Horoskop

Sen o wymiotowaniu – jak interpretują go senniki?

Horoskop

Aktualizacja:
Burak Karademir / Getty Images

Wymioty oznaczają przede wszystkim bardzo dużą potrzebę samooczyszczenia w sensie duchowym. Chodzić tu może o pozbycie się dręczących nas problemów czy wyrzutów. W niektórych sytuacjach taki sen może wskazywać na niechęć i wstręt do samego siebie.

Sen o wymiotowaniu może być też manifestacją niechęci do innych osób albo nawet życia jako całości. Najważniejsze w takiej sytuacji jest odkrycie przyczyny tego stanu. Dzięki temu możliwe będzie przezwyciężenie tych problemów i pozbycie się dręczącego nas, bardzo nieprzyjemnego snu. Niektóre starsze senniki interpretują ten koszmar bardzo pozytywnie – jako wyraz szczęścia, które osiągniemy dzięki pomocy życzliwych nam osób.

Sen o wymiotach – dotyczy to nas czy widzimy kogoś wymiotującego?

Wymioty same w sobie to objaw walki organizmu z toczącą go chorobą. Wymiotując, organizm chce się pozbyć toksyn. Dlatego ogólna symbolika tego snu związana jest z samooczyszczaniem, ale w sensie duchowym – z niewłaściwych relacji, które są dla nas toksyczne czy szkodliwych dla nas emocji. Śniąc o tym, że sami wymiotujemy, musimy się zastanowić, czy nie uzyskaliśmy pieniędzy w sposób nielegalny. W tej sytuacji sen ten oznacza, że te nielegalnie uzyskane środki trzeba będzie zwrócić. Poza tym kara za przewiny jest nieunikniona. Natomiast wręcz przeciwną wróżbą jest oglądanie we śnie innej osoby, która wymiotuje. Wtedy możemy się spodziewać, że odzyskamy to, co kiedyś zostało nam odebrane. Możemy też śnić o tym, że ktoś wymiotuje, ale tej osoby nie widzimy. Po prostu słyszymy, jak wymiotuje. Taki sen informuje nas, że powinniśmy być szczególnie czujni, aby życie negatywnie nas nie zaskoczyło.

Kolejną wersją snu o wymiotowaniu jest sen, w którym te wymiociny sprzątamy. Taka wizja powinna nas zmusić do zastanowienia się, czy w realnym świecie ktoś nas nie wykorzystuje przez to, że jesteśmy zbyt troskliwi i nadopiekuńczy.

Sennik o wymiotowaniu – istotne jest to, czym wymiotujemy

Sen o wymiotach oznacza coś, co wychodzi z ust. I w tym kontekście na pewno nie jest to nic przyjemnego. Najczęściej zapowiada nieprzyjemną rozmowę, konieczność przyznania się do kłamstwa czy winy wynikającej z różnych przyczyn. Sposób interpretacji tego snu zależy od tego, czym wymiotujemy. Jeżeli jest to treść żołądka, symbolizuje to niezadowolenie z życia, które prowadzimy. Oznaczać też może brak wsparcia ze strony bliskich nam osób. Może też być wyrazem bardzo wysokich wymagań, jakie stawiane są nam w życiu osobistym i zawodowym. Sen o wymiotowaniu wodą to odzwierciedlenie naszej zbyt bujnej wyobraźni czy też zbyt dużej łatwości, z jaką przychodzi nam okłamywanie innych osób. Jest to także informacja o naszej nadmiernej otwartości w rozmowach z innymi osobami, co może ściągnąć na nas duże kłopoty. Jeżeli we śnie wymiotujemy krwią, to podobnie jak w realnym życiu może świadczyć o naszej chorobie. Może być też zwiastunem utraty przyjaciół czy rychłego zakończenia związku. Jeśli dochodzi do tego, że wymiotujemy własnymi wnętrznościami, jest to już tragiczny omen – oznacza bardzo niebezpieczną chorobę, która w niedługim czasie może nas wyniszczyć. Jeżeli w rzeczywistym świecie sytuacja lub inni ludzie zmuszają nas do kłamania lub choćby przemilczenia prawdy, to może się nam przyśnić, że wymiotujemy na kogoś. Jeżeli śnimy o wymiotowaniu po jedzeniu, to kluczowe jest to, jaką potrawę spożyliśmy, od tego zależy interpretacja. Natomiast jeżeli wymiotujemy po spotkaniu jakiejś osoby, prawdopodobnie między nami a nią panują bardzo niezdrowe relacje.

Sennik wymiociny – jak to interpretować?

Sen o wymiocinach i zabrudzeniu się nimi ostrzega przed działaniami, których będziemy się wstydzić. Musimy być bardzo ostrożni, aby nie doprowadzić swoimi czynami do sytuacji, która wzbudzi w nas zażenowanie. Może to też być odzwierciedleniem niezadowolenia z samych siebie, z naszego zachowania. Jest to sygnał, którego nie powinniśmy lekceważyć. Trzeba wtedy zastanowić się, jak zmienić swoje postępowanie, aby nie doprowadziło nas ono do dużych kłopotów.

W rzeczywistym świecie widok dziecka chorego, wymiotującego czy mającego biegunkę to bardzo zły znak. W takiej sytuacji w najlepszym wypadku kończy się wizytą u lekarza. Natomiast taka sytuacja we śnie to bardzo dobry znak. Symbolizuje oczyszczenie, pozbycie się dręczącego nas problemu. Może też oznaczać, że w niedługim czasie damy radę uporać się z dręczącymi nas negatywnymi emocjami. Co ciekawe, niektóre senniki o wymiotowaniu rozróżniają interpretację snu w zależności od tego, czy śni go kobieta, czy mężczyzna. Jeżeli taki nieprzyjemny sen pojawia się u kobiety, to oznacza bardzo dużą niechęć do mężczyzn, być może głęboko skrywaną. Może to też świadczyć o niewłaściwym związku, w którym kobieta tkwi, a objawia się on właśnie niechęcią do partnera. Natomiast sen o wymiotach, który nawiedza mężczyznę, to wyraz braku akceptowania własnej męskości.

Zobacz także:

Maja Ostaszewska ma koronawirusa. "Ból głowy i całego ciała, jakiego nie znałam"

Ból piersi w drugiej fazie cyklu – jak można mu zaradzić?

Endoskop na ratunek kręgosłupa. Metody leczenia bez bólu

Zobacz wideo: Dlaczego Annę Wendzikowską we śnie nawiedzają maturalne koszmary?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości