Rodzice chcieli wydłubać córce oko. Okazało się, że ktoś ich miał zachęcać do poświęcenia dziecka

szpital, łóżko
Rodzice dziecka są w szpitalu psychiatrycznym
Źródło: Science Photo Library/Getty Images
Indonezyjska policja uratowała dziewczynkę o inicjałach AP, której rodzina próbowała wydłubać oko. Rodzice 6-latki chcieli złożyć je w ofierze, ponieważ wierzyli, że to przyniesie im bogactwo. Prawdopodobnie przez czarną magię zginęło młodsze dziecko małżeństwa.

Rodzice chcieli wydłubać oko córce

Do zdarzenia doszło na początku września w jednej z wiosek w prowincji Gowa. Policję zaalarmowała jedna z osób, która usłyszała krzyk dziewczynki. Na miejscu funkcjonariusze zastali wstrząsający widok: 6-latka była przytrzymywana przez ojca, dziadka i wujka, gdy tymczasem matka próbowała wydłubać jej prawe oko. Rodzina wierzyła, że dzięki tej ofierze będą bogaci.

Rodzice AP mieli od dawna praktykować czarną magię z elementami kanibalizmu. - Matka przyznała mi się wcześniej, że zjadła powiekę córki - powiedział krewny dziewczynki.

Rodzeństwo ofiarami czarnej magii

Rodzina jest też podejrzana o spowodowanie śmierci brata AP, który miał niecałe 2 lata. Sekcja zwłok zlecona przez policję wykazała, że chłopiec zmarł po wypiciu dwóch litrów słonej wody.

6-latka została przewieziona do szpitala i przeszła operację uszkodzonego oka. Dziadek i wujek przebywają w areszcie, natomiast rodzice w AP znaleźli się w szpitalu psychiatrycznym, gdzie są obserwowani. Całej czwórce grozi co najmniej 10 lat więzienia za znęcanie się nad dziećmi, z możliwością przedłużenia kary w przypadku, gdy zostaną uznani za winnych śmierci 22-miesięcznego chłopca.

Boby Rachman, szef wydziału kryminalnego policji w Gowie, powiedział: - Z przesłuchań wielu świadków wynika, że ​​rodzice ofiar praktykowali czarną magię i to tak wpłynęło na ich umysły, że dopuścili się przemocy wobec własnych dzieci.

Z doniesień medialnych wynika, że policja aresztowała szamana, który miał zachęcać rodziców AP do poświęcenia swoich dzieci.

Źródło: x-news

Zobacz także:

Autor: Izabela Dorf

Źródło: The Sun

podziel się:

Pozostałe wiadomości