Newsy

Kim jest Mery Spolsky? Artystka wraca z nową płytą "Dekalog Spolsky"

Newsy


Po dwóch latach od wydania pierwszej płyty, Mery Spolsky wraca z nowym krążkiem zatytułowanym „Dekalog Spolsky”.

Mówią o niej, że jest kontrowersyjna, ale jak sama twierdzi, lubi doświadczać rzeczy, które ją szokują i wzbudzają emocje.

Być może to nazywa się właśnie bycie kontrowersyjnym – robienie rzeczy, które nie są na pierwszy rzut oka normalne.

Maria z Polski

Mimo że ma na imię Maria, zawsze mówiono na nią Mery. Spolsky, bo teksty piosenek pisze po polsku. Jej utwory, podobnie jak i ona sama, są kolorowe i oryginalne. Wyraźnie widać, że posiada wyjątkową umiejętność posługiwania i bawienia się językiem.

Od dziecka chciała występować na scenie, dlatego już od najmłodszych lat uczyła się gry na skrzypcach w szkole muzycznej. Śpiewem zainteresowała się w wieku 14 lat, gdy tata sprezentował jej na święta gitarę.

Grając na gitarze ćwiczyłam śpiewanie pod akordy” – zdradza.

Muzyka z szafy

Mery zaprosiła ekipę Dzień Dobry TVN do swojej pracowni, gdzie powstają zarówno jej kreacje, jak i muzyka. Swoją najnowszą płytę nagrała natomiast w …szafie, a jako sample posłużyły jej nagrane odgłosy ubrań, butów i wieszaków.

To mama nauczyła ją teatralności i wyrazistości. Z tego względu na najnowszej płycie Mery znalazła się piosenka napisana specjalnie o z myślą o niej. Artystce szczególnie zależało na oddaniu więzi, która łączyła ją ze zmarłą pięć lat temu mamą i złożeniu hołdu mamie za pośrednictwem swojej muzyki.

Zobacz też:

Muniek Staszczyk wydał solową płytę "Syn miasta". Czy będą koncerty?

Półfinalista „Mam talent”. Artur Cichuta opowiada o swojej pasji

MTV EMA 2019: Roksana Węgiel zwycięzcą w jednej z kategorii!

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości