Na czym polega metoda włoskowa brwi? "Jest bezinwazyjnie, bardzo delikatnie"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Sposób na piękne brwi
Sposób na piękne brwi
Makijaż smokey w 5 minut
Makijaż smokey w 5 minut
Makijaż na Carrie Bradshaw
Makijaż na Carrie Bradshaw
Czym najlepiej zmyć makijaż?
Czym najlepiej zmyć makijaż?
Triki, by makijażem ukryć niedoskonałości cery
Triki, by makijażem ukryć niedoskonałości cery
Z nimi impreza jest do rana
Z nimi impreza jest do rana
Mówi się, że brwi są ramą dla oczu. Podkreślają urodę i w zależności od kształtu nadają innego charakteru całej twarzy. Brwi można przyciemniać i wypełniać za pomocą specjalnych zabiegów kosmetycznych, m.in. makijażem permanentnym z użyciem metody włoskowej. Na czym polega, ile trwa i jaki daje efekt? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Aneta Swatek, linergistka medyczna i kosmetolog.

Metoda włoskowa brwi

Kobiety zwykle przykładają dużą wagę do wyglądu swoich brwi. W zależności od mody i upodobań można mieć cienkie, delikatne brwi, bardziej wyczesane i grubsze, w stylu "cat eye" lub mocno podkreślone, z widocznie wyrysowanym łukiem. Aneta Swatek, linergistka medyczna i kosmetolog, jest specjalistką w zakresie makijażu permanentnego. Jedną z technik, którą się posługuje, jest metoda włoskowa. Polega na delikatnym wprowadzeniu pigmentu w naskórek, tworząc kształt włosa. Powstaje efekt 3D, a kreski wtapiają się w naturalne włoski na brwiach.

- Metoda włoskowa jest mało popularna, bo jest trudna do wykonania. Jest bardzo precyzyjna, więc sztuka polega na tym, że trzeba mieć trochę zmysł artystyczny, trzeba mieć cierpliwość. To są bardzo powolne ruchy, bardzo precyzyjne. Ktoś, kto jest szybki, za nic w świecie tego nie zrobi - powiedziała Swatek.

Zabieg malowania i uzupełniania brwi należy dostosować indywidualnie do każdej klientki. Aneta pokazała to na przykładzie modelki.

- Nigdy nie robię makijażu permanentnego przerysowanego, zawsze dopasowuję do typu urody. Modelka ma cienkie i przerzedzone brwi, więc postaram się je pięknie zagęścić. Będą ultranaturalne. Nie robię make-upu, tylko podkreślam naturę - stwierdziła ekspertka.

Metoda włoskowa brwi - kto może z niej skorzystać?

Makijaż permanentny często mylony jest z tatuażem. Czym różnią się te zabiegi? - Pracujemy igłą i pigmentem, natomiast głębokość ma tutaj znaczenie. Przy tatuażach pracuje się bardzo głęboko, jest krew, a tutaj tego nie ma. Jest bezinwazyjnie, bardzo delikatnie, można powiedzieć, że bezboleśnie. Nie stosujemy żadnych znieczuleń. Ta technika jest o tyle fajna, że można wyjść do ludzi od razu, można wyjść na czerwony dywan. Czasem bywa zaczerwienienie skóry, ale ono mija po godzinie - wskazała Aneta Swatek.

Metoda włoskowa nie sprawdzi się przy wszystkich typach skóry. - Świetnie wygląda przy skórze normalnej i suchej. Kiedy przychodzi klienta ze skórą tłustą, porowatą, można zrobić ten zabieg, ale to już nie wygląda tak delikatnie. Włos robi się bardziej rozlany, grubszy. Jeśli klientka chce cieniutkie włoski, to zmieniamy technikę - wyjaśniła linergistka medyczna.

Jak długo utrzymuje się efekt i ile czasu trzeba zarezerwować na zabieg? - Przez 7 dni efekt będzie intensywny, później blednie. Po dwóch tygodniach utlenia się, więc kreski trochę wychodzą. Taki efekt końcowy mamy po miesiącu. Wtedy robimy dopełnienie i mamy bingo. Raz w roku trzeba odświeżyć efekt. Zabieg zwykle dwie godziny. Najpierw jest rozmowa, rysunek brwi, a potem sama pigmentacja trwa około godziny - podsumowała Aneta Swatek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości