Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak sobie poradzić z opadającymi powiekami? Lekarz: "Najpierw ćwiczymy, potem podgrzewamy, a na końcu tniemy"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Opadające powieki to problem, z jakim zmaga się wiele osób. Dotyka on nie tylko estetyki, lecz również zdrowia, zmniejszając pole widzenia. O tym, jakie bywają przyczyny takiego stanu i jak sobie z nim radzić, porozmawialiśmy z naszymi ekspertami.

Przyczyny opadających powiek i domowe sposoby

U części osób można zauważyć z problem z opadającymi powiekami. Goszczący w Dzień Dobry TVN lekarz medycyny estetycznej, Marcin Ambroziak oraz ekspertka jogi twarzy, Marta Kucińska zgodnie przyznali, że główną przyczyną tego jest starzenie się.

Jest to coraz, można powiedzieć, mniej jędrna skóra, gorszy stan mięśni

- zaznaczyła Marta Kucińska.

Jednak nie tylko wiek ma wpływ na to. Specjalistka winą obarczyła również niewłaściwą postawę.

Jeżeli ktoś się w ten sposób cały czas garbi, posuwa głowę, ma tak zbite tkanki, że aż (...) robi się (...) wdowi garb, to nie ma co się dziwić, że wszystko nam się przesuwa i zaczyna opadać powieka

- powiedziała, dodając, że winowajcami przyjmowania takiej postawy są m.in. telefony czy komputery.

Dlatego warto prostować się, a oprócz tego nie należy marszczyć brwi i przez kilka minut dziennie (codziennie) wykonywać ćwiczenia polecane przez specjalistkę. Poznasz je po obejrzeniu materiału z wizyty w programie.

Ważne: ćwiczenia nie cofną problemu, który jest już zaawansowany.

Opadanie oczu a medycyna

Na temat kwestii medycznych związanych z opadającymi powiekami wypowiedział się dermatolog Marcin Ambroziak. Co ma duży wpływ na wystąpienie tego problemu?

Przede wszystkim genetyka i ilość włókien kolagenowych, i kiedy one się zaczynają starzeć, i kiedy my je przestajemy produkować, i kiedy, w jakim wieku mama miała opadające powieki. To wszystko niestety warunkuje czas, kiedy my też będziemy mieli problem.

- zaznaczył.

Jakie więc są oferowane przez medycynę sposoby radzenia sobie z opadającymi powiekami?

Możemy te metody podzielić na nieinwazyjne, polegające głównie na podgrzewaniu włókien kolagenowych. (…) Albo jak już jest źle, to poprosimy chirurga plastycznego i dokładnie w tym miejscu, gdzie jest fizjologiczna granica, w takie zagięcie, jak się zamknie oczy, najpierw się rysuje taki księżyc lub rogala, potem się wpuszcza w to miejsce znieczulenie, potem się to wycina i zakłada szew ciągły, który się zdejmuje po tygodniu

- wytłumaczył specjalista.

Dodał, że nim dojdziemy do stanu, gdy konieczna będzie ingerencja medyczna, warto najpierw postawić na ćwiczenia, o których wspomniała Marta Kucińska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Szczere wyznanie Kasi Smutniak. Piękna aktorka opowiedziała o swoich zaskakujących kompleksach

Kwasy na twarz, szyję i dekolt. Dermatolog: "Trzeba to robić naprawdę mądrze"

Jak zwalczyć przebarwienia? Poznaj sprawdzone sposoby ekspertki

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości