Horoskop

Największe wady każdego znaku zodiaku

Horoskop

Autor:
Astrolog
Merkurja
horoskopowe symbole

Która twoja cecha najbardziej drażni innych, ale często nie chcą ci o tym powiedzieć? Jaka wada może skutecznie utrudnić ci życie? Czego otoczenie w tobie nie cierpi, ale boisz się o to zapytać? Na te pytania odpowiada astrolog Merkurja.

Zapoznaliśmy się już z atutami poszczególnych znaków zodiaku i aby oddać sprawiedliwość, trzeba przyjrzeć się drugiej stronie medalu. Jaki jest rewers poszczególnych przedstawicieli zodiaku, czyli cechy, którymi się nie chwalą, a nawet starają się je ukrywać bądź je wypierać? Poznaj najgorsze wady według zodiaku, ale postaraj się nie denerwować. Tylko dla Czytelników o mocnych nerwach z odpowiednią dozą dystansu do siebie.

Baran

Bicie głową w mur- nigdy nie wiesz kiedy skończyć. Póki stoisz na nogach będziesz się dalej upierać, kłócić, przekonywać do swoich racji. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść… ty nie wiesz.

Arogancja – wielokrotnie i celowo zdarza ci się kogoś prowokować, zachowywać arogancko i w sposób, który zachęca drugą stronę do rozpoczęcia kłótni. Nie okazujesz szacunku, tam gdzie jest wymagany.

Egoizm – jeśli znajdziesz się w ekstremalnej sytuacji, w której zasoby dające możliwość przetrwania będą się kończyć, nie zawahasz się o nie walczyć. Zgarniesz pulę dla siebie i… ocalejesz za wszelką cenę. Myślisz o sobie i o swoich potrzebach wręcz instynktownie.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Byk

Zatwardziałość – jeśli nie chcesz remontować mieszkania, zmienić samochodu czy pracy, nic cię nie ruszy. Krzykiem, prośbą ani groźbą rodzina nic nie wskóra. Nie bo nie - to jest twój koronny argument, którym jesteś w stanie zakończyć każdą dyskusję. Nieładnie.

Lenistwo – lubisz sobie po prostu poleżeć, dobrze zjeść i wypić. Niech inni coś tam robią, ty masz na to czas… ty zawsze masz jeszcze czas.

Brak polotu – nie chwytasz w lot żartów, musisz się zastanowić zanim coś zrozumiesz, wolno analizujesz sytuację, nie cierpisz szybkich zmian, elastyczność i zmiana to twój wróg.

Bliźnięta

Bałaganiarstwo – coś z czym nie poradzi sobie nikt, kto z tobą mieszka. Stosy ubrań, w nich wczorajsze kanapki, a na szczycie ważne dokumenty… Jesteś zmorą dla pedantów i czyściochów. Nikt nie chciał dzielić z tobą pokoju w akademiku. Teraz już wiesz dlaczego.

Kłamstwa – tego jak często mijasz się z prawdą nie wie chyba nikt, nawet ty. Ponieważ już dawno zapomniałeś jaka była pierwotna wersja wydarzeń, tyle razy ją zmieniałeś.

Rozproszenie – łapiesz się tysiąca spraw i projektów. Inicjujesz masę przedsięwzięć, prowadzisz sto biznesów (żeby chociaż jeden był dochodowy), studiujesz pięć kierunków. Ale czy coś wreszcie doprowadzasz do końca?

Rak

Ponuractwo – nie ma chyba większego smutasa i płaksy w klasie od ciebie. Od najwcześniejszych lat spodziewasz się tego co najgorsze. Nie martw się, przy takim nastawieniu się nie zawiedziesz.

Zaborczość – jeśli ktoś jest z tobą związany, to tak jakby podpisał klauzulę, że od tej pory o wszystkim musi cię informować i najlepiej pytać o pozwolenie, którego rzecz jasna nie udzielisz.

Histeria – potrafisz każde towarzystwo zarazić swoimi wątpliwościami i czarnymi wizjami. Twoje histerie mają tendencje do udzielania się innym, więc kiedy rzucisz coś głupiego na lotnisku, to nagle wszyscy boją się wsiadać do samolotu. Każdego wybijesz z dobrego samopoczucia swoim pesymizmem.

Lew

Pycha – chyba nie ma w zodiaku większego pyszałka od ciebie. Jesteś przekonany o swojej absolutnej wielkości i niesamowitości. Los dał światu dar w postaci ciebie, ale tak niewielu potrafi to dostrzec!

Brak pokory – nie umiesz czekać w kolejce, nie znosisz krytyki, nie potrafisz się dostosować do wymagań, które stawiają ci osoby będące na wyższych stanowiskach. Uważasz, że zasługujesz na coś więcej niż masz zaoferowane. Loża powinna być cała dla ciebie.

Narcyzm – zostałeś zesłany na świat z misją specjalną. Tylko ignoranci tego nie widzą. Nikt nie pokocha cię wystarczająco mocno, jak ty sam siebie.

Panna

Skąpstwo – odmawianie sobie każdej, najmniejszej przyjemności, bo trzeba wydać na to jakieś pieniądze to już nie jest oszczędność. Twoje gnanie po przysłowiowy grosz jest czasami przerażające.

Krytykanctwo- zawsze wszystko można poprawić i zrobić porządniej. Oczywiście kiedy ty się za te poprawki weźmiesz. Czy według ciebie ktokolwiek, kiedykolwiek zrobił coś wystarczająco dobrze? Nie? Skąd my to wiedzieliśmy.

Hipochondria – zarazki oraz bakterie są wszędzie i w pełnej gotowości czekają, aby cię zaatakować. Każdy najmniejszy ból to zapewne zwiastun śmiertelnej choroby. Wyszukujesz różne objawy i je wyolbrzymiasz. Lekarz pierwszego kontaktu ma cię serdecznie dość.

Waga

Próżność – lustereczko, powiedz przecie, kto jest… W łazience lub przed toaletką potrafisz spędzić długie godziny. Tutaj mamy loczek do poprawienia, a tutaj trzeba oczko podmalować. Nowa kolekcja kozaczków? Musisz mieć najmodniejszą parę. Tylko kto zapłaci?

Wahanie – może tak, może nie, może jeszcze się zastanowię… Wrócimy do poprzedniej wersji? Jesteś potworem i zmorą wszelkiej maści sprzedawców. O partnerach i pracodawcach nie wspominając.

Dwulicowość – zgadza się dobrze czytasz. Żeby każdy był zadowolony i cię lubił, powiesz mu wszystko co chce usłyszeć, a drugiej stronie konfliktu doniesiesz niby przypadkiem, co myśli przeciwnik.

Skorpion

Naruszasz granice – nie liczysz się z przestrzenią osobistą innych. Kiedy chcesz coś dostać albo otrzymać potrzebne ci informacje, nie wahasz się wejść na prywatną przestrzeń jakieś osoby lub złamać jej kod. Dobrze wiesz o co chodzi.

Manipulacje – umiejętność naginania otoczenia do swojej woli wysysasz z mlekiem matki. Od wczesnych lat świetnie sobie radzisz z wywoływaniem u bliskich ci osób emocji, które aktualnie są ci potrzebne.

Zazdrość – chociaż potrafisz świetnie kontrolować to, co wysyłasz światu i nikt nie może cię łatwo rozgryźć, to często od środka zjada cię ogromna zazdrość o osoby, które są dla ciebie ważne, ale również o zaszczyty lub gratyfikacje.

Strzelec

Niedojrzałość emocjonalna – czy kiedykolwiek przestaniesz się bawić? Czy można na tobie polegać? Czy traktujesz swoje zobowiązania poważnie? Tego typu pytania na twój temat nieustanie zdają sobie bliskie ci osoby. Chyba nie świadczy to dobrze o twojej odpowiedzialności.

Skłonności do hazardu – kochasz niebezpieczeństwo, adrenalinę i powiew wiatru przygody. Twoje upodobania do podejmowania ekstremalnie ryzykownych zachowań obejmują nie tylko zarządzanie finansami, ale wiele innych dziedzin życia.

Brak taktu – nie licząc się z uczuciami otaczających cię osób i nie patrząc na okoliczności, uświadamiasz innych o tym jaka jest prawda, czy tego chcą czy nie. To twoja prawda, nie prawda absolutna, zdajesz się o tym zapominać.

Koziorożec

Apodyktyczność – zawsze chcesz, żeby wszystko odbywało się według jasnych, klarownych i sprawiedliwych reguł. Oczywiście, tylko wtedy, kiedy sam je ustalasz. Uwielbiasz zarządzać wszystkim i wszystkimi.

Sztywność – pewnie nie raz słyszałeś, że ktoś się zachowuje jakby kij połknął: sztywno, bez wdzięku, zachowując nadmierny dystans? Powiem ci w tajemnicy, że to było o tobie…

Służbista zawsze na posterunku – czy nie myślałeś czasem, że nie na każdą sytuację życiową są określone przepisy? Znajomi boją się przy tobie jechać bez biletu, albo źle postawić auto w obawie, że naślesz na nich odpowiednich funkcjonariuszy.

Wodnik

Ekscentryczność – jesteś tak oryginalny, a twój sposób bycia tak nietypowy, że otoczenie nie wie czasami jak na ciebie reagować. Potrafisz wprawić w osłupienie każde towarzystwo, a w szczególności to ugrzecznione.

Przewrotność – zawsze musisz stawać kontrze. Nie zgadzasz się z większością dla zasady. Lubisz popierać to, co kontrowersyjne, niepopularne i budzące skrajne emocje.

Przeszłość powinna odejść – uważasz, że tradycja jest przeżytkiem, a to co stare powinno ustąpić miejsca nowemu, nawet jeśli stare się sprawdziło i dobrze funkcjonuje.

Ryby

Cierpiętnictwo – nie masz wrażenia, że jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności musisz ponosić konsekwencje potknięć innych osób, oraz cierpieć za cudze błędy? Godzisz się na to, często swoim kosztem.

Wyparcie – jesteś w stanie wyprzeć się nawet swojego imienia lub stworzyć sobie alternatywną rzeczywistość, jeśli tylko fakty nie zgadzają się z wizją świata, która jest dla ciebie wygodna. Nie widzisz, że ktoś cię okłamuje, nawet jeśli masz to przed nosem.

Wstyd – często bez uzasadnienia, bez realnych podstaw wstydzisz się czegoś, czego nie trzeba się wstydzić. Możesz czuć się od innych gorsza Rybo, chociaż obiektywnie nie masz ku temu powodów.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Anna Efetova/Getty Images

Pozostałe wiadomości