Oszczędne mycie włosów. Na czym polega metoda kubeczkowa?

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
Zeberka.pl
Włosy

W dzisiejszych czasach, kiedy drożyzna daje o sobie znać, szukamy oszczędności, gdzie tylko się da. Jeśli zastanawialiście się, czy istnieje sposób na ekologiczne i ekonomiczne wykorzystywanie kosmetyków, znamy pewien patent. Metoda kubeczkowa to jeden z lepszych trików na mycie włosów. Na czym polega?

Skuteczne i oszczędne mycie włosów – metoda kubeczkowa

Od jakiegoś czasu coraz więcej mówi się o kubeczkowej metodzie mycia włosów. Jest to nie tylko sprawdzony i zdrowy dla skóry głowy patent, ale także i sposób na oszczędne używanie kosmetyków. O co chodzi w tajemniczej nazwie?

Przede wszystkim warto przyjrzeć się temu, jak aplikujemy na skórę głowy szampon. Najprawdopodobniej dużą ilość kosmetyku nalewamy na dłoń, a następnie wcieramy w skórę głowy i pienimy. Krokiem drugim jest dokładny masaż i zmycie produktu letnią wodą.

Metoda kubeczkowa polega zaś na przygotowaniu roztworu, którym będziemy myć włosy, a dokładnie na rozcieńczeniu szamponu wodą i spienieniu go.

Warto podkreślić, że jest to idealny sposób dla osób, które borykają się z przesuszoną i wrażliwą skórą. Delikatna piana oczyści włosy, nie będzie podrażniała głowy i znacznie łatwiej się spłucze. Ponadto rozcieńczanie produktu to także korzyści ekonomiczne. Dzięki tej metodzie szampon starczy nam na znacznie dłuższy czas, a wizyty w sklepie będą rzadsze.

Metoda kubeczkowa krok po kroku

W metodzie kubeczkowej ważne są proporcje mikstury. Aby mieszkanka spełniała swoje funkcje, konieczne jest wyczucie ilość wody w stosunku do ilości szamponu. Uwagę przede wszystkim powinniśmy zwrócić na kondycje naszej skóry głowy, rodzaj i długość włosów, a także jakość posiadanego szamponu.

Standardowe proporcje to zaś jed­na łyż­ka szam­po­nu i 6-7 ły­żek wo­dy. Tak przy­go­to­wa­ny roz­twór mieszamy do powstania piany i myjemy nim pasma. W analogiczny sposób możemy postępować względem szamponu w kostce. Wystarczy rozpuścić mały kawałek mydła w wodzie i postępować tak jak w przypadku płynu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: Zeberka.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Drazen Zigic

Pozostałe wiadomości