Krople żołądkowe mogą przyspieszać porost włosów. Jak je stosować, by uzyskać oczekiwane rezultaty?

Kobieta rozczesująca włosy szczotką. Pielęgnacja włosów. Domowa pielęgnacja.
Domowa pielęgnacja włosów
Źródło: Jose Luis Pelaez Inc/Getty Images

Krople żołądkowe dostępne są niemal w każdej aptece oraz wybranych sklepach zielarskich. Gorzka nalewka na bazie naturalnych składników świetnie sprawdza się jako remedium na niestrawność, zgagę, brak łaknienia czy inne dolegliwości układu pokarmowego. Okazuje się, że ta niepozorna mikstura z domowej apteczki może być także wykorzystywana jako wcierka do skóry głowy. Jakie korzyści przynosi stosowanie jej podczas zabiegów pielęgnacyjnych?

Krople żołądkowe - jak działają na włosy?

Krople żołądkowe to ziołowa nalewka, którą stosuje się w przypadku zaburzeń układu pokarmowego. Preparat na bazie ekstraktów roślinnych i etanolu zwraca uwagę charakterystycznym zapachem oraz właściwościami, które znajdują swoje zastosowanie w lecznictwie, ale mogą też pozytywnie wpłynąć na efekty domowych zabiegów upiększających. Okazuje się, że mikstura może z powodzeniem zastąpić kosmetyki pielęgnacyjne z drogerii. Wszystko to za sprawą cennych składników, które wykazują silne działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, łagodzące, a nawet stymulujące porost włosów.

W składzie kropli żołądkowych znajdują się wyciągi z korzenia kozłka lekarskiego i liści mięty pieprzowej, a także ekstrakty z ziela dziurawca, liści rumianku oraz korzenia goryczki. To właśnie dzięki nim apteczny preparat może być stosowany jako wcierka do skóry głowy. Substancje ziołowe odżywiają cebulki włosów i pobudzają je do wzrostu, pozwalają także uporać się z problemem przetłuszczonych kosmyków czy uporczywym łupieżem.

Zobacz wideo: SOS dla włosów. Porady trycholog Magdaleny Szymczak-Kępki

Magdalena Szymczak-Kępka,
SOS dla włosów
Źródło: Dzień Dobry TVN

Krople żołądkowe na włosy - jak stosować?

Kropli żołądkowych w domowej pielęgnacji włosów nie należy aplikować na całej długości kosmyków. Preparat nakładamy wyłącznie na skalp, wykonując delikatny masaż. Warto pamiętać też o tym, że mikstura, jako produkt leczniczy, występuje w skoncentrowanej formie, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu należy rozcieńczyć ją z czystą wodą w proporcji 1:1. Kosmetyk powinien pozostać na skórze głowy przez minimum godzinę, po upływie tego czasu zaleca się przejść do rutynowych czynności pielęgnacyjnych, takich jak mycie włosów i nakładanie odżywczych masek.

Ekstrakty z ziół mają wiele cennych właściwości, jednak mogą wykazywać działanie uczulające. Alergicy i osoby posiadające bardzo wrażliwą skórę powinny zatem zachować szczególną ostrożność. Przed zastosowaniem domowej wcierki warto wykonać próbę uczuleniową.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie