Gwiazdy

Muniek Staszczyk wydał solową płytę "Syn miasta". Czy będą koncerty?

Syn miasta - solowy album Muńka Staszczyka. Zdjęcie promujące płytę.

Fot. facebook.com/TLovePage/

Gwiazdy

Muniek Staszczyk wydał solową płytę "Syn miasta". Czy będą koncerty?

Syn miasta - solowy album Muńka Staszczyka. Zdjęcie promujące płytę.

Fot. facebook.com/TLovePage/

Muniek Staszczyk wydał płytę. "Syn miasta" jest już w sklepach. Album, który promuje singiel "Pola" jest solową płytą lidera T.Love. Artysta  wciąż dochodzi do zdrowia po wylewie, którego doznał latem tego roku, ale zapowiada, że jest szansa na koncerty. 

Muniek Staszczyk wydał solową płytę "Syn miasta". Krążek, który promuje singiel "Pola", jest już w sklepach. Kilka dni temu, do księgarni trafiła również biografia Muńka Staszczyka "King". Ukazanie się tych dwóch publikacji stało pod znakiem zapytania ze względu na stan zdrowia artysty. Muniek w lipcu tego roku przeszedł wylew. 

>>> Więcej: Muniek Staszczyk miał wylew: "Dziękuję Bogu za to, że żyję"

Te dwie pozycje mogły się nie ukazać, bo nie wiadomo jak będzie. Zdecydowaliśmy z wydawnictwem jak i z menedżmentem, że jednak się ukażą, chociaż nie jestem tak aktywny i nie mogę promować płyty koncertami

- wyznał Muniek

"Syn miasta" nowa płyta Muńka

Muniek Staszczyk postanowił ozdobić solową płytę zdjęciem swojego psa Glusia. Autorem zdjęcia z okładki jest Jacek Poremba. Choć Muniek nie koncertuje, to płyta i tak ma znakomitą promocję. Utwór "Pola", czyli singiel promujący płytę "Syn miasta" zdobył ponad 11 milionów wyświetleń.  Wokalista przyznał, że jest to dla niego rekordowy wynik. Żaden inny jego utwór nie zyskał tylu odtworzeń. Muniek Staszczyk napisał "Polę" wspólnie z Dawidem Podsiadło i Olkiem Świerkotem, a wyprodukował go i zmiksował Bartosz Dziedzic, producent płyt m.in. Brodki, Dawida Podsiadło czy Artura Rojka, laureat tegorocznego Fryderyka. Na płycie "Syn miasta" pojawi się 10 utworów skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota, Janka Pęczaka.

Tracklista płyty "Syn miasta"

  1. Wszyscy umarli
  2. Krajobraz z wilgą i ludzie
  3. Ta piosenka nie jest dla Ciebie
  4. Edith Piaf (Artyści muszą...)
  5. Zakurzone tynki w Petersburgu
  6. Pola
  7. Szwy
  8. Ołów
  9. Bo życie jest...
  10. KłamstwoPłyta "Syn miasta" powstawała dwa lata

Muniek wraz ze swoim menedżmentem pracował nad tym albumem prawie dwa lata.  Ostatnie szlify, nad ostatnimi wydawnictwami Muńka, powstawały w trudnej dla niego sytuacji. Muniek Staszczyk wyznał, że pracę nad płytą "Syn miasta", jak i biografią "King", kończył ze szpitalnego łóżka. O swojej książce powiedział:

To jest spowiedź mojego życia, taka suma dotychczasowego, 56 letniego życia. Opowieść długa, ale myślę, że też ciekawa dla ludzi, którzy chcą spojrzeć wstecz historycznie. Zaczyna się w siedemdziesiątych latach, a kończy, właściwie moim wylewem. Ze szpitalnego łóżka piszę parę słów z sierpnia tego roku, kiedy byłem jeszcze w szpitalu w Londynie

Czy Muniek Staszczyk zagra koncert?

Muniek zapowiedział, że jeżeli zdrowie mu na to pozwoli, to w przyszłym roku zagra kilka koncertów. Jednak wszystko zależy od tego, czy jego stan na to pozwoli. Muzyk przyznał, że czaka go jeszcze powrót do szpitala oraz rekonwalescencja po przebytym wylewie. 

Wracam powoli do rzeczywistości. Jestem po wylewie, jak wiecie, ale, dzięki Bogu, naprawdę los się ze mną łaskawie obszedł, ponieważ chodzę, mówię, siedzę, rozmawiam, słyszę i widzę

Muniek podziękował wszystkim za wsparcie, ciepłe słowa, wyrazy miłości i za każde dobre słowo, które usłyszał. 

>>> Zobacz też:

Zobacz film: Rocznica wyborów 4 czerwca 1989 roku. Przemiany oczami Muńka Staszczyka. Źródło: Dzień Dobry TVN. Co sądzisz o tym artykule?
66
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0