Horoskop

Sen o egzaminie – jak go zinterpretować?

Horoskop

Aktualizacja:
E+valentinrussanov/Getty Images

Egzamin może przyśnić się zarówno uczniom lub studentom, jak i osobom, które taką formę sprawdzania wiedzy mają już dawno za sobą. Zobacz, jak interpretować sen o egzaminie, co oznacza zdany lub niezdany test.

Według sennika sen o egzaminie stanowi często zapowiedź niepokoju, stresu i strachu, czyli tych negatywnych uczuć, które raz na jakiś czas pojawiają się w życiu człowieka. Pojawiający się we śnie egzamin jest właśnie ich symbolem, prawdopodobnie dlatego, że towarzyszy wszystkim już od najmłodszych lat. W podstawowym znaczeniu egzamin traktowany jest jako symbol nowych wyzwań, odkrywania nieznanych miejsc, chęci zdobycia nowej wiedzy, ale także próby samodoskonalenia się i obawy przed oceną innych ludzi. Jakie jeszcze interpretacje proponuje sennik? Sprawdź, na jakie szczegóły ze snu warto zwrócić uwagę, aby prawidłowo odczytać jego sens.

Zdany i niezdany egzamin – co oznaczają?

Sen o niezdanym egzaminie wcale nie jest utożsamiany z katastrofą. Senniki nakazują odczytywać to jako znak, że wszystkie plany i marzenia uda się zrealizować, jednak w nieco późniejszym czasie, niż zostało to założone na początku. Warto zastanowić się, czy istnieje możliwość zmiany swojego zachowania albo naprawienia przykrej sytuacji z przeszłości.

Niezdany egzamin na prawo jazdy może oznaczać z kolei, że jesteś osobą niepewną swoich umiejętności, która nie podejmuje nowych wyzwań i nie korzysta z okazji tylko z powodu strachu przed porażką. Sen o niezdanym egzaminie często jest także podświadomym sygnałem, że osoba śniąca wątpi w swoją atrakcyjność i brakuje jej pewności siebie, m.in. w kwestiach seksualnych. Pamiętaj, że zwykle można zdawać egzamin więcej niż raz, dlatego nie bój się oceny innych i próbuj nowych rzeczy, nie zważając na to, że nie wszystko skończy się sukcesem.

Zdany egzamin jest natomiast zapowiedzią spokojnego okresu w życiu, odpowiedniej chwili na spełnianie swoich marzeń, na które wcześniej nie było czasu, a jednocześnie dobrym momentem, żeby odpocząć i przestać się martwić. Oznacza to, że jesteś na dobrej drodze i wszystko uda ci się zgodnie z planem. Grunt to nie przejmować się krytyką i nie zmieniać swoich zasad za namową innych. Dobre wyniki egzaminu są według senników gwarancją powodzenia i satysfakcji z życia.

Jeśli we śnie musisz pisać egzamin maturalny, a czasy szkolne są już dawno za tobą, być może sen stanowi odzwierciedlenie ukrytych lęków oraz pragnień. Klasówki, testy i egzaminy zawsze powodują stres i zdarza się, że są wyrazem jakichś psychicznych blokad, które nie pozwalają podejmować nowych działań.

Sen o egzaminie – jak interpretować bycie egzaminatorem?

Jeśli we śnie to ty jesteś egzaminatorem i przeprowadzasz egzamin dla jednej osoby lub grupy ludzi, oznacza to, że już niedługo czeka cię poważna rozmowa z kimś z twojego otoczenia. Być może macie jakieś niewyjaśnione sprawy? Warto zwrócić uwagę także na sam przedmiot, z jakiego przeprowadzasz egzamin. W przypadku snu o przedmiotach ścisłych możesz spodziewać się naprawdę wymagającego rozmówcy, który będzie oczekiwał jasnych odpowiedzi, konkretnych argumentów i faktów.

Jeśli osoba egzaminowana od razu przyznaje się do tego, że nie jest przygotowana i raczej nie zda egzaminu, należy też prawidłowo odczytać swoje zachowanie we śnie. Osoby, które podchodzą do swoich obowiązków bardzo poważnie i nie uznają żadnych okoliczności łagodzących, także podczas snu nie okażą współczucia zdającemu egzamin i po prostu wpiszą mu ocenę niedostateczną. Jeśli natomiast w życiu jesteś osobą dość łagodną, o dobrym sercu, której zależy na dobrym samopoczuciu innych, a sprawiedliwość nierzadko schodzi na dalszy plan, prawdopodobnie również jako egzaminator mimo nieprzygotowania ucznia pozwolisz mu zdać egzamin. Warto zwrócić uwagę na swoją reakcję we śnie. A jeśli w niedalekiej przyszłości trzeba będzie podjąć jakąś decyzję lub kogoś ocenić, najlepiej wybrać "złoty środek" między postawą surową a łagodną. Sen jest pewnego rodzaju ostrzeżeniem, że opieranie się na którejkolwiek z tych skrajności może mieć tragiczne skutki.

Spóźnienie się na egzamin – co oznacza według sennika?

Spóźnienie się na egzamin ma szczególne znaczenie w sennikach. Inaczej niż w realnym życiu, jest to zapowiedź czegoś pozytywnego. Spóźnienie interpretuje się jako poczucie odpowiedzialności, poszanowanie zasad oraz samodyscyplina śniącego.

Jeśli natomiast z powodu spóźnienia nie wpuszczono cię do sali lub z powodu braku wystarczającej ilości czasu zdarzyło ci się po prostu oblać egzamin, sen należy interpretować jako przestrogę. Prawdopodobnie jest to rezultat stresu, który odczuwasz w rzeczywistym świecie, jeśli więc czekają na ciebie ważne zdania, postaraj się maksymalnie zmotywować i wykonać je jak najszybciej, żeby uniknąć negatywnych skutków zaniedbywania swoich obowiązków.

Zobacz wideo: Dr Michael Mosley o mocy dobrego snu

Zobacz też:

Spadające gwiazdy i gwiaździste niebo – co symbolizuje taki sen?

Jak zrobić latawiec z papieru dla dziecka? Wyjaśniamy krok po kroku

Młode rolniczki podbijają Instagram. "Kobiety potrafią i chcą działać w strefie rolniczej. Nie boją się ciężkiej pracy"

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości