Sen o chorobie – jak go odczytywać? Poznaj analizę i interpretację snu

Aktualizacja:
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Choroba w rodzinie czy ta, która dotyczy nas samych, zawsze jest powodem do niepokoju. Zdrowie bliskich, a także nasze własne jest najważniejsze, dlatego jego pogorszenie wywołuje stres. W senniku choroba ma bardzo bogatą symbolikę, a jej właściwe odczytanie zależy od tego, kogo ona dotyczy.

Pojawienie się choroby we śnie wiele osób interpretuje jako zwiastun nadchodzących problemów ze zdrowiem. Tymczasem okazuje się, że taka wizja zazwyczaj wcale nie odnosi się do kondycji fizycznej, ale najczęściej dotyczy psychiki. W większości przypadków nie jest zbyt dobrą wróżbą, jednak nie zawsze tak musi być.

Sen o chorobie - co oznacza?

Co ciekawe, we śnie choroba często są proroctwem długiego życia i dobrego zdrowia. Koszmary są nierzadko wróżbą czegoś dobrego, np. śmierć bliskiej osoby zwiastuje jej długie życie w zdrowiu. Podobnie jest właśnie ze snami o chorobie. Tu także wizja poważnej dolegliwości wróży nam zupełnie odwrotnie – powinniśmy się cieszyć dobrą kondycją.
Kiedy śnimy o chorobie, sugerować to może, że targają nami uczucia, z którymi sobie nie radzimy i które są powodem naszego cierpienia. Mogą to być np. przykre doświadczenia z przeszłości lub jakieś bolesne przeżycia. Taka wizja może też wskazywać na wypalenie i brak energii życiowej.
Według sennika choroba psychiczna z kolei sugeruje, że w naszym umyśle panuje chaos i natłok myśli. Być może w rzeczywistości próbujemy od nich uciec, jednak brak tej możliwości sprawia, że czujemy się zmęczeni i nieszczęśliwi.
Chore serce we śnie może być odzwierciedleniem problemów miłosnych lub też wyrażać poszukiwanie przez nas prawdziwego uczucia. Gorączka z kolei może być interpretowana jako zapowiedź bardzo emocjonującego czasu.
W interpretacji sennika bycie chorym może odzwierciedlać nasze rzeczywiste problemy zdrowotne. Częściej jednak taka wizja jest symbolem wewnętrznych sprzeczności. Być może w rzeczywistym życiu zmagamy się z jakimiś problemami, z którymi nie potrafimy sobie poradzić.
Słabe zdrowie we śnie może też stanowić dla nas ostrzeżenie, by nie podejmować decyzji, których rezultat jest niepewny. Lepiej więc zachować ostrożność i nie ryzykować, niż przypłacić niewłaściwe działanie przykrymi konsekwencjami.

Sennik – co oznacza choroba bliskiej osoby

Sen o chorobie może dotyczyć zarówno nas samych, jak i naszych bliskich. W drugim przypadku, aby właściwie zinterpretować taki sen, należy wziąć pod uwagę relacje, jakie łączą nas z tą osobą.
Według sennika choroba mamy we śnie wcale nie oznacza, że będzie ona miała problemy zdrowotne w rzeczywistości. Obraz taki sugeruje natomiast, że mogą nami targać jakieś wyrzuty sumienia spowodowane tym, że nie poświęcamy jej tyle czasu, ile powinniśmy. Sen o chorej matce może też wynikać z obaw o jej zdrowie. Każdy z nas martwi się o kondycję swoich bliskich, która się pogarsza z wiekiem. Im więcej problemów zdrowotnych mają ukochane osoby, tym więcej stresów nas to kosztuje, stąd też pojawianie się marzeń sennych o takiej tematyce. W interpretacji sennika choroba matki, która doprowadza ją do śmierci, może z kolei symbolizować głębokie wyrzuty sumienia, jakie wynikają ze złego traktowania bliskich. To zatem zachęta do głębszej refleksji nad naszymi relacjami z najbliższymi osobami. Inna interpretacja zaś mówi, że taki sen może oznaczać, że czekają nas niekorzystne zmiany w życiu.
W senniku sen o chorym ojcu może wskazywać, że w życiu realnym odeszliśmy od pewnych wzorców. Sugeruje upadek autorytetów. Z drugiej strony może być też zapowiedzią trudności, jakie przyjdzie nam pokonać.
Według sennika choroba bliskiej osoby we śnie może oznaczać problemy rodzinne, które pojawią się w najbliższym czasie. Spadek kondycji fizycznej i związane z tym dolegliwości mogą być więc symbolem kłótni i nieporozumień lub pogorszeniem wzajemnych relacji.
Choroba bliskiej osoby we śnie według sennika może też oznaczać nadchodzące problemy. Kiedy mamy taką wizję, powinniśmy to potraktować jako przestrogę i zachować ostrożność nie tylko w sferze prywatnej, lecz także zawodowej. Może być nam potrzebna też spora dawka determinacji, by pokonać trudności.

Sennik: co oznacza choroba dziecka

W interpretacji sennika chore dziecko może zapowiadać kłopoty rodzinne, ale w innym znaczeniu może być także zapowiedzią większej ilości obowiązków. Często taką symbolikę odnosi się do sfery zawodowej. Może to być wróżba mówiąca o tym, że nasze interesy czy plany mogą nie dojść do skutku.
Sen o chorym dziecku może być odzwierciedleniem obaw o jego stan zdrowia. Troska i niepokoje z nim związane może więc przekładać się na iluzje tworzone w naszym umyśle podczas nocnego odpoczynku. Dzieje się tak, gdyż podświadome rozważania na temat bezpieczeństwa i dobrej kondycji dziecka dochodzą do głosu właśnie podczas snu. W senniku chore dziecko to wyraz naszej troski o zdrowie swojej pociechy.
Co więcej, chore dziecko we śnie może wskazywać też nadchodzące kłopoty finansowe lub rodzinne. Warto więc, abyśmy bliżej przyjrzeli się swojej sytuacji materialnej.
Zobacz także:
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: www.one-fotoagentur.de/Getty Images

Pozostałe wiadomości