Horoskop

Co symbolizuje chiński Smok? Jaki charakter mają osoby spod znaku Smoka?

Horoskop

Aktualizacja:
chiński smok

Smok jest w kulturze chińskiej jednym z najważniejszych symboli. Ma przynosić szczęście, dlatego tak powszechnie się go spotyka. Smok jest również ważny w chińskim horoskopie. Kiedy jest Chiński Rok Smoka i czym wyróżniają się osoby, które się wtedy urodziły?

Smok jest jednym z najpowszechniejszych mitycznych stworzeń w Chinach, nie bez znaczenia jest też jego rola w horoskopie. Patrząc na chińskie znaki zodiaku, Smok jest najsilniejszy. Dzięki jego opiece można odnosić sukcesy na wielu płaszczyznach. Chiński Smok jest ukazywany pod postacią barwnego stworzenia, mającego przynosić bogactwo i szczęście.

Co oznacza chiński Smok?

W Chinach smoki mają symbolizować szczęście i przyciągać do nas bogactwo. Chiński znak smoka pojawia się m.in. w każdej tamtejszej restauracji, logo wielu firm, czy na wizytówkach. Jeżeli spojrzymy na to, co pokazuje feng shui, umieszczenie znaku chińskiego smoka na wschodzie, symbolizującym siedzibę stworzenia, wróży nam pomyślnie. Figurki przedstawiające Smoka mogą pojawić się w gabinecie, ale odradza się umieszczania ich w sypialni. Poza stosowaniem go w formie amuletu, ważna jest jego rola dla osób, które urodziły się w Chińskim Roku Smoka. Z czym wiąże się Smok w chińskim horoskopie?

Kto jest spod znaku Smoka?

Chiński Nowy Rok nie zbiega się z naszym i przypada na dzień między końcem stycznia a końcem lutego. Znaki zodiaku również są postrzegane inaczej. Ważny jest nie tylko miesiąc urodzenia, ale także rok. Chińskie znaki zodiaku mówią, że Smok urodził się w latach: 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012. Następna osoba spod znaku Smoka urodzi się dopiero w 2024.

Chiński Smok w horoskopie

Urodzeni w Chińskim Roku Smoka wyróżniają się poczuciem wolności i niezależności. Kierują się własnymi prawami, nie uznając przy tym narzucanych granic. Są kreatywni, obdarzeni dużym humorem, a przez to lubiani w swoim towarzystwie. Ich interesująca i otwarta osobowość przyciąga innych ludzi. Smok jest prawdziwym wulkanem energii i niemal zawsze wygra otwarty konflikt. Wydawałoby się, że jest niezniszczalny. Ci, którymi opiekują się smoki chińskie , lubią pomagać innym, planować i realizować swoje plany skrupulatnie. Często narzucają swój tok rozumowania. Smok lubi, kiedy ktoś mówi o wszystkim wprost i nie owija w bawełnę. Do tego cechuje go niecierpliwość i niechęć do miejsc, w których jest dużo ludzi.

Osobowość Smoka jako chińskiego znaku zodiaku

Smok chiński jako znak często wiąże się z takimi zaletami, jak duża aktywność. Osoby spod tego znaku rzadko usiedzą w jednym miejscu, muszą działać. Jednocześnie obowiązki wykonywane przez Smoka wyróżniają się starannością. Chiński znak Smoka jest symbolem szczęścia, dlatego też urodzeni w Roku Smoka mogą się uważać za szczęściarzy, do których los się uśmiecha. Wśród innych przymiotów Smoka warto wymienić dużą inteligencję, spryt, sentymentalizm i charyzmę. Tradycja chińska mówi, że Smok jest strażnikiem prawdy i szczęścia, dlatego warto mieć go wśród przyjaciół lub w rodzinie.

Jednak Smok w chińskim horoskopie wiąże się też wadami, które przy częstych kontaktach mogą być uciążliwe. Wśród nich najbardziej wyraźna jest niecierpliwość. Smok jest nastawiony na natychmiastowy efekt. Nie chce czekać. Jego cnotą nie jest również tolerancja dla odmienności poglądów. Przez swoją ambicję i perfekcjonizm chiński zodiak Smok jest wyjątkowo wymagający wobec siebie i innych, nieraz do przesady. Oprócz tego jest uparty, często niezadowolony. Przez swoją impulsywność łatwo wpada w złość, co w połączeniu z bezwzględnością i egocentryzmem czyni Smoka trudnego we współpracy.

Smok – praca i finanse

Patrząc na wszystkie chińskie znaki zodiaku, dla Smoka wyjątkowo ważne są praca i kariera. Całkowicie oddaje się wybranej dziedzinie. Jego oryginalność pozwala na rozwiązanie wyjątkowo trudnych problemów. Smok nie lubi rutyny i sztywnych zasad w miejscu pracy, więc powinien się koncentrować na zawodach pozwalających na dużą elastyczność.

Jeśli spojrzymy na podejście do finansów, chiński znak Smoka wiąże się z chęcią wydawania większych kwot na siebie i innych. Jednocześnie pogoń za pieniędzmi nie jest istotna, ciekawsze są inne rzeczy, do których warto dążyć.

Smok chiński w miłości i rodzinie

Przez odwagę i charyzmę Smok jest tym chińskim zodiakiem, który przyciąga swoim nieodpartym urokiem osobistym. Jest dobrym słuchaczem, potrafi docenić swoich rozmówców. Stosunkowo łatwo się zakochuje, ale chce zachować niezależność, przez co nie raz świadomie rezygnuje z wszelkich związków. Smok na tyle oddaje się pracy i karierze, że rodzina jest spychana na boczny tor. Równie trudno przychodzi mu wizja rodzicielstwa. Nie jest też domatorem, który będzie oddawał się wykonywaniu obowiązków domowych.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości