Pozytywki

Wybierz laureata Pozytywki za kwiecień 2022 r.

Pozytywki

Autor:
Izabela
Dorf
Pozytywka Dzień Dobry TVN za kwiecień 2022 r.

Przedstawiamy nominowanych do Pozytywki Dzień Dobry TVN za kwiecień 2022. Oddaj głos na osobę, która według Ciebie zasługuje na wyróżnienie.

Pozytywki Dzień Dobry TVN - nominacje kwiecień 2022 r.

Waldemar Dąbrowski to były sportowiec z Torunia, który przez prawie trzydzieści lat zmagał się z chorobą alkoholową. Gdy wyszedł z nałogu, założył ośrodek readaptacyjny i pomaga byłym więźniom, dając im bazę noclegową i wsparcie psychologiczne. Dzięki niemu wkraczają na dobrą, życiową drogę.

Leonid Stanisławski ma dziewięćdziesiąt osiem lat i jest najstarszym tenisistą na świecie. Z powodu wojny w Ukrainie zmuszony był uciekać ze swojej ojczyzny. Gdy udało mu się przedostać do Polski, spełnił swoje marzenie i zagrał mecz z Agnieszką Radwańską. Jego energia poruszyła nawet mistrzynię.

Witold Wójcik jest sadownikiem i przedsiębiorcą. Gdy w Ukrainie wybuchła wojna, przyjął pod swój dach osiemdziesięcioro uchodźców, w tym trzydzieścioro dzieci. Zapewnia im jedzenie i nocleg, a dzieciom także różne zajęcia dodatkowe. Razem skomponowali nawet piosenkę.

Hubert Lang to dziesięciolatek, który kręci filmy metodą poklatkową, polegającą na robieniu kilkuset zdjęć, a następnie łączeniu ich w jedno nagranie. Młody artysta tworzy produkcje o tematyce edukacyjnej, które mogą uratować życie. Jego nagrania dotyczące zatrucia czadem docenili nawet strażacy.

Wiaczesław Barok to pochodzący z Białorusi duchowny, który w podziemiach warszawskiego kościoła udziela pomocy uciekającym przed wojną Ukraińcom. Sam był represjonowany i siedział w więzieniu za krytykę białoruskiej władzy. Dziś jest duszpasterzem Białorusinów w polskiej stolicy. To duchowny z powołania, dla którego najważniejsze jest pomaganie innym.

Wyniki głosowania za kwiecień 2022 r.
Pozytywki Dzień Dobry TVN Wyniki głosowania za kwiecień 2022 r.

Pozytywki

Widzowie wybrali lutową Pozytywkę DDTVN
Widzowie wybrali lutową Pozytywkę DDTVNDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Izabela Dorf

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości