Horoskop

Horoskop. Jaki jest Skorpion? Związek, kariera, rodzina. Co czeka osoby spod tego znaku zodiaku?

Skorpion horoskop

Fot. GettyImages/Vera Kevresan / EyeEm

Horoskop

Horoskop. Jaki jest Skorpion? Związek, kariera, rodzina. Co czeka osoby spod tego znaku zodiaku?

Skorpion horoskop

Fot. GettyImages/Vera Kevresan / EyeEm

Uwaga nadchodzi ekstremalny Skorpion. Słońce wędrujące po ekliptyce, 23. października wkroczy do owianego złą sławą i mrocznymi legendami znaku Skorpiona. Różnych nieciekawych informacji i mitów na temat złych zachowań osób urodzonych w tej fazie zodiaku namnożyło się tyle, że niektórzy już nawet nie ryzykują relacji ze Skorpionem.

Po pierwszych dwóch, trzech randkach i zapytaniu o znak zodiaku, kiedy padnie słowo ,,Skorpion'', przestraszeni niedoszli partnerzy wycofują się chyłkiem w stronę wyjścia ewakuacyjnego. Czy naprawdę jest się czego bać?

Zobacz też: Metale przypisane znakom Zodiaku. Sprawdź jaki pasuje do ciebie >>> 

Jaki jest Skorpion?

Z pewnością jest to jeden z najbardziej wyrazistych, emocjonalnych i charakternych znaków zodiaku.

Sama jego graficzna postać nakazuje trzymać respekt i mieć się na baczności. Skorpiony w realnym świecie to niebezpieczne pajęczaki, zaopatrzone w ostre szczypce i kolec jadowy.

Podobnie w świecie symbolicznym. Osoby urodzone w zodiakalnej fazie Skorpiona potrafią walczyć o swoje, nie odpuszczają i są niezwykle zajadłe.

Dogadujesz się ze Skorpionami?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Jednak należy pamiętać, że Skorpiony używają swojej toksycznej broni tylko w ostateczności, gdy muszą coś zjeść albo czują się zagrożone. Podopieczni tej fazy zodiaku nie marnują energii na próżno, nie uprawiają gierek i intryg dla przyjemności. Uwielbiają obserwować sytuację z boku, zaszyć się w półmroku i wyciągać wnioski. Skorpiony nie lubią się afiszować ze swoją władzą, umiejętnościami, możliwościami i potencjałem. Zawsze czekają na odpowiedni moment, tak aby trafienie było bezbłędne, a otoczenie nie miało czasu na reakcję.

Skorpion to najwierniejszy przyjaciel

Warto podkreślać, że osoby urodzone w znaku Skorpiona należą do najwierniejszych, najbardziej oddanych i najlojalniejszych przyjaciół w zodiaku. Kiedy stworzycie więź ze Skorpionem i przyjmie Was do grona znajomych możecie mieć pewność, że w każdej sytuacji możecie liczyć na jego pomoc, wsparcie i dyskrecję.

Skorpiony są pod tym względem rewelacyjne, potrafią dotrzymać słowa i tajemnicy jak nikt inny.

Zobacz też: Potencjał dziecka zapisany w horoskopie. Jaka przyszłość czeka Twoje dziecko? >>>  

Pluton - patron Skorpiona. Uczy go zamrażać emocje

Planetarnym patronem tego znaku jest tajemniczy Pluton, obiegający Słońce na krańcach naszego układu. Temperatura panująca na tym ciele niebieskim jest bliska zeru absolutnemu i czasami obcując z osobą urodzoną w znaku Skorpiona mamy wrażenie, że jej emocje są na podobnym poziomie! Nic bardziej mylnego. Skorpiony potrafią doskonale maskować swoje prawdziwe uczucia, mają pokerową twarz i ciężko wyczuć, co tak naprawdę dzieje się w ich wnętrzu, a czasami bulgocze tam istny wulkan.

Ponieważ Skorpion uważa, że odczytanie jego prawdziwych doznań i emocji obnaży jego słabości, dlatego trzyma je na wodzy. Pamiętajmy, że jest to znak przynależny żywiołowi wody, a zatem żyjący dla uczuć i poprzez uczucia.

Jeśli Skorpion kocha, to kocha do ostatniej komórki swego ciała, do szpiku kości. Jeżeli mu na czymś zależy, zrobi wszystko, aby to osiągnąć. Podobnie z nienawiścią. Jeśli kogoś nienawidzi, to bezgranicznie i do samego końca.

Biada temu kto nadepnie Skorpionowi na odcisk lub zawiedzie jego zaufanie, takim osobom nie są w stanie zapomnieć urazy, chociaż czasami naprawdę się starają.

Mężczyzna urodzony w znaku Skorpiona

Pan Skorpion ma w sobie tajemnicę, którą chcesz poznać i rozwikłać. Magnetycznie przyciąga i odpycha jednocześnie. Jest to człowiek zagadka, który wydaje się być nieprzenikniony, ale jeśli pozwolisz mu się zdobywać, odkryje przez Tobą swoją gorącą i uczuciową naturę. Po jakimś czasie okaże się, że Pan Skorpion potrafi być... romantyczny! W pracy i kwestiach formalnych to twardy zawodnik, który nie pozwala sobie wejść na głowę. Nigdy się nie poddaje, wytrwale dąży do celu, jest uparty i precyzyjny. Jeśli masz w swoim otoczeniu Pana Skorpiona, zadbaj o to, aby mieć w nim lepiej przyjaciela niż wroga. Rozdrażniony i urażony Skorpion będzie szukał odwetu nawet po latach. Mężczyzna spod tego znaku zawsze pragnie przeżywać ekstremalne emocje i jeśli zabraknie ich w związku czy sypialni, będzie fascynował go sport ekstremalny lub hazard.

Zobacz też: Skorpion – jaka jest charakterystyka tego znaku? Czy naprawdę jest tak silny, jak mówią gwiazdy? >>> 

Kobieta urodzona w znaku Skorpiona

Kobieta Skorpion ma czystą magię w oczach. Potrafi zahipnotyzować i otumanić wybranka jednym spojrzeniem. Jeśli Pani urodzona w znaku Skorpiona postanowiła, że jakiś mężczyzna będzie jej, to lepiej żeby poddał się od razu, bo wszelki opór jest bezcelowy. Wytrwale, uparcie i bez przebierania w środkach Skorpionica dąży do celu. Niestety uznaje zasadę, że na wojnie i w miłości wszystkie chwyty dozwolone i nie waha się takiego motto wprowadzić w życie. Podstępem, sprytem, prośbą, groźbą i nieziemskim seksapilem osiąga to, co sobie zamierzyła. Jeśli kogoś kocha jest gotowa do najwyższych poświęceń. To wierna, oddana i pracowita towarzyszka życia, która jest doskonałą panią domu, fascynującą partnerką do rozmowy oraz lojalnym przyjacielem.

Skorpion jako rodzic

Dla Skorpionów obu płci bezpieczeństwo i komfort potomstwa to wysokie priorytety. Stworzona z potrzeby serca rodzina będzie dla Skorpiona osią jego świata. Dla dzieci jest surowy i wymagający, ale jednocześnie sprawiedliwy.

Potomstwo Skorpiona nie może liczyć na wielkie luksusy, ponieważ przedstawiciele tego znaku są rozsądni i nie wydają zbędnie pieniędzy, wolą je odłożyć na fundusz powierniczy dla potomka, żeby korzystał kiedy będzie już dorosły.

Niestety zarówno tata jak i mama Skorpion bywają bardzo zazdrośni i zaborczy o uczucia dziecka, dlatego kiedy córusia Taty-Skorpiona dorasta, on może szeptać ,,czułe słówka'' na do widzenia odwiedzającym ją kolegom tak sugestywnie, że więcej się nie pokażą. Mamusia-Skorpion skutecznie walczy z narzeczoną syna wmawiając mu, że ona nie da mu tego czego on potrzebuje i zasługuje na lepszą kobietę. I tak sprawa powtarza się wielokrotnie.

Pozytywne cechy Skorpiona

wierność, pracowitość, oszczędność, perfekcyjność, zdolności organizacyjne, cierpliwość, niebywała intuicja, moce uzdrawiania, umiejętności psychoanalityczne i psychologiczne, dedukcja, charyzma, zdolność do poświęcenia swojego zdrowia i życia dla najbliższych, samoregeneracja, ogromna witalność, przenikliwość, silna wola, samokontrola

Negatywne cechy znaku

zawiść, zazdrość, zaborczość, chęć posiadania partnera na własność, nadmierna kontrola, ubezwłasnowolnienie otoczenia, nadużywanie swojej pozycji, nadmierna seksualność, stosowanie manipulacji, uzależnianie od siebie innych, umiłowanie władzy, skłonności do autodestrukcji

Skorpion w związkach

Skorpiony uwielbiają monogamię. Z tej drugiej strony oczywiście. To znaczy partner ma być ich i tylko ich, do grobowej deski. Co robią w sobie tylko znanym miejscu i czasie, nikt nigdy się nie dowie. Jak żadnej innej sytuacji na świecie nie znoszą zawiedzionego zaufania i nie są w stanie pogodzić się ze zdradą. Nawet jeśli pozornie przebaczają, czasami lepszym wyjściem jest zakończenie relacji, ponieważ do końca wspólnych dni będą wypominać błąd drugiej połówki. Doskonałe związki stworzą z pozostałymi przedstawicielami wodnego żywiołu, czyli z Rakiem i Rybkami. Jednak Ryby mogą zbyt ulegać Skorpionowi i zatracić własną przestrzeń. Dobrze wiedzie się Skorpionom z Bykami, Pannami i Koziorożcami. Bardzo trudne, pełne wybuchów i walki o władzę będą relacje z Lwami i Baranami. Skorpiony nie zrozumieją się z Bliźniętami i Wodnikami. Z Wagą połączy ich fascynacja fizyczna. Związek Skorpiona z innym Skorpionem to wyższa szkoła przetrwania. Jeśli komuś udaje się ta sztuka, to nie może być nic innego jak najprawdziwsza miłość.

Idealne profesje dla Skorpiona

detektyw, wojskowy, analityk, strateg, naukowiec, biolog, kryminolog, psycholog, psychoanalityk, psychiatra, laborantka, ekonomistka, księgowa, patomorfolog, uzdrowiciel, jasnowidz, doradca duchowy, fizyk jądrowy, technik pracowni rentgenowskiej, dokumentalista

Co sądzisz o tym artykule?
35
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
15.04.2021
Gość
Kobieta Skorpion, sama prawda.. :)