symbol

  Olena Kurylo przeżyła atak na miasto Czuhujew w obwodzie charkowskim. W trakcie nalotu rakietowego kobieta odniosła bardzo poważne obrażenia. Zdjęcie jej zakrwawionej twarzy obiegło cały świat i stało się symbolem wojny w Ukrainie.

  Litera "Z" stała się symbolem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Malowana jest białą lub czarną farbą na pojazdach wojskowych, w tym czołgach. Co symbolizuje? Czy to "nowa swastyka" Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej?

  Symbol znany jest na całym świecie, także w Polsce.

  Niewiele jest kobiet, które nie lubią dostawać kwiatów. Bukiety, którymi jesteśmy obdarowywane sprawiają nam radość, niezależnie od okazji. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie rośliny znalazły się w kompozycji, ponieważ, jak się okazuje ich ilość i rodzaj mają znaczenie. Co symbolizuje bukiet?

  Większość z nas posiadała choć raz w życiu tzw. amulet, czyli przedmiot mający przynosić szczęście. Dla jednych był to wisiorek z odpowiednim kamieniem, dla innych łuska karpia z wigilijnego stołu.

  Smok jest w kulturze chińskiej jednym z najważniejszych symboli. Ma przynosić szczęście, dlatego tak powszechnie się go spotyka. Smok jest również ważny w chińskim horoskopie. Kiedy jest Chiński Rok Smoka i czym wyróżniają się osoby, które się wtedy urodziły?

  Numerologiczna 4 to osoba ostrożna i nieufna. Jednak dzięki swej niebywałej wytrwałości może osiągać olbrzymie sukcesy. Jakie jeszcze cechy posiada?

  Od kilkunastu dni na ulicach oraz w oknach domów króluje czerwona błyskawica. Ten symbol Strajku Kobiet u niektórych jednak wywołuje oburzenie - m.in. marszałek Sejmu Ryszard Terlecki podczas posiedzenia porównał go do znaku SS. Czy miał rację?

  Nowy Sącz jest nazywany polskim zagłębiem milionerów. W 2014 roku odnotowano tam aż 103 osoby, których dochód przekracza milion zł. Z gośćmi Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o współczesnych symbolach luksusu, które na przestrzeni lat uległy zmianie. Kiedyś była wypasiona fura, złoty łańcuch i markowy zegarek. Jak jest obecnie? Czy przepych wyszedł już z mody? Na kanapie zasiedli: dr Jacek Wasilewski, medioznawca, Radosław Majdan, były piłkarz i Damian Michałowski, dziennikarz radiowy.

  Nie od dziś wiadomo, że w polityce liczą się nie tylko czyny, ale i symbole. Beata Szydło podczas ostatniego wystąpienia zrezygnowała np. z unijnej flagi w tle. Filip Chajzer postanowił zatem sprawdzić, jaką wagę do symboli wagi państwowej przywiązują Polacy...

  Wiosna na dobre się u nas zadomowiła. Widać to zwłaszcza po kwitnących roślinach. Czy po chłodnym tygodniu czeka nas prawdziwie wiosenna aura? Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak o nadchodzącej pogodzie opowiedział prosto z wrocławskiego Ogrodu Japońskiego. Jaki symbol w kulturze japońskiej ma ogród? Dlaczego jest tak ważny? Jakie znaczenie dla Japończyków mają kamienie, woda czy rośliny?