Co oznacza w senniku siostra rodzona, zakonna lub w ciąży?

photo_8920928
Sennik dla dzieci
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiele osób bardzo często ma sny, w których pojawiają się członkowie rodziny. Co na ten temat mówi sennik? Siostra symbolizuje przede wszystkim wsparcie, wrażliwość, empatię i bezpieczeństwo. To ona zawsze wysłucha, czy doradzi. Sen można jednak odczytywać też w kontekście negatywnym.

W senniku siostra to często uosobienie cech, które są nam duchowo pokrewne, lecz nie do końca je akceptujemy. Wiele fantazji z jej udziałem jest więc niejako odzwierciedleniem uczuć, jakie targają na jawie śniącym, a także symbolem zmian, które nie zawsze dobrze wróżą.

Sennik: siostra i jej symbolika

Siostra to jedna z najbliższych osób w rodzinie. Jej pojawienie się w snach może być nie tylko wynikiem ostatnich wydarzeń, lecz także stanowić personifikację potrzeb, postaw i uczuć osoby śniącej. Stanowi też ważne źródło informacji o tym, co może zdarzyć się w realnym życiu w najbliższym czasie. Jest więc sygnałem dla śniącego, mówiącym wiele o jego przyszłości. W dawnych sennikach siostra była też symbolem zdrowia lub udanej znajomości. Co więcej, była również zwiastunem udanych kontaktów handlowych.

Niektóre interpretacje snów podają, że jeśli kobiecie śni się siostra, może to oznaczać rodzinne spory, a drugiej strony być odbiciem jej własnych uczuć. W przypadku mężczyzn ten sen to symbol uczuciowego bezpieczeństwa, ale w innych interpretacjach także żeński pierwiastek jego psychiki, który uwidacznia się właśnie w nocnej fantazji. Widok rodzeństwa w wielu "sennikowych" interpretacjach zapowiada zmiany, jakie nastąpią w rodzinie. Mogą one być zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Rozważając znaczenie snu z siostrą w roli głównej, warto na pewno głębiej zastanowić się nad uczuciami, jakie się do niej żywi na jawie. Takie marzenie senne może bowiem wiele mówić o potrzebie wsparcia czy zrozumienia lub być odzwierciedleniem zazdrości i rywalizacji w rodzeństwie. Symbolizuje więc wewnętrzne konflikty osoby śniącej i wiele mówi o jej uczuciach.

Sennik: siostra – znaczenie pozytywne

Jeśli śni się siostra, z którą się ktoś kłóci, można to odczytać jako znak, że właśnie teraz jest najlepszy czas, aby wyciągnąć rękę na zgodę. Siostra jest bardzo bliską osobą w rodzinie i w snach symbolizuje nie tylko stosunki personalne, lecz także ogólną relację z otoczeniem. Jej pojawienie się można więc odczytać jako drogowskaz, by zmienić swój schemat działania i traktowania innych. Rozmawianie z siostrą we śnie zwiastuje pomyślność, radość i miłe chwile w gronie najbliższych.

W senniku siostra lub brat, którzy są za granicą, symbolizują potrzebę bliskości z rodzeństwem. Warto więc do nich zadzwonić, bo może potrzebują pomocy lub po prostu czekają na kontakt.

Według sennika siostra w ciąży to bardzo dobry znak, który zapowiada dobre niespodzianki, które na nią czekają. Widzenie w śnie siostry zakonnej jest z reguły dobrą wróżbą zwiastującą miłe chwile w sferze uczuciowej, zawodowej lub rodzinnej.

Sennik: siostra – znaczenie negatywne

Siostra kojarzy się ze zrozumieniem, opiekuńczością i chęcią niesienia pomocy. W fantazjach jednak może ona także być ostrzeżeniem przed jakimś niemiłym zdarzeniem w przyszłości albo wskazywać, co należy zmienić w zachowaniu czy swoim postępowaniu. W senniku kłótnia z siostrą rodzoną bywa znakiem, że wzajemne żale nie pozwalają zbudować życzliwej relacji. Receptą na rozwiązanie tego problemu może być więc szczera rozmowa, podczas której wyjaśni się nieporozumienia. Potrzebna jest większa dojrzałość emocjonalna, która pomoże uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości. Takie marzenia senne mogą także wskazywać na to, że osoba śniąca nie jest w stanie poradzić sobie sama z jakimiś problemami i będzie musiała poprosić o pomoc innych. Natomiast żegnać się z siostrą we śnie oznacza, że nastąpią pewne okoliczności, w których trzeba będzie liczyć wyłącznie na siebie. Może więc jest to najlepszy czas, żeby przemyśleć i przewartościować swoje życie.

Zdarza się, że we śnie pojawia się wizja śmierci siostry. Nie zwiastuje to jednak realnego niebezpieczeństwa. Widzieć we śnie zmarłe rodzeństwo zwiastuje pewne nieprzyjemności. Jest także przestrogą, skłania do naprawienia relacji, jeśli nie są one właściwe lub w ostatnim czasie uległy znacznemu pogorszeniu. Według niektórych interpretacji to też znak zdrady najbliższego przyjaciela.

Niezbyt dobrze wróży niestety wizja chorej siostry. Jest ona często zwiastunem nadchodzących problemów rodzinnych i powodów do zmartwień. Może też symbolizować zachowanie wbrew swoim przekonaniom. Z kolei smutna siostra w senniku jest proroctwem pecha czyhającego na śniącego. Szwagierka także nie jest dobrą wróżbą. W senniku siostra męża to symbol nadchodzących nieporozumień z krewnymi. Jeśli w wizji śniącego coś ona mówi, sen może być ostrzeżeniem przed krzywdzącymi plotkami czy oszczerstwami. Z kolei widzenie w śnie siostry przyrodniej interpretuje się w wielu sennikach jako znak zbliżających się kłopotów i smutku.

Zobacz wideo: Wróżka Sybilla o swojej pracy. Jak pomaga ludziom, którzy do niej dzwonią?

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?