Newsy

Aleksandra Kwaśniewska w Dzień Dobry TVN o swoim powrocie do telewizji. "To była propozycja nie do odrzucenia"

Newsy

Aktualizacja:

Poznaliśmy drugą prowadzącą nowego "Miasta Kobiet" w TVN Style. Do Marzeny Rogalskiej dołączyła Aleksandra Kwaśniewska, która pojawiła się na kanapach Dzień Dobry TVN, aby opowiedzieć o swoim powrocie do telewizji. Dlaczego zdecydowała się zostać gospodynią kobiecego talk-show?

Aleksandra Kwaśniewska w "Mieście Kobiet"

Talk-show "Miasto Kobiet" przez 11 lat był flagową produkcją TVN Style, której gospodynią w latach 2004-2008 była Marzena Rogalska. Teraz program powraca w nowej odsłonie, a obok Marzeny pojawi się Aleksandra Kwaśniewska. Warto przypomnieć, że kilka lat temu Ola zaczęła swoją medialną przygodę właśnie w naszej stacji.

- Założenie jest takie, żeby być blisko kobiet i żeby każda kobieta mogła odnaleźć siebie i swoje problemy, z którymi boryka się na co dzień. Dlatego też będą trzy prowadzące, które nie zawsze mają takie samo spojrzenie na różne kwestie. Nie mogę się doczekać naszej współpracy. Miałyśmy już nagrania próbne i mogę zdradzić, że wyszło naprawdę fajnie. Rzeczywistość się zmieniła i wiele spraw przeniosło się do przestrzeni online. Nowością będzie więc większa multimedialność naszego programu – zapowiada Aleksandra Kwaśniewska.

W nowym "Mieście Kobiet" prowadzące co tydzień spotkają się, by przy kubku dobrej kawy, w domowej atmosferze, porozmawiać o tym, co je ostatnio najbardziej zaciekawiło, poruszyło i zainspirowało. Podyskutują z ekspertami, gwiazdami, ale też z wyjątkowymi osobami, które zwróciły ich uwagę w mediach społecznościowych. Nadszedł bowiem czas kobiet, które chcą zadawać pytania, a nie pouczać, rozważać argumenty innych, zamiast narzucać swoje zdanie, słuchać, a nie przepytywać. Czas kobiet, które chcą mówić, ale też być uważnie wysłuchane.

Mam olbrzymią nadzieję być uczestniczącym świadkiem dopełnienia się emancypacji kobiet. Chciałabym, żebyśmy naprawdę mocno stanęły na dwóch nogach, zrozumiały, że naprawdę mamy te same prawa co mężczyźni i nie musimy wstydzić się tego, że chcemy więcej

– podkreśla Ola Kwaśniewska i dodaje: - Chciałabym, żeby to wybrzmiewało w naszym programie i żeby nasze bohaterki pokazywały na własnym przykładzie, że to jest możliwe i że jesteśmy w tym razem. Nie znaczy to jednak, że na naszej kanapie będzie miejsce wyłącznie na jedyny słuszny światopogląd. Jesteśmy ciekawe ludzi, chcemy ich słuchać i naprawdę usłyszeć się nawzajem, a wszystko po to, by inspirować kobiety po drugiej stronie ekranu.

Aleksandra Kwaśniewska wraca do telewizji

Dziennikarka współpracująca z magazynem "Viva!", psycholożka i autorka tekstów pojawiła się na antenie TVN w 2006 roku. Wystąpiła wówczas w "Tańcu z gwiazdami", a później przyjęła propozycję od Dzień Dobry TVN i została reporterką programu.

Po latach odpoczynku od współpracy z mediami i skupieniu na życiu rodzinnym, Aleksandra Kwaśniewska poprowadzi w stacji TVN Style powracające na antenę "Miasto kobiet".

- Zarzekałam się, że moja przygoda z telewizją jest zakończona, a jedyne, co mogłabym rozważyć to kobiecy talk-show, bo za takim formatem naprawdę tęskniłam. Dlatego też, kiedy usłyszałam o tym pomyśle, pomyślałam, że to propozycja nie do odrzucenia – przyznaje Ola.

Premiera programu "Miasto Kobiet" w sobotę, 4 września o godz. 16:00 na antenie TVN. Kolejne emisje od niedzieli, 5 września o godz. 12:30 i 22:15 w TVN Style.

Mateusz Grochocki/East News

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości