Moda i Uroda

Bronzer cieniem do powiek, czyli nietypowe zastosowania kosmetyków do makijażu

Moda i Uroda

Autor:
Milena
Jaworska
Nietypowe zastosowanie kosmetyków do makijażu

W damskiej torebce czasami brakuje kompletu kosmetyków, który wydaje się niezbędny do wykonania pełnego makijażu. Makijażystka Marta Gąska rozwiązuje ten problem i pokazuje, które produkty możemy stosować zamiennie.

Wymienne kosmetyki

Makijaż jest istotnym elementem estetycznym dla wielu kobiet. Pozwala im poczuć się pewniej i zakryć niedoskonałości skóry twarzy. Jak go wykonać przy pomocy kilku podstawowych kosmetyków?

- Ja bym chciała przypomnieć o tym, że czasami mamy kosmetyki albo dostałyśmy w prezencie i np. ktoś mówi, że to nie jest kolor dla mnie, ale może się okazać, że ta oto pomadka może mieć zupełnie inne zastosowanie niż tylko do ust. I o tym właśnie dzisiaj. Chciałabym pokazać, jak różnymi kosmetykami, niekoniecznie do rzeczy, do których są one przystosowane, wykonać makijaż - mówiła makijażystka Marta Gąska.

Bronzer i rozświetlacz - jak wykonać z nimi kompletny makijaż?

Marta Gąska zaprezentowała w naszym programie delikatny, naturalny makijaż. Wykorzystała do jego wykonania jedynie bronzer, rozświetlacz, kredkę do oczu oraz dwie matowe pomadki w różnych odcieniach.

- Na oku jest położony bronzer na policzki, zamiast cienia rozświetlacz i kredka, którą rozciera się jak cienie - tłumaczyła. - Pomadką do ust w kolorze nude możemy zrobić konturowanie na mokro. Normalnie robimy to różem lub bronzerem. Brzoskwiniową pomadkę nakładam na policzki. Świeżutki, fajny odcień. Na powiekę nakładamy rozświetlacz i drugą rzecz, czyli kredkę do oczu. Bierzemy ją na pędzelek, rozcieramy troszkę i nakładamy. Zobaczcie, że kredka rozciera się na oku w bardzo naturalny sposób. Bronzerem do konturowania policzków możemy też pięknie podkreślić oko. Natomiast usta możemy zrobić różem w kremie, jeśli nie mamy pod ręką pomadki - radziła specjalistka.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości