Akcja #koncertdlabohaterów nadal trwa. Do szpitali trafiło już ponad 3,7 mln zł

#koncertdlabohaterów.jpg
#koncertdlabohaterów.jpg
Nie zapomnieliśmy o małych ośrodkach - zapewnia szefowa Fundacji TVN "Nie jesteś sam" Katarzyna Kolenda-Zaleska. Podczas akcji #koncertdlabohaterów w Player.pl dzięki pomocy naszych widzów udało się zebrać prawie pięć milionów złotych. Wsparcie otrzymało już kilkadziesiąt placówek ochrony zdrowia w całym kraju. Zbiórka trwa, sprawdź, jak można pomóc.

#koncerdlabohaterów - specjalny koncert dla służb medycznych w Playerze

W ubiegłą sobotę w Player.pl transmitowany był #koncerdlabohaterów, w którym - bez wychodzenia z domów - wzięli udział najpopularniejsi polscy artyści. Na kameralnych scenach zagrali m.in. Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Roksana Węgiel, Igor Herbut, Patrycja Markowska, Margaret, Kasia Stankiewicz, zespoły Sorry Boys, Blue Cafe i Enej.

Podczas koncertu, który prowadził Marcin Prokop, ruszyła zbiórka Fundacji TVN. Jej celem było zgromadzenie funduszy na walkę z pandemią koronawirusa. Chodziło o zakup potrzebnych środków ochrony indywidualnej dla służb medycznych i ratunkowych: kombinezonów, maseczek, gogli, przyłbic, rękawic i czepków.

Dzięki zbiórce udało się zgromadzić prawie pięć milionów złotych. Z tego 3 mln 760 tys. przekazano już do kilkudziesięciu placówek ochrony zdrowia w całej Polsce.

Te pieniądze cały czas rosną i my nawet nie nadążamy z ich księgowaniem. Jest już więc prawie 5 milionów złotych, za co chciałbym państwu bardzo podziękować

– podkreśliła Katarzyna Kolenda-Zaleska, szefowa Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

Jak dodała, pieniądze trafiają nie tylko do dużych ośrodków. Pomoc została przekazana również do placówek w mniejszych miastach. Wykaz szpitali, które otrzymały już wsparcie znajduje się na stronie Fundacji.

#koncertdlabohaterów – jak można pomóc?

Co ważne, zbiórka nadal trwa. Pieniądze można przekazać wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7126 (koszt 1,23 zł z VAT) lub dokonując wpłaty na konto Fundacji TVN "Nie jesteś sam": 10 1140 1010 0000 2581 1800 1077 (mBank).

Prowadzona jest także zbiórka na stronie Fundacji TVN oraz portalu Facebook.

Fundacja TVN przekazuje milion zł na zakup testów

23 marca 2020 Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” przeznaczyła milion złotych na zakup testów diagnostycznych wykrywających koronawirusa. Dzięki temu szpitale i inne placówki medyczne będą mogły bezpłatnie wykonać w laboratoriach firmy Warsaw Genomics aż 2,5 tys. badań realizowanych w bardzo krótkim czasie - w ciągu 4-12 godzin od momentu dostarczenia próbki do uzyskania wyników. Tym samym Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” dołączyła o koalicji wspierającej walkę z koronawirusem.

Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam”

Fundacja TVN od 19 lat wspiera rzeczowo i finansowo chore dzieci oraz osoby dorosłe. Wraz z darczyńcami pomogła do tej pory ponad 26 tys. osób. Wspiera także polskie szpitale i placówki medyczne. Finansuje remonty oraz buduje kliniki i oddziały szpitalne. Kupuje również najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny a także karetki pogotowia.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości