Horoskop

Co oznacza w senniku anioł? Czy to dobra wróżba?

Buena Vista Images/Getty Images

Horoskop

Co oznacza w senniku anioł? Czy to dobra wróżba?

Buena Vista Images/Getty Images

Sen o aniele ma bardzo silną symbolikę. Dużo jednak zależy nie tylko od okoliczności, w jakich ta postać się pojawia, ale także od słów, jakie wypowiada. Mogą one bowiem stanowić ważną wskazówkę, radę lub przestrogę.

W senniku anioł to najczęściej dobra wróżba zwiastująca szczęście osobiste i pożegnanie kłopotów. Jednak może zdarzyć się i tak, że sen, w którym się pojawia, jest przepowiednią choroby czy nawet śmierci lub informuje o podjęciu złych decyzji.

Anioł w senniku jako symbol wsparcia

Anioł, będąc istotą zamieszkującą niebo, utożsamiany jest z czystością, doskonałością, a także wolnością. Jest duchowym wsparciem, przyjacielem, opiekunem. Uważa się go za pośrednika między Bogiem a człowiekiem, wysłannika sił niebiańskich. Kojarzy się go z poczuciem bezpieczeństwa, przychylnością, troską i opiekuńczością. Jest symbolem miłości i nieskazitelności. Postać ta jest również często spotykanym motywem w literaturze, muzyce, a nawet w sztukach plastycznych. Marzeniom sennym z aniołem w roli głównej często towarzyszy uczucie radości, spełnienia, spokoju, ale także wzniosłości i osiągnięcia pełni. Takie doświadczenie więc jest interesującym przeżyciem duchowym.

Anioł we śnie może być znakiem nadchodzącego szczęścia i miłości. Nawiązanie z nim kontaktu symbolizuje nawiązanie kontaktu ze swoim Ja, z wyższym stanem świadomości. Dlatego sny, w których pojawia się anioł, powinny być dla śniącego zachętą do głębszej analizy swojego myślenia, sposobu postępowania czy poglądów. Ta niebiańska istota może pomóc w podjęciu właściwych decyzji czy przeprowadzeniu gruntownych zmian w życiu.

Anioł w senniku często zwiastuje przychylność i dobroć. Jeśli istot jest kilka, stanowią wróżbę zgody i harmonii z otaczającym światem. Gdy aniołowie otaczają we śnie śniącego, świadczy to o odzyskaniu przez niego wewnętrznego spokoju. Widzieć we śnie pięknego anioła, który roztacza nad innymi opiekę, sugeruje zaś wsparcie, które może płynąć od najbliższych osób.

Anioł we śnie może wskazywać także na potrzebę zmiany, większej analizy swego postępowania, rozliczenia się ze złymi uczynkami i grzechami z przeszłości. W senniku można również przeczytać, że ujrzenie tej niebiańskiej postaci to znak, że w najbliższym czasie może zaistnieć potrzeba wykazania się anielską cierpliwością i wyrozumiałością. Warto więc dobrze przygotować się na nadejście tego etapu. Jeszcze inna interpretacja snu o aniele, mówi, że zwiastuje on umiejętność lepszego zrozumienia spraw, a przez to również szybkie rozwiązanie istniejących problemów.

Sny o aniołach – co mówią?

Anioł w snach to nierzadko wróżba szczęścia rodzinnego, zwłaszcza jeśli od tej boskiej istoty bije blask i ciepło. Gdy postaci jest kilka, zapowiada to osiągnięcie pełnej harmonii z najbliższymi i zyskanie poczucia bezpieczeństwa. Anioł we śnie dla mężatki oznacza posiadanie licznej rodziny i spokojne życie. Z kolei, gdy widzi ona dwa anioły, może to być zapowiedź urodzenia bliźniąt. W senniku rozpostarte skrzydła anioła interpretowane są jako potrzeba naprawienia relacji z partnerem.

To niebiańskie stworzenie może zapowiadać nie tylko miłość, ale także powodzenie na polu zawodowym. Pojawienie się anioła w snach może oznaczać też, że śniącego otaczają przychylni ludzie. Warto więc zadbać o dobre relacje z nimi.

Sen o aniołach można też interpretować w inny sposób – jako zapowiedź niezwykle twórczego okresu w życiu. Do tego często są również wróżbą pozytywnych zmian, które powinny przynieść wiele korzyści i satysfakcji.

Z kolei para aniołów, z których jeden jawi się jako ciemny, drugi zaś promienieje jasnością, jest wezwaniem do dokonania wyboru między dobrem i złem. Widzieć siebie pod postacią anioła może wskazywać na duże poważanie wśród innych osób lub zapowiadać wyróżnienie. W innym znaczeniu taki obraz może także być personifikacją takich zalet śniącego, jak troskliwość czy dobroduszność.

Sen o aniele w znaczeniu negatywnym

Anioł we śnie zwykle zapowiada pozytywne wydarzenia. Bywa jednak tak, że to boskie stworzenie wróży też kłopoty. Jednym ze zwiastunów nadchodzących problemów jest anioł upadły, który symbolizuje skutki podjęcia złych decyzji. Negatywnym zwiastunem według senników jest również, jeśli anioł przemawia do śniącego. Może to oznaczać chorobę lub nawet śmierć bliskiej osoby. Smutny anioł z kolei odzwierciedla niezadowolenie w życiu realnym. Wówczas warto zastanowić się głębiej nad tym, co można by zmienić, aby poprawić swoje samopoczucie.

Odlatujący anioł we śnie symbolizuje ucieczkę od rzeczywistości lub nierealne marzenia. Podobne znaczenie ma fantazja, w której śniący odlatuje w górę wraz z niebiańską istotą. Taka fantazja może też wskazywać na wypalenie zawodowe lub zmęczenie, które sprawia, że chce się choć na chwilę oderwać od codziennych spraw. Miewając takie marzenia senne, warto pomyśleć nad odpoczynkiem i regeneracją sił oraz spróbować spojrzeć na pewne sprawy z dystansem. 

Sen o kocie – przed czym nas ostrzega?

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
72
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0