Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w określonej lokalizacji. Mało kto wie, że dzięki niej możemy także pomóc potrzebującym.
Jesień i zima to trudny czas dla osób w kryzysie bezdomności. Dzięki aplikacji, istnieje szansa, by w razie potrzeby uratować ich zdrowie lub nawet życie. W katalogu narzędzia znajduje się kategoria: "Osoba bezdomna wymagająca pomocy". Użytkownik ma więc możliwość zgłoszenia policji, że w jego lokalizacji przebywa bezdomny, który potrzebuje wsparcia.
Jak pomóc bezdomnym?
Policjanci zachęcają do korzystania z mapy, jednak w przypadku pilnej interwencji zalecają wykonanie telefonu na numer alarmowy 112. - Okres jesienno-zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni na ich trudną sytuację. Pomóc może każdy - czytamy w oświadczeniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.
- Wszystkich mieszkańców prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie - dodano.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- 5-latka wypadła z okna. "Była pod opieką matki"
- Interwencje na cmentarzach we Wszystkich Świętych. Awantura w Radomiu
- Trzech nastolatków chciało zastraszyć pracowników restauracji. 17-latek miał przy sobie broń
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: Policja.pl
Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/KatarzynaBialasiewicz/Policja.pl/Lubuska Policja