Sen o różach - czerwonych, białych, różowych. Co bukiet i płatki róż oznaczają w senniku?

Aktualizacja:
Róże, bukiet

Zazwyczaj róże zobaczone we śnie są interpretowane jako dobra wróżba na przyszłość. Zwłaszcza czerwone kwiaty uznawane są za symbol szczęścia i miłości. Warto jednak pamiętać o tym, że róże mają także „ciemną stronę”, gdyż ich łodygi pokrywają ostre kolce.

Co oznacza róża widziana we śnie? W sennikach jest to zazwyczaj symbol gorącej miłości, bogactwa, nowych ekscytujących znajomości oraz małżeństwa. W zależności od koloru kwiatów i ich liczby, znaczenie snu nieco się różni. Aby prawidłowo odczytać to, co może przynieść los, warto zwrócić uwagę również na detale. Zobacz, co symbolizują róże pojawiające się w marzeniach sennych.

Róże we śnie – kolory kwiatów i ich znaczenie

Piękny ogród, w którym rosną kolorowe róże, a w powietrzu unosi się ich intensywny, przyjemny zapach, to według senników jednoznaczny symbol harmonii i pomyślności w każdej sferze życia. Przy interpretacji warto uwzględnić jednak także odcień płatków kwiatów, który pozwoli dowiedzieć się czegoś więcej o przyszłości.
Czerwone róże nie bez powodu kojarzą się z miłością. To właśnie kwiaty o tym kolorze, widziane we śnie, zwiastują romantyczną relację w realnym świecie. Róża czerwona, o głębokim, krwistym odcieniu płatków, to także dobry znak dla zdrowia fizycznego i psychicznego – będziesz człowiekiem pełnym sił i optymizmu. Drobne przeszkody uda ci się zwalczyć odpowiednim nastawieniem i uśmiechem.
Żółte róże kojarzone są z pomyślnością w sferze zawodowej oraz możliwością zdobycia dodatkowej gotówki dzięki niewielkiemu wysiłkowi. Kwiaty w kolorze pomarańczowym (lub w innym intensywnym odcieniu) są oznaką doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji.
Biała róża to symbol niewinności i szczerości. Prawdopodobnie w twoim otoczeniu znajduje się lub wkrótce pojawi się ktoś, kto będzie chciał zdobyć twoje zaufanie, a następnie cię oszukać. Zaufaj swojej intuicji i zachowaj odpowiedni dystans, dopóki nie upewnisz się co do zamiarów tej osoby. Nie bój się kierować uczuciami, bo to właśnie dzięki nim unikniesz kłamstwa i niepotrzebnych konfliktów. Obficie kwitnący krzew białej róży, który zaczyna zrzucać płatki, należy rozumieć jako przestrogę przed problemami w związku. Partner może nie mówić ci wszystkiego. Jeśli masz wrażenie, że między wami są jakieś niewyjaśnione sprawy, postaraj się jak najszybciej o tym porozmawiać, w przeciwnym razie rozstanie prawdopodobnie okaże się jedyną słuszną opcją.
Różowe róże to oznaka delikatności i wrażliwości. Kolor ten kojarzony jest także z flirtem, początkiem nowego związku, niecierpliwym oczekiwaniem na spotkanie z partnerem, motylami w brzuchu – wszystkim tym, co typowe dla świeżo zakochanych osób.
Sen o różach, które są w fazie rozkwitu, świadczy o umiejętności zawierania poważnych związków, opartych na solidnych fundamentach, pewności siebie i swojego partnera oraz dojrzałości uczuć.
Nietypowe kolory róż lub bukiet składający się z kwiatów o różnych odcieniach zwiastują nową, interesującą znajomość. Uprawianie zielonych róż interpretuje się jako nieoczekiwany obrót codziennych spraw i życie w biegu, czarne róże są z kolei zapowiedzią chwilowych problemów, gorszego samopoczucia oraz spadku kondycji.

Sennik: co symbolizują płatki róż i kolce róży?

Zobaczeniu płatków róż często towarzyszą także doznania rejestrowane przez inne zmysły. Jeśli we śnie dotykasz płatki róży i jednocześnie czujesz gorzki zapach, oznacza to, że ktoś z twojego otoczenia okłamuje cię lub zdradza. Podobne znaczenie ma też sen, w którym niszczysz róże, wyrywasz płatki lub depczesz całe kwiaty. Jedzenie płatków róż we śnie jest podświadomym sygnałem, że w prawdziwym życiu brakuje ci czułości i pozytywnych emocji ze strony innych osób.
Sen o kłujących kolcach róży to zwiastun rozczarowań w życiu miłosnym. Odrywanie ich z pojedynczych kwiatów w bukiecie jest z kolei przeciwieństwem tej róży.

Bukiet róż – co oznacza według sennika?

Jeśli we śnie mężczyzna widzi bukiet róż, oznacza to, że czekają go pewne zmiany w sferze uczuciowej. Wazon z kwiatami postawiony w sypialni interpretuje się jako zapowiedź namiętnego romansu. Ilość kwiatów również nie jest przypadkowa – im więcej znajduje się ich w bukiecie, tym więcej kobiet będzie zainteresowanych nawiązaniem kontaktu ze śpiącym (chodzi tu nie tylko o flirt, lecz także poważny związek). Mężczyźni, którzy mają już partnerki, powinni uważać i nie dawać drugiej połówce powodów do zazdrości.
Zaschnięty bukiet róż to ostrzeżenie przed samotnością. Nie warto zbyt długo zastanawiać się nad podjęciem ważnych decyzji dotyczących związku i uciekać od odpowiedzialności czy stabilizacji. W przeciwnym wypadku za jakiś czas znalezienie partnera może okazać się znacznie trudniejsze niż dotychczas.
Nie tylko różom w bukiecie przypisuje się duże znaczenie w sennikach. Pojedynczy piękny kwiat wróży dozgonną miłość, przywiązanie oraz namiętność. Samotne osoby nieoczekiwanie odnajdą swoją drugą połówkę i będą miały szansę na zdrowy, trwały związek.
Jak dbać o cięte kwiaty? Łukasz Skop ma kilka wskazówek:
Zobacz także:
Autor: Adrianna Kowalczyk
Pozostałe wiadomości