Myje włosy raz na miesiąc. Twierdzi, że je "wytrenowała". Czy to możliwe? Eksperci mają wątpliwości

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Zeberka.pl/Glamourmagazine.co.uk. 

Pewna użytkowniczka TikToka pochwaliła się w sieci, że myje włosy raz na 30 dni. Jak twierdzi, wytrenowała je, by same się oczyszczały. Czy jest to możliwe? Nie wszyscy eksperci pochwalają ten pomysł.

Trendy urodowe - trenowanie włosów

Jak często myć włosy? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Często bywa tak, że chcemy ograniczyć mycie pasm, jednak u niektórych pań już na drugi dzień stają się one przetłuszczone. Czy da się tego uniknąć? Na TikToku pojawił się nowy trend, który ma pomóc rozwiązać nam ten problem raz na zawsze.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jedna z tiktokerek opowiedziała o swoim sposobie na czyste i zdrowo wyglądające włosy, bez potrzeby codziennej pielęgnacji. Jak twierdzi "wytrenowała je", by same się oczyszczały, a dzięki temu myje je jedynie raz na 30 dni. Czy jest to możliwe?

Myje włosy tylko raz na miesiąc

Haylee wyjaśniła, że proces trenowania włosów zajął jej 4 lata. - Myję włosy raz na miesiąc, czasami dwa razy, jeśli mam taką ochotę. Zaczęłam od mycia kosmyków co 4-5 dni, potem co dwa tygodnie, co zajęło mi kilka miesięcy. Kolejnych parę miesięcy później zaczęłam myć włosy tylko raz na miesiąc - opowiada na nagraniu.

- Teraz dzięki "trenowaniu włosów" myję je tylko raz na 30 dni - dodaje. Zdaniem TikTokerki jej skóra głowy przyzwyczaiła się do coraz rzadszego używania produktów myjących, zaczęła produkować mniej naturalnego oleju. Co na temat tego trendu sądzą eksperci?

- Możesz wytrenować włosy, żeby produkowały mniej sebum poprzez rezygnację z kosmetyków zawierających drażniące i przesuszające składniki, takie jak siarczany i alkohole, czyli odstawienie m.in. lakierów do włosów, suchych szamponów i produktów nadających fryzurze tekstury - tłumaczy w rozmowie z glamourmagazine.co.uk, trycholog Hannah Gaboardi.

Ekspertka zaznacza, że warto zastąpić takie produkty łagodnymi szamponami. Zdaniem trycholog Stephanie Sey, nie jest do dobry pomysł, ponieważ podczas mycia pozbywamy się nie tylko sebum, ale też brudu i zanieczyszczeń. Ponadto włosy mogą zacząć po prostu brzydko pachnieć.

- Z czasem trzeba umyć włosy, ponieważ naturalne oleje i zanieczyszczenia środowiskowe zaczynają gromadzić się na głowie. W przeciwnym razie skóra głowy staje się swędząca, a włosy matowe i pozbawione blasku - podsumowała.

Większość ekspertów uważa, że mycie włosów raz na miesiąc nie jest dobrym pomysłem, ale podkreślają też, że wszystko zależy od rodzaju włosów oraz reakcji skóry głowy na różnego rodzaju kosmetyki.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Zeberka.pl/Glamourmagazine.co.uk. 

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Mike Kemp/TikTok/Theredhead

Pozostałe wiadomości