Zobacz też:
W związku z dużą liczbą informacji o podejrzanych ładunkach w szkołach - Centralna Komisja Egzaminacyjna pozostaje w stałym kontakcie z Komendą Główną Policji oraz CBŚP.
Według informacji, które podała Centralna Komisja Egzaminacyjna na podstawie informacji uzyskanych od dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych wynika, że:
- 122 szkoły zgłosiły do OKE informację o otrzymaniu drogą mailową informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego. Szkoły przekazały informację do odpowiednich służb, które dokonały sprawdzenia budynków. Wszystkie alarmy były fałszywe.
- w 61 szkołach – po sprawdzeniu – egzamin rozpoczął się o godz. 9:00 (zgodnie z harmonogramem)
- w 57 szkołach – po sprawdzeniu – egzamin rozpoczął się z opóźnieniem; wszyscy zdający rozwiązywali zadania przez 170 minut
- w trzech szkołach sprawdzenie zostało przeprowadzone w trakcie egzaminu; na czas trwania sprawdzenia egzamin został zawieszony, zdający powrócili do rozwiązywania zadań po zakończeniu prowadzenia czynności sprawdzających przez służby
- w jednej szkole ewakuowano zdających – egzamin został przerwany, zdający przystąpią do egzaminu w czerwcu.
Sygnały o niezidentyfikowanych ładunkach
Kilkadziesiąt szkół w każdej okręgowej komisji egzaminacyjnej otrzymało sygnały o podłożeniu ładunków wybuchowych; wszystkie alarmy okazały się fałszywe.
- powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marek Smolik.
W części szkół ponadgimnazjalnych egzamin maturalny rozpoczął się z opóźnieniem. Nie ma obecnie informacji, by w jakiejś szkole egzamin się nie odbywa.
- dodał.
Zobacz też:
Przesądy maturalne – co może zagwarantować nam szczęście? >>>
Ratunku, boję się matury! Jak poradzić sobie ze stresem przed egzaminem? >>>
Autor: Anna Kobyłka
podziel się: