Cyberprzestępcy podszywają się pod jeden z większych banków. Możesz stracić kontrolę nad kontem

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Czytanie wiadomości na laptopie

PKO Bank Polski ostrzega klientów przed oszustami, którzy podszywają się pod niego. Rozsyłają oni wiadomości e-mail przypominające te z wyciągiem okresowym. Pobranie załącznika może skutkować utratą pieniędzy. Na co należy uważać?

Oszuści podszywają się pod PKO Bank Polski

Bank PKO BP opublikował komunikat z ostrzeżeniem przed cyberprzestępcami, którzy rozsyłają fałszywe e-maile. W wiadomości znajduje się informacja o dokumencie elektronicznym, który przypomina wyciąg okresowy. W zawiadomieniu zawarta została treść przykładowej wiadomości od cyberprzestępców. 

- Załącznik zawiera złośliwe oprogramowanie. Nie otwieraj go, nie klikaj też w linki w tego rodzaju e-mailach. Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem - napisano w komunikacie.

W zawiadomieniu zawarta została treść przykładowej wiadomości od cyberprzestępców. 

Jak nie dać się oszukać?

Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

PKO BP ostrzega przed oszustami

Bank PKO BP przypomina, aby zawsze sprawdzać, kto jest adresatem i nadawcą wiadomości. Przestrzega, aby zastanowić się, czy powinno się taką informację dostać. Zaznaczono również, by zwracać uwagę na błędy językowe, gdyż mogą one wskazywać na to, że ma się do czynienia z oszustami.

- W przypadku wątpliwości skontaktuj się z naszą bezpłatną infolinią pod numerem 800 302 302 - napisano w komunikacie.

Więcej przeczytasz na TVN24

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: anyaberkut/Getty Images