Czy można rzucić na kogoś urok?

„Rzucił cię? Rzuć na niego urok”

Niektórzy są dla miłości zrobić wszystko. Nawet rzucić urok! Jak się okazuje, w dzisiejszych czasach rzucanie klątw wciąż jest praktykowane. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy astrolog Annę Grzywaczewską-Cieciurę oraz psychologa biznesu Miłosza Brzezińskiego, z którymi porozmawialiśmy, czy rzeczywiście można rzucić na kogoś klątwę, zły urok, zły czar? Jeśli tak to jak poznać czy ktoś próbował to nam uczynić?

Czym jest klątwa?

Jak na wstępie rozmowy wytłumaczyła astrolog Merkurja, klątwa jest to jest świadomie i z konkretną intencją wypowiedziane życzenie i czynności, żeby kogoś zniszczyć lub komuś bardzo zaszkodzić. Klątwa może również dotyczyć miejsc.

Klątwa to taka skondensowana nienawiść.

Merkurja przyznała, że otrzymuje wiele próśb o rzucenie na kogoś klątwę, jednak nigdy jej nie przyjmuje.

Co więcej, jak zaznaczyła astrolog, klątwa, zły urok lub z złorzeczenie to są trzy różne rzeczy. Najbardziej poważna w skutkach jest klątwa. Na co dzień mamy raczej styczność z urokami i złorzeczeniami.

Urok może być wykonany nieświadomie, bo ktoś się nam szczególnie spodoba itd. uroki dzielą się na złośliwe (takie które mają wyczynić szkodę lub niby dobre - miłosne, zaklinające powodzenie szczęście). By rzucić klątwę, trzeba zużyć masę energii. Trzeba to zrobić profesjonalnie i świadomie. Są to sprawy rzadkie.

Czy wiara w klątwę sprawia, że te klątwę odbieramy?

Jak sprawdzić, czy ktoś rzucił na nas klątwę? Zdaniem Merkurji są to sytuacje, kiedy traci się energię życiową, czujemy się bardzo źle, zaczynamy chorować.

Są to sytuacje, których nie da się już w żaden inny sposób wytłumaczyć.

Zdaniem Miłosza Brzezińskiego jest wiele powodów dla których wierzymy w klątwy.

Przede wszystkim chcemy mieć poukładany świat i czuć się bezpiecznie. Stąd w sytuacjach niewytłumaczalnych sięgamy po tego typu rzeczy jak modlitwa czy magia.

Zobacz też:

podziel się:

Pozostałe wiadomości