Jogurt naturalny w pielęgnacji skóry. Dlaczego warto go stosować?

Dwa słoiczki z jogurtem naturalnym. Kosmetyki z jogurtem. Pielęgnacja skóry.
Domowe kosmetyki z jogurtem
Źródło: Ekaterina Fedulyeva/Getty Images
Wszystkie miłośniczki domowych zabiegów pielęgnacyjnych wiedzą, że naturalne kosmetyki na bazie produktów spożywczych to sprawdzone remedium na wiele dokuczliwych problemów. Nie inaczej jest w przypadku maseczek i peelingów przygotowanych z jogurtu naturalnego. Jakie korzyści przynosi ich stosowanie?

Kosmetyki domowej roboty - zalety

Domowe kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością wśród pań, które poszukują prostych, a jednocześnie bardzo skutecznych rozwiązań, pozwalających kompleksowo zatroszczyć się o kondycję skóry. Pielęgnacja oparta na działaniu produktów spożywczych często przynosi doskonałe efekty, nie jest kosztowna, może też zapewnić błogie poczucie relaksu po pełnym wyzwań dniu.

Pielęgnacja skóry i włosów

Źródło: Dzień Dobry TVN
Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blond
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak chronić cerę zimą?
Jak chronić cerę zimą?

Jogurt naturalny to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych produktów, po który sięgamy w kuchni. Lekkostrawna przekąska, która stanowi niezastąpiony dodatek do potraw, świetnie sprawdza się także jako składnik pielęgnacyjnych preparatów domowej roboty.

Jogurt naturalny - jak działa na skórę?

Jogurt naturalny zawiera cenne składniki odżywcze, w tym wapń, potas, cynk, magnez oraz witaminę B. Kubeczek mlecznego przysmaku może przynieść naszej cerze szereg korzyści. Domowe maseczki z jego dodatkiem wspomagają odnowę komórkową skóry, a nawet spowalniają procesy starzenia. Co więcej, wysoka zawartość kwasu mle­ko­wego pozwala delikatnie złuszczać martwy naskórek. W efekcie twarz nabiera zdrowego blasku, a jej koloryt zostaje wyraźnie wyrównany.

Niekwestionowaną zaletą stosowania jogurtu naturalnego w domowej pielęgnacji jest możliwość łączenia go z innymi składnikami, które można precyzyjnie dostosować do swoich potrzeb. W naturalnych preparatach mogą więc znaleźć się także łagodzące stany zapalne płatki owsiane czy nawilżający miód.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Ekaterina Fedulyeva/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości