Spadające gwiazdy i gwiaździste niebo – co symbolizuje taki sen?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Fizyczne i psychiczne skutki braku snu
Fizyczne i psychiczne skutki braku snu
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło?
Co oznaczają nasze sny?
Co oznaczają nasze sny?
Świadomy sen
Świadomy sen
Sennik dla dzieci
Sennik dla dzieci
Jak interpretować sen, w którym pojawiają się spadające gwiazdy? I co oznacza niebo z gwiazdami? Dla pełnego zrozumienia takiego snu warto uwzględnić wszystkie pojawiające się w nim szczegóły.

Dzięki prawidłowej interpretacji snu, w którym pojawiają się gwiazdy, można nieco więcej dowiedzieć się o swojej przyszłości. Według sennika takie marzenia senne mają zazwyczaj pozytywny wydźwięk i symbolizują zmiany na lepsze. Niebo z gwiazdami to znak, że uda się osiągnąć coś znacznie większego niż dotychczas. W zależności od tego, czy oprócz gwiazd we śnie występują również inne detale, znaczenie snu może się jednak różnić. Warto więc postarać się zapamiętać jak najwięcej i sięgać po sennik od razu po przebudzeniu. Co dokładnie może oznaczać sen o gwiazdach?

Co mówi sennik o spadających gwiazdach?

Spadające gwiazdy, zarówno w rzeczywistości, jak i w marzeniach sennych, wywołują niezwykle przyjemne uczucia. Nie tylko dlatego, że tworzą wyjątkowe i efektowne zjawisko na niebie, ale także ze względu na przesąd, według którego każda spadająca gwiazda spełnia jedno życzenie.

Ujrzenie we śnie spadających gwiazd jest zatem zwiastunem możliwości rozwoju, ogólnej poprawy nastroju, dobrych emocji i ciekawych doświadczeń. W życiu śniącego niedługo może wydarzyć się coś, co pozwoli wykorzystać zdobytą dotychczas wiedzę oraz umiejętności i osiągnąć sukces (dotyczy to zwłaszcza osób wykonujących zawody kreatywne). Spadające gwiazdy są symbolem nowych pomysłów, ale także znakiem, że wszystkie dotychczas podjęte działania pójdą zgodnie z planem.

Osoby samotne, którym śni się spadająca gwiazda, w niedługim czasie mogą spotkać na swojej drodze bratnią duszę. Wzajemne zrozumienie dość szybko przerodzi się w coś więcej. Wszystkie nowe znajomości nawiązane po śnie o spadających gwiazdach, powinny mieć korzystny wpływ na śniącego i jego bliskich.

Według sennika niezwykle istotna jest również kwestia wyglądu spadających gwiazd. Błyszczące, jasne i wyraźnie zaznaczające się na niebie oznaczają życie w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Ledwo widoczna gwiazda może być z kolei symbolem zbliżających się problemów, które jednak szybko uda się przezwyciężyć. Im więcej spadających gwiazd widzi się we śnie, tym więcej czeka śniącego w świecie rzeczywistym przyjemnych doświadczeń i nowych wrażeń.

Spadająca gwiazda i życzenie – znaczenie sennikowe

Oglądanie spadających gwiazd to dość często pojawiający się w snach motyw, nie każdemu jednak udaje się wypowiedzieć we śnie życzenie. Zgodnie z sennikiem wypowiedzenie życzenia po zobaczeniu spadającej gwiazdy to symbol powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym. Sen o takim wydarzeniu zapowiada dobry czas na rozpoczęcie ważnych projektów, zawarcie nowych umów oraz podjęcie działań, które wcześniej wiązały się ze zbyt dużym ryzykiem. Jeśli we śnie śniącemu udaje się wypowiedzieć życzenie na głos, oznacza to, że w jego życiu wkrótce może pojawić się wiele możliwości dodatkowego zarobku i wzbogacenia się.

Gwiazdy na niebie – jak interpretować sen według sennika?

Gwiazdy według senników są także rozpatrywane jako symbol ogólnej poprawy sytuacji życiowej, zwłaszcza w sferze nieco zaniedbanej lub takiej, w której z innych przyczyn nie układa się zbyt dobrze. Oglądanie gwiazd może zwiastować rychłe spełnienie się jednego z najważniejszych marzeń śniącego. Można oczekiwać również niespodzianki ze strony przyjaciół, kolegów z pracy, a nawet szefa.

Sen o gwiazdach może być również podświadomym sygnałem, że osoba śniąca nadal szuka swojego miejsca na ziemi, nie wie, czego dokładnie chce od życia i od innych ludzi. Jeśli niebo z gwiazdami przez cały czas jest jasne i wyraźnie widoczne, oznacza to, że próba odnalezienia się w nowych warunkach powinna zakończyć się powodzeniem. Jeśli natomiast niebo dość szybko ciemnieje, chmurzy się, a gwiazdy zaczynają się rozmazywać, oznacza to, że trzeba jeszcze trochę poczekać na znalezienie swojego przeznaczenia. Po drodze może pojawić się kilka trudności, z którymi trzeba będzie się zmierzyć, a które w znaczący sposób wpłyną na ostateczny wynik poszukiwań.

Gwieździste niebo często utożsamiane jest z odnalezieniem spokoju oraz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. W bliskiej przyszłości być może z niewielką pomocą z zewnątrz, śniący powinien znaleźć rozwiązanie problemu, z którym nie radzi sobie już od długiego czasu. Jeśli we śnie nocne niebo podziwia się ze swoją drugą połówką, a firmament nagle ciemnieje i gwiazdy znikają, zwiastuje to początek problemów w związku. Można ich uniknąć, o ile zmieni się swoje nastawienie do partnera i więcej uwagi poświęci jego potrzebom.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: shunli zhao/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes