedy nagrywałam tę piosenkę myślałam, że ma wszystko co potrzeba i że zwróci na siebie uwagę publiczności, ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo, jak sobie poradzi dana piosenka - wspomina Minelli.

W pewnej gazecie nazwano Minelli maszyną do pisania piosenek, które są przebojami. Jak zdradza, w tym momencie ma swoją recepturę na pisanie piosenek. Wie, że melodia musi być chwytliwa, słowa muszą wiązać się z piosenką i muzyką, a struktura całości musi być odpowiednia. Zdaniem artystki, są pewne elementy, które trzeba zestawić razem, żeby to był hit.

"Rampampam" śpiewa cały świat. Zobacz video:

„Rampampam” śpiewa cały świat
„Rampampam” śpiewa cały świat
Dzień Dobry TVN

Utwór Minelli "Nothing Hurts" I "Rampampam"

Jak opowiada artystka, w Rumunii, jej rodzinnym kraju na listach przebojów pojawia się muzyka trap – zbliżona do hiphipu oraz dance. Piosenkarka w swoich utworach często porusza tematykę rozstań, ponieważ miłość jest według niej najważniejszą rzeczą w życiu. Jest to coś, co dla każdego jest tematem, do którego może się odnieść. Ma też utwory o dyskotekach czy imprezach, ale jej zdaniem piosenki miłosne trafiają do serca każdego człowieka.

Utwór "Nothing hurts" to miłosna piosenka, właśnie o rozstaniu. Jej twórcami są Minelli, Jordan Shaw oraz Fridolin Walcher, natomiast za produkcję odpowiada Freedo. Artystka jest także autorką międzynarodowego hitu "Rampampam", który trafił do radiowych rozgłośni w 59 krajach. Utwór na YouTube ma już ponad 160 milionów odsłon. Artystka wykonała go na zakończenie programu "Dzień Dobry TVN".

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości