Pielęgnacja twarzy i ciała

TOP 5 sposobów na gładką skórę. Te produkty są niezawodne

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Sposoby na gładką skórę

Gładka i zdrowo wyglądająca skóra to pragnienie każdej z nas. Zastanawiasz się, który sposób depilacji będzie dla ciebie najlepszy? Oto TOP 5 sposobów, dzięki którym osiągniesz efekt, o jakim marzysz. Sprawdź, który sprawdzi się u ciebie.

Sposoby na gładką skórę

Latem chcemy, aby nasza skóra była idealnie gładka. Pomóc w tym mogą nam odpowiednie produkty. W tym przypadku ważny jest dobór metody, która jest dla nas najbardziej przystępna i komfortowa. Kieruj się więc swoimi indywidualnymi potrzebami, budżetem i czasem, jaki chcesz na nią przeznaczyć.

Jak dbać o skórę?

10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
wideo 2/5

Jednym z najprostszych sposobów na gładką skórę jest depilacja za pomocą klasycznej maszynki. W sklepach dostępne są one w cenie od kilku do kilkunastu złotych. Jest to metoda oszczędzająca z pewnością twój czas i pieniądze, idealnie sprawdzająca się w sytuacjach awaryjnych.

Skuteczne sposoby na gładką skórę

Maszynkę do golenia używamy po uprzednim nałożeniu pianki do golenia. Dzięki temu nie narażamy naszej skóry na podrażnienia, czego efektem są bolące, drobne krostki. Nie wygląda to również estetycznie, szczególnie gdy chcemy zaprezentować się na plaży. Skóra powinna być również wilgotna. Ten zabieg najlepiej wykonywać podczas prysznica lub kąpieli w wannie.

Kolejnym szybkim sposobem jest użycie plastrów do ciała. Niestety ta metoda może być bardziej bolesna, jednak efekty utrzymują się o wiele dłużej, ponieważ gładką skórą możemy cieszyć się nawet do 3 tygodni. W ofercie producentów tego produktu do golenia znajdziemy różnorodne propozycje.

Plastry do golenia

Plastry do golenia z dodatkiem aloesu dodatkowo złagodzą naszą skórę. Jak ich użyć? Plastry do depilacji nóg rozgrzewamy, aby miały one konsystencję półpłynną. Następnie przyklejamy je na wybrany obszar i po kilku sekundach odklejamy w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Zaletą tej metody jest także dostępność produktu. Plastry do golenia różnych części ciała (bikini, twarzy, nóg, rąk itp.) dostępne są w każdej drogerii zarówno stacjonarnie, jak i internetowo.

Wiele pań poleca również depilację pastą cukrową. Ta metoda ma naprawdę długą tradycję. Jak ją przygotować? Mieszamy ze sobą cukier, wodę, łagodzące zioła i sok z cytryny, który ma działanie rozjaśniające. Następnie rozsmarowujemy ją na wybranym fragmencie ciała i naklejamy na nią materiał. Całość usuwamy energicznym ruchem. Zalety? Jest bezpieczna dla skóry, a dodatkowo ma działanie peelingujące, co jeszcze bardziej potęguje uczucie gładkiej skóry.

Produkty do depilacji

Jedną z najczęściej używanych metod usuwania owłosienia jest też depilator elektryczny. Na jej popularność wpływa fakt, że jest ona dość prostym sposobem, dzięki któremu nie zdzieramy naskórka. W tym przypadku depilator również prowadzimy pod włos, delikatnymi i wolnymi ruchami (od dołu do góry). Ważne jest, aby skóra była cały czas napięta - pomoże to zredukować ból. Warto także zaopatrzyć się w specjalne głowice depilujące, które ułatwiają dotarcie do mniejszych powierzchni ciała np. tych na twarzy.

Chcesz pozbyć się włosków na stałe? Najlepszą metodą na gładką skórę jest depilacja laserowa. Zabieg wykonuje się u specjalisty w salonie kosmetycznym. Jak to działa? Laser generuje wiązkę światła, która przy zetknięciu ze skórą niszczy włoski poprzez wychwycenie melaniny w cebulkach włosów, która jest odpowiedzialna za nadanie im ciemniejszego koloru. Cena zabiegu jest uzależniona od strefy i ilości sesji potrzebnych do całkowitego usunięcia włosków.

Więcej inspiracji znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź!

Materiał zawiera treści promocyjne partnera.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Gilaxia/Getty Images

Pozostałe wiadomości