Trendy modowe

Jessica Mercedes nowym wyglądem podbiła media społecznościowe. Jak zrobić fryzurę inspirowaną latami 70.?

Trendy modowe

Podkręcone, mocno wycieniowane loki i nieco dłuższa grzywka – to najnowszy trend w stylizacji włosów, który nawiązuje do lat 70. ubiegłego wieku. Jessica Mercedes zapoczątkowała tę modę wśród polskich gwiazd. Zobacz, jak możesz wykonać tę fryzurę w domu.

Jessica Mercedes i jej nowa fryzura

Zwykło się mówić, że moda wraca. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Jessica Mercedes – polska blogerka modowa znana na całym świecie, swoją fryzurą podbiła Instagram. Wywinięte loki i delikatna grzywka nawiązują do lat 70.

W latach 70. zakochałam się dwa, trzy lata temu, ale cała ta pasja zaczęła się od wnętrz. (…) Później przeszło to powoli w modę, a na samym końcu we fryzurę, bo dopiero w tym roku się odważyłam

- wspomina.

Jessica poprosiła o radę swoją ulubioną stylistkę włosów, Martę Zawiślańską. - Mocno dyskutowałyśmy. (...) Musiałyśmy wiele kwestii ustalić. To jest fryzura dla odważnych. Zaczynając od grzywki, dochodzi mocne cieniowanie z przodu – wspomina stylistka.

Jak się szybko okazało, obserwatorzy Jessici zachwycili się jej nowym wizerunkiem, a koleżanki z show-biznesu chętnie powtarzały włosową stylizację. - Zawsze korzystam z trendów. (...) Ja tego nie rozpoczęłam, a Farrah Fawcett 50 lat temu – mówi Jessica.

Fryzura z lat 70. – jak zrobić?

Marta Zawiślińska z myślą o naszych widzkach przygotowała tutorial. - Jaki sprzęt jest potrzebny do wykonania fryzury inspirowanej latami 70.? – To zależy od rodzaju naszego włosa. Jeżeli mamy prosty, cienki włosy, to najlepszym sprzętem będzie lokówka, która dosyć mocno grzeje. Jessica ma włosy dosyć podatne. Na rynku dostępne są lokówko-suszarki. A jeżeli ktoś ma bardzo podatne włosy, to wystarczy suszarka i okrągła szczotka – tłumaczy.

- Przed rozpoczęciem stylizacji koniecznie użyjmy produktu, który ochroni włosy przed wysoką temperaturą – radzi stylistka.

Kolejnym etapem jest stylizacja. - Przednią część wywijamy do tyłu, włosy automatycznie się wywijają na zewnątrz. Jeżeli chodzi o całość – falujemy włosy od dołu do góry – mówi Marta Zawiślińska. Na koniec utrwalamy fryzurę lakierem i gotowe.

Zobacz też:

Nakładasz jasny korektor na cienie pod oczami? To poważny błąd! Marta Gąska zdradza triki makijażystek

Mariusz Przybylski radzi, jak ubierać się podczas pracy zdalnej. "Widać nas od pasa w górę, więc na tym trzeba się skupić"

Jeśli jest zima, to musi być golf. Jaki kolor wybrać w tym sezonie?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości