Policja według sennika to symbol ustalonego ładu. Sen o policji to najczęściej wyraz wyrzutów sumienia związanych z przekroczeniem przez osobę śniącą określonych norm. Nie muszą to być wcale skodyfikowane społecznie normy. Sen o policji może być wyrazem dyskomfortu związanego ze złamaniem jakiegoś prywatnego dekalogu zachowania.
Kiedy pojawia się sen o policji - co to znaczy?
Według sennika policja to jeden z częściej pojawiających się w snach symboli. Tyle tylko, że sen ten może przybierać bardzo różne formy. Pojawiać się w nim mogą policjanci kierujący ruchem czy sprawdzający dokumenty. Ucieczka przed policją to także jeden z częściej pojawiających się snów. Wszystkie łączy jedno – kulturowo i społecznie utrwalony wizerunek policji jako strażnika reguł i praw. Sen o policji można więc interpretować dwojako:
- jako wyraz wyrzutów sumienia związanych z (różnie i często indywidualnie rozumianym) przekroczeniem prawa, reguł, norm postępowania,
- jako wyraz nadmiernego podporządkowania się regułom i normom, które ograniczają człowieka i powstrzymują go przed twórczym działaniem.
Sennik o ucieczce przed policją
Sen o policji, który przyjmuje formę opowieści o ucieczce przed stróżami prawa, należy traktować jako wyraz strachu, poczucia zagrożenia, obawy przed niebezpieczeństwem czekającym w realnym życiu. W tym sensie sennik policję interpretuje jako symbol zagrożenia sfery osobistej lub zawodowej osoby śniącej. Formy tego zagrożenia mogą być bardzo różne i tylko odniesienie snu do życia konkretnej osoby może przynieść odpowiedź na pytanie, o jakim zagrożeniu mowa. Zdarza się jednak, że osoby zajmujące się interpretacją snów uznają, że ucieczka przed policją to sen mówiący o konieczności zaprzestania ucieczki przed odpowiedzialnością. W tym sensie sen o policji można traktować jako znak konieczności przyjęcia konsekwencji własnych czynów.
Sennik a policjant w mundurze
Sen z policją bardzo często przyjmuje również formę opowieści, w której pojawia się policjant w mundurze. Sen o policjancie może oznaczać zapowiedź chwilowych kłopotów, z którymi przyjdzie się zmierzyć osobie śniącej. Może się jednak zdarzyć tak, że osoba śniąca będzie widzieć się w mundurze policyjnym, co należy traktować jako znak przekraczania przez konkretnych norm i zasad poprawnego zachowania w codziennym życiu. To także znak negatywnego postrzegania zachowania danej osoby przez jej bliższe i dalsze otoczenie.
Policja i aresztowanie – znaczenie snu
Sen o policjantach może przyjmować formę historii, w której dochodzi do aresztowania osoby śniącej. Według sennika kontrola policji czy obecność policji w domu i związane z tym aresztowanie wcale nie muszą być zapowiedzią negatywnych wydarzeń. Oczywiście w uzasadnionych przypadkach mogą świadczyć o występkach, które aktualnie dręczą sumienie śpiącej osoby, natomiast sen taki może też zapowiadać wygraną z przeciwnościami losu. Tego typu sen najczęściej opowiada o próbie zatrzymania przez policję z powodu przestępstwa, którego dana osoba nie popełniła. W dużej części wypadków sen o zatrzymaniu przez policję to wyraz tego, że dana osoba we własnych oczach uchodzi za nieuczciwą, niemoralną i skłonną do złych zachowań. W tym sensie sen o policji należałoby traktować jako wyraz wewnętrznego impulsu, poczucia potrzeby zmiany na lepsze, intymnej metamorfozy.
Policja – sen o pomocy
Ucieczka przed policją to według sennika tylko jedna z możliwości pojawienia się policji we śnie. Skrajnym jej przeciwieństwem są sny, w których osoba śniąca sama szuka policji, idzie na posterunek, otrzymuje pomoc i wsparcie policjantów. W tym kontekście znaczenie snu o policji to niespodziewana pomoc w rozwiązaniu trudnych problemów. Tego typu sny można także traktować jako zapowiedź szybkiego zakończenia trudnego okresu w życiu. To również przypomnienie o życzliwych osobach w otoczeniu osoby śpiącej czy pomyślne wiadomości, które mogą odmienić trudną sytuację, w której śniący aktualnie się znajduje.
Mandat od policji we śnie - co oznacza?
Mandat od policji to według sennika ostrzeżenie przed nierozsądnym zachowaniem, które śniącego może wiele kosztować. W tym kontekście sen o policji traktować należy jako przestrogę przed podjęciem decyzji, która może potem wiele kosztować. Opłacenie mandatu można z kolei interpretować jako projekcję wewnętrznie odczuwanego wstydu, potrzebę otrzymania przebaczenia. To próba spłacenia winy i pozbycia się wyrzutów sumienia.
Policja i straż miejska kontrolują, czy nosimy maseczki w miejscach publicznych. Obejrzyj materiał:
Zobacz też:
Autor: Adrianna Kowalczyk
Źródło zdjęcia głównego: djedzura/Getty Images