Moda i Uroda

"Sprzęty w salonach i te do użytku domowego, choć wykorzystują wiązkę światła, robią to inaczej". Co jeszcze warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Moda i Uroda

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Depilacja laserowa - co warto wiedzieć?

Jesień i początek zimy to doskonały czas, aby przeprowadzić depilację laserową. Jeszcze do niedawna takie zabiegi były wykonywane tylko w specjalistycznych gabinetach. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia, która pozwalają wykonać taką depilację w domu. Czy warto z nich korzystać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dermatolog, dr Julią Sieczych.

Depilacja laserowa - co trzeba o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jeszcze kilka lat temu tego rodzaju zabiegi były wykonywane tylko w specjalistycznych salonach. Teraz - kupując odpowiednie urządzenie - depilację można wykonać samemu w domu. - Wiele kobiet uważa, że sprzęty wykorzystywane w salonach i te do użytku domowego to to samo. Choć oba wykorzystują wiązkę światła, to robią to inaczej. W przypadku specjalistycznych laserów światło jest bardziej skoncentrowane. Impuls dociera do mieszka włosowego, niszczy go i sprawia, że włos nie może rosnąć. Urządzenia do domowego użytku generują bardziej rozproszoną wiązkę światła, która nie niszczy włosa, a jedynie go "usypia" - mówiła w Dzień Dobry TVN dr Julia Sieczych, dermatolog.

Osoby, które zdecydują się na zakup sprzętu do domowej depilacji, muszą się liczyć z tym, że zabieg trzeba będzie powtarzać. - Zgodnie z zaleceniami producentów początkowo depilację należy wykonywać co dwa tygodnie. Następnie ten okres się wydłuża do czterech tygodni - dodała dermatolożka.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ceny urządzeń do domowej depilacji laserowej wahają się od 500 do 2500 zł. Jeśli zdecydujemy się na zabieg w salonie, to należy mieć na uwadze, że jego cena będzie uzależniona od obszaru, który będziemy depilować. - Za pojedynczy zabieg trzeba zapłacić od 200-500 zł. Trzeba pamiętać, że obszar obszarowi nierówny. Inaczej będzie wyglądała depilacja bikini, a inaczej pleców u mężczyzny - dodała specjalistka.

Jak się przygotować do takiego zabiegu? - Przede wszystkim skóra musi być czysta. Dodatkowo przed depilacją laserową należy ogolić wybraną partię ciała maszynką, włosów nie można usuwać ani pęsetą, ani chemicznie. Jeśli to zrobimy, laser nie będzie mógł dotrzeć do mieszków włosowych - mówiła dermatolożka. A co z opalaniem? Czy ciemniejsze zabarwienie skóry wpłynie na skuteczność zabiegu? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego:  Paweł Wodzyński

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości