Książę Andrzej oskarżony o molestowanie seksualne. Ofiara miała 17 lat

Książe Andrzej
Książe Andrzej
Źródło: AFP
Napaść na tle seksualnym - o to Virginia Giuffre oskarża księcia Andrzeja. Miało do tego dojść w londyńskim domu finansisty Jeffreya Epsteina, gdy miała 17 lat. Syn brytyjskiej królowej Elżbiety II odebrał złożony w Stanach Zjednoczonych pozew w tej sprawie.

Książę Andrzej oskarżony o molestowanie seksualne

Książę Andrzej i jego oskarżycielka Virginia Giuffre uzgodnili, że doręczenie dokumentów pozwu obowiązuje od 21 września. W tej sprawie złożyli w piątek 24 września wspólny wniosek w amerykańskim sądzie okręgowym na Manhattanie. Pod warunkiem zatwierdzenia go przez sąd książę Andrzej będzie miał czas do 29 października na formalną odpowiedź na pozew.

Agencja Reutera podała, że "porozumienie pomiędzy stronami wydaje się na razie kończyć trwające miesiąc wysiłki prawników księcia Andrzeja, aby zablokować pozew Giuffre". Wcześniej, jak informowały media, prawnicy zamierzali kwestionować to, czy dokumenty zawiadamiające go o złożonym pozwie zostały mu prawidłowo dostarczone. Lewis Kaplan, sędzia sądu okręgowego w Nowym Jorku, gdzie złożony został pozew, zarzucił księciu Andrzejowi "aktywnie unikanie" formalnych starań o dostarczenie mu dokumentów informujących o pozwie.

Andrew Brettler, prawnik księcia Andrzeja z Los Angeles, odmówił komentarza w tej sprawie.

Oskarżenia wobec syna królowej Elżbiety II

9 sierpnia 38-letnia Giuffre złożyła w sądzie w Nowym Jorku pozew cywilny przeciwko księciu Andrzejowi, twierdząc, że w przeszłości – gdy miała 17 lat – była przez niego napastowana seksualnie. Giuffre – wówczas nosząca nazwisko Roberts – była jedną z licznej grupy dziewcząt, które zostały zwabione przez nieżyjącego już amerykańskiego miliardera i finansistę Jeffreya Epsteina obietnicami pracy, a następnie były oferowane jego wpływowym przyjaciołom. Jednym z nich miał być książę Andrzej.

Książę Andrzej od początku kategorycznie zaprzecza, by kiedykolwiek utrzymywał kontakty seksualne z Giuffre, a nawet mówi, że nie przypomina sobie, aby ją w ogóle poznał osobiście.

Książę Andrzej pod koniec 2019 roku zrezygnował z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej i rzadko pojawia się publicznie.

Więcej informacji na TVN 24.

Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: AFP

podziel się:

Pozostałe wiadomości