Makijaż dla skóry trądzikowej, który kryje i leczy. "Nie zapominajmy o nawilżeniu"

makijaż dla skóry trądzikowej
Triki, by makijażem ukryć niedoskonałości cery
Źródło: Dzień Dobry TVN

Cera trądzikowa potrafi sprawić wiele problemów i zaburzyć pewność siebie. Jak zakryć niedoskonałości skórne makijażem i olśniewać na licznych spotkaniach świątecznych? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała makijażystka, Marta Gąska.

Podkłady dla skóry trądzikowej

Przy makijażu dla cery trądzikowej najważniejszy jest podkład. Najlepiej wybrać taki, który jest kryjący, ale nie jest tzw. "zatykaczem" i pozwala oddychać skórze. Idealne są produkty wegańskie, mineralne i takie, które mają w składzie dodatkowo cynk, ponieważ równocześnie są pielęgnacyjne i leczą. Co jeszcze jest istotne?

- Nie przesuszamy skóry na maksa. Jest coś takiego, że jak wyskakują nam niedoskonałości, to my tylko suszymy, co powoduje, że skóra jest sucha i jeszcze gorzej ten podkład wygląda. Nie zapominajmy o nawilżeniu. Nawilżenie nie spowoduje, że pryszczy będzie więcej - to jest totalny mit - powiedziała Marta Gąska w Dzień Dobry TVN.

Make-up zakrywający niedoskonałości

Najlepiej nakładać podkład gąbeczką, ruchem stempelkowym i w żadnym wypadku go nie rozcierać. Jeżeli mamy jakieś większe pryszcze, należy zakryć je korektorem, lecz przed nałożeniem podkładu - wówczas mimo innego odcienia korektora, ładnie się wtopi w resztę makijażu.

- Trzecia bardzo ważna rzecz to puder. Jeśli mamy dużo niedoskonałości, to wybieramy pudry matowe, które bardzo ładnie nam wygładzą skórę. Nie wybieramy pudrów rozświetlających, które mogą te niedoskonałości nam uwydatnić. Jeżeli chcemy dokładnie zapudrować buzię, to róbmy ruchy stempelkowe - nie rozcierajmy - tłumaczyła makijażystka.

Marta Gąska dodała, że posiadając skórę trądzikową, należy zrezygnować z matowego bronzera, ponieważ może on zostawiać plamy na skórze w okolicach niedoskonałości i nierówności. W zamian warto zaopatrzyć się w bronzer z satynowym wykończeniem, który nie jest bardzo świecący i świetnie pokryje buzię.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie