Włosy

Obcinanie włosów w domu. Jak samodzielnie obciąć włosy?

Włosy

Aktualizacja:
Obcinanie włosów chłopcu

Strzyżenie włosów w domu to nie tylko obcinanie włosów maszynką. Wykorzystując odpowiednie techniki cięcia i stosując się do instrukcji, możesz samodzielnie obciąć włosy każdej długości. Mając wiedzę na temat tego, jak prawidłowo wykonać strzyżenie, już nigdy nie będziesz musiała chodzić do fryzjera.

Obcinanie włosów bez konieczności wizyty w salonach fryzjerskich to przede wszystkim wielka wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy, a także pełna kontrola tego, jakiej długości będą włosy po strzyżeniu. Ile razy zdarzyło ci się, że fryzjer obciął twoje włosy za krótko? Żeby tego uniknąć, spróbuj obciąć swoje włosy samodzielnie. Jeśli dotychczas w grę wchodziło tylko obcinanie włosów maszynką , to stosując się do poniższych rad, możesz mieć pewność, że uda ci się każde strzyżenie nożyczkami. Finalnie na pewno będziesz zadowolona z efektu.

Obcinanie włosów krok po kroku – co jest potrzebne?

Jak przygotować się na obcinanie włosów krok po kroku ? Najważniejszym krokiem jest upewnienie się, jeszcze przed rozpoczęciem strzyżenia, że masz pod ręką następujące rzeczy:

· Ostre nożyczki. Dobrej jakości nożyczki fryzjerskie mogą okazać się sporym wydatkiem, jednak szczególnie przy pierwszej próbie samodzielnego obcinania włosów, profesjonalny sprzęt wcale nie jest potrzebny . Wystarczy, że zaopatrzysz się w nożyczki, które wygodnie się trzyma i które dobrze tną (tępe nożyczki mogą zniszczyć zdrowe włosy).

· Cienki grzebień z wąsko rozstawionymi włosami. Bez niego obcinanie włosów w domu prawdopodobnie skończy się katastrofą. Taki grzebień dokładnie rozczesuje włosy, dzięki czemu żaden kołtun nie ma szans na zepsucie efektu końcowego.

· Dwa lusterka, które pomogą skorygować ewentualne błędy w cięciu i dzięki którym można nadzorować cały proces strzyżenia zarówno z przodu, jak i z tyłu głowy.

· Butelka z atomizerem, wypełniona wodą. Samodzielne obcinanie włosów musi być wykonane na mokro – tylko w ten sposób będziesz mieć pełną kontrolę nad swoją fryzurą. To szczególnie ważny punkt, jeśli masz loki, bo tylko na mokrych i rozczesanych włosach jesteś w stanie zobaczyć ich rzeczywistą długość.

· Klamry do włosów. Są potrzebne, żeby spinać te partie włosów, które mogłyby przeszkadzać podczas obcinania.

Obcinanie włosów – jak obciąć włosy do ramion?

Obcinanie włosów samemu na prosto, do długości do ramion to jedno z łatwiejszych cięć do wykonania samodzielnie w domu. Początkujące osoby powinny skorzystać z poniższej instrukcji:

1. Dokładnie umyj włosy lub namocz je wodą przy użyciu butelki z atomizerem, dzięki czemu włosy staną się równe i proste.

2. Rozczesz włosy i zepnij je w wysoki kucyk przy linii czoła.

3. Podziel włosy na dwie równe części. Pamiętaj, że mokre włosy są nieco dłuższe niż suche, dlatego nie ścinaj ich od razu zbyt dużo . Lepiej powtórzyć cały proces niż obcinać włosy w pośpiechu i ze zniecierpliwieniem.

4. Wydziel jeszcze jedno pasmo włosów z przodu, które obetniesz jako pierwsze i które będzie służyło jako punkt odniesienia dla reszty włosów. Przytrzymaj to pasmo między palcem wskazującym a środkowym i zetnij tyle centymetrów włosów, ile potrzebujesz.

5. Zakończ obcinanie włosów na prosto , rozczesując włosy ponownie i upewniając się, że poniżej wyznaczonej długości nie odstają żadne pojedyncze końcówki.

Obcinanie włosów krótkich – instrukcja krok po kroku

Metoda strzyżenia włosów krótkich nieco się różni. Ta technika sprawdzi się niezależnie od tego, jaką masz fryzurę – to uniwersalny sposób obcinania włosów na krótko.

1. Umyj włosy dobrze oczyszczającym szamponem.

2. Podziel pasma spinkami lub klamrami.

3. Trzymaj nożyczki do obcinania włosów w odległości ok. 1 centymetra niżej niż planowałaś na początku. Nawet krótkie i proste włosy są dłuższe, kiedy są mokre i obciążone.

4. Strzyżenie zaczynaj od samego dołu, od włosów z tyłu głowy. Kieruj się w stronę czoła. Za każdym razem, biorąc nowe pasmo włosów, przeczesuj je i porównuj do warstwy ze spodu, która już została obcięta.

5. Obcinanie krótkich włosów zakończ zrobieniem przedziałka i wyrównaniem górnej warstwy włosów.

Obcinanie włosów w domu – jak obcinać zniszczone końcówki?

Najpopularniejsze techniki obcinania włosów zniszczonych oraz wyrównywania końcówek to:

· Cięcie na prosto, które pozwala skrócić włosy o 1-5 cm. Jeśli chcesz, aby włosy były idealnie równe, najlepiej wcześniej namoczyć je całe, w innym przypadku można tylko delikatnie spryskać wodą końcówki.

· Skręcanie pojedynczych pasm włosów, a następnie obcinanie wystających pojedynczych włosków. W ten sposób można pozbyć się suchych końcówek bez konieczności skracania włosów – idealny wariant dla osób zapuszczających włosy.

· Wykorzystanie gumek do włosów. Włosy należy spiąć w niski kucyk i na pozostałej długości włosów w odstępach co 4-5 cm związać włosy kolejnymi gumkami. Ostatni mały kucyk to właśnie najbardziej zniszczone końcówki, które należy ściąć. Po rozpuszczeniu i przeczesaniu włosów można ewentualnie wyrównać ich długość.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości