Pielęgnacja twarzy i ciała

Masz ciemną skórę pod pachami? Znamy trik, by skutecznie ją rozjaśnić

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Nastazja
Bloch
Ciemne plamy pod pachami

Wakacje, plaża, opalanie, nagle podnosisz rękę, a pod pachą widzisz ciemną plamę. Przebarwiona skóra to bardzo częsty problem u wielu pań. Dlaczego? Przyczyn może być sporo, od nieprawidłowego golenia po choroby hormonalne. Każdy przypadek należy więc skonsultować z lekarzem. My natomiast zdradzamy kilka dodatkowych sposobów, które pomogą w walce z uporczywym problemem.

Ciemna skóra pod pachami

Idealnie wydepilowałaś pachy, mimo to na skórze pojawiają się ciemne plamy, które wyglądają nieestetycznie? To letnia zmora pań, które zakładając wycięte koszulki i sukienki mają opory przed podnoszeniem rąk w górę. Z problemem tym da się jednak walczyć. Krok pierwszy – wizyta u lekarza. Choć plamy pod pachami nie muszą oznaczać choroby, zawsze warto zacząć od podstaw i zadbać o zdrowie. Jak się okazuje, przyczyn ciemniejącej skóry można doszukiwać się w różnego rodzaju zaburzeniach hormonalnych. Nieco częstszą przyczyną jest jednak zła depilacja tępą maszynką, która podrażnia delikatną skórę oraz używanie antyperspirantów z alkoholem, który działa wysuszająco.

Uroda

Małgorzata Ostrowska wyznała, jak dba o urodę. Sama wytwarza kosmetyki
Małgorzata Ostrowska wyznała, jak dba o urodę. Sama wytwarza kosmetykiCo za Tydzień
wideo 2/5

Jeśli po wy­klu­cze­nie wszel­kich cho­rób problem nie znika, mamy kilka rad, które sprawią, że ciemna skóra raz-dwa stanie się jaśniejsza.

Łagodzące działanie nabiału na ciemną skórę pod pachami

Mleko lub jogurt to najlepsi sprzymierzeńcy delikatnej skóry. Oba produkty zawierają bowiem kwas mlekowy, który ma działanie rozjaśniające. Co więcej, nie podrażniają. W celu pozbycia się ciemnych przebarwień zalecamy 10-minutowe okłady.  

Peeling do rozjaśniania skóry pod pachami

Peelingi złuszczające dobrze znane są w pielęgnacji skóry twarzy. Można je wykorzystać także i w tym przypadku. Ponadto magiczną miksturę możecie wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zmieszać so­k z cy­try­ny z alo­esem w proporcjach 1:1 i nałożyć na 10 minut na skórę.

Natłuszczenie i olejowanie na ciemną skórę pod pachami

Olej kokosowy popularność zdobył w kuchni. Można go jednak doskonale wykorzystać w kosmetyce. Nie tylko łagodzi podrażnienia, ale również działa prze­ciw­grzy­bi­czo i prze­ciw­bak­te­ryj­nie oraz reguluje  pig­men­ta­cję skó­ry. Ważne jednak, aby był naturalny i nie­ra­fi­no­wa­ny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mintra Kwthijak/GettyImages

Pozostałe wiadomości