Czy niedziela 24 września jest handlowa? Kiedy i gdzie zrobimy zakupy?

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko/Diana Ryściuk
Źródło:
infor/money
Zakupy
Zakupy
wideo 2/4

W związku z zakazem handlu w niedziele wiele sklepów jest nieczynnych. Czy w niedzielę 24 września będzie można zrobić zakupy? Kiedy najbliższa niedziela handlowa? Sprawdź, czy w tym dniu sklepy są otwarte.

Czy niedziela 24 września 2023 r. jest handlowa?

Niedziela 24 września nie jest niedzielą handlową, a to oznacza, że wszystkie sklepy będą zamknięte. Tego dnia zakupy zrobimy w na stacjach benzynowych lub w sklepach, w których właściciel stanie za kasą. Czynne są natomiast restauracje, kina, kawiarnie i wiele innych lokali usługowych. W całym roku 2023 jest łącznie 7 niedziel handlowych.

Niedziele handlowe 2023 - ustawa uszczelniająca zakaz handlu

Ustawa uszczelniająca zakaz handlu w niedzielę weszła w życie w lutym 2022 roku. Oznacza to m.in., że od tego miesiąca tylko te placówki pocztowe, które uzyskują minimum 40 proc. przychodu z działalności pocztowej, mogą pozostawać otwarte w niedzielę.

W tym roku jest łącznie 7 niedziel handlowych, z czego w ostatnią z nich (24 grudnia) zakupy będzie można zrobić jedynie do 14.

Kiedy jest najbliższa niedziela handlowa?

Kolejna niedziela handlowa, w którą będzie można zrobić zakupy w dużych marketach i sieciach, wypada 17 grudnia.

Tego dnia zakupy będzie można zrobić nie tylko na stacjach benzynowych oraz w małych sklepach, w których właściciel będzie prowadzić sprzedaż, ale również w dużych sieciach handlowych i galeriach handlowych. Standardowo otwarte pozostają restauracje i obiekty usługowe.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko/Diana Ryściuk

Źródło: infor/money

Źródło zdjęcia głównego: d3sign/Getty Images

Pozostałe wiadomości