Włosy

Włosy w kolorze blond - jak je pielęgnować? Najlepsze kosmetyki znajdziemy w kuchni

Włosy

Autor:
Milena
Jaworska
Pielęgnacja włosów blond

Piękne, lśniące włosy to marzenie każdej kobiety, również blondynki. O jasne kosmyki należy dbać nieco więcej, niż o ciemne. Co zrobić, żeby nasz głowa przyozdobiła się nieskazitelnym blondem?

Blond włosy - jak o nie dbać?

Pielęgnacja jest wyjątkowo ważna, jeśli chcemy poprawić kondycję i wygląd naszych włosów. Kluczem do sukcesu jest olejowanie, do którego wcale nie potrzeba drogich preparatów. Najlepsze specyfiki znaleźć można w domowej kuchni.

- Jeżeli nie mamy kosmetyków dobrych, a mamy te włosy bardzo uwrażliwione, bo je rozjaśnialiśmy albo sami, albo w salonie, to możemy olejować włosy. Olejowanie jest tradycyjną metodą - powiedziała Iga Chmielewska, stylistka fryzur. - Możemy olejować również wykorzystując awokado, miód, jajko. Nasze prababki najczęściej nawilżały włosy jajkiem. Nie na skórę głowy, na końcówki, na środki włosów. Możemy mieszać z awokado, z mlekiem. Jajko ma bardzo dużo białka, a nasze włosy w 60 proc. składają się z białka, więc to jest fantastyczna odżywka - wyjasniła.

Co zrobić, żeby włosy nie były żółte?

Utrzymanie chłodnego odcienia blondu na włosach jest marzeniem wielu kobiet. Okazuje, że w prosty sposób można je spełnić.

- Dobre produkty, takie najczęściej fioletowe, jak już widzimy na półkach takie rzeczy do blondu, to znaczy, że nam to wychłodzi włos. Ale oczywiście, wybierać należy odpowiednie, dobre marki, które nie maja tam w składzie silikonów, bo te włosy są uwrażliwione. Szampony te mogą niszczyć włosy, jeśli są źle dobrane i mają w tym składzie siarczany czy złe parabeny, to nam niestety te włosy wysuszą - przyznała stylistka fryzur.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości