Jak zakręcić włosy na jedwabny wałek? "Każdy potrafi to sam w domu zrobić"

Jak zakręcić włosy na jedwabny wałek?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Szalone loki w jedwabnym stylu
Szalone loki w jedwabnym stylu
Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Włos im z głowy nie spadnie, choć bywało różnie
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
Siwe włosy dla kobiet w każdym wieku
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Jak wybrać idealną prostownicę do włosów?
Elegancki skręt włosów można z powodzeniem uzyskać bez pomocy lokówki czy prostownicy. Wystarczy zaopatrzyć się w jedwabne akcesoria, dzięki którym kosmyki nie będą narażone na szkodliwe działanie wysokiej temperatury. Jak z nich korzystać? W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedziała doświadczona stylistka fryzur, Martyna Maria Mosiołek.

Jedwabne akcesoria do kręcenia włosów - czym się wyróżniają?

Delikatne loki i fale nigdy nie wychodzą z mody. Ich wyjątkowy potencjał doceniają kobiety w każdym wieku. Okazuje się, że wykonanie ponadczasowej fryzury nie wymaga użycia prostownicy czy lokówki. W tym sezonie popularne urządzenia ustępują miejsca jedwabnym wałkom, scrunchie i ośmiorniczkom do loków.

- Każda włosomaniaczka chce mieć piękne fale, ale chce je zrobić tak, żeby nie uszkodzić włosów, czyli bez użycia ciepła. Najnowszym trendem są akcesoria jedwabne. To oczywiście nie zastąpi nam wizyty u fryzjera, ale pozwoli uzyskać piękny efekt w szybki i łatwy sposób - zapewniła Martyna Maria Mosiołek.

Jak zakręcić włosy na jedwabny wałek?

Jedwabny wałek to odpowiedź na potrzeby pań, które troszczą się o kondycję swoich włosów. Cieszące się coraz większą popularnością akcesorium pozwala uniknąć mechanicznych uszkodzeń podczas stylizacji, a co za tym idzie - chroni pasma przed utratą sprężystości i blasku. Co więcej, pozwala bez wysiłku wyczarować spektakularną fryzurę.

Wałek najlepiej założyć na wysuszone w 80% włosy. Zdaniem doświadczonej stylistki warto zrobić to przed snem. W ciągu nocy pasma będą miały szansę wyschnąć, a ich skręt będzie jeszcze bardziej wyrazisty.

- Myślę, że każdy potrafi to sam w domu zrobić (...). Przypinamy sobie taką klamerką ten wałek na górze, żeby nam się nie zsuwał (...). Wybieramy sobie cienką separację i zawijamy ją do tyłu. Ważne jest, żeby to robić od twarzy, bo teraz najmodniejszy trend to loki od twarzy, niczym w latach 90. XX wieku - zdradziła Martyna Maria Mosiołek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości