Metale przypisane znakom Zodiaku. Sprawdź, jaki pasuje do ciebie

Znaki Zodiaku
Fot. Stevanovic Igor/ Getty Images
Dzięki sile poszczególnych metali możemy wzmocnić pożądane cechy lub przyciągnąć to, czego akurat potrzebujemy. Poniżej krótki opis niektórych metali przyporządkowanych do znaków zodiaku. Pamiętajmy jednak, że warto korzystać z tych właściwości kruszcu, które są akurat nam potrzebne, nie ograniczając się do zodiaku któremu zostały przypisane. Panna, która potrzebuje energii, aby wygrać w sporze, powinna skorzystać z pomocy żelaza, a Koziorożec, który chce zabłysnąć i otrzymać posadę, o którą się stara, może wesprzeć się złotem.

Metale przypisane znakom zodiaku

Odkąd człowiek nauczył się wytapiać metale i wyrabiać z nich narzędzia, rozwój cywilizacji znacznie przyspieszył. Dzieje ludzi pisano nie tylko motykami czy radłami z brązu, ale przede wszystkim żelaznymi mieczami. Magiczny i hipnotyczny powab złota motywował ludzi do grabieży, rodził chciwość i pragnienie władzy.

Historia człowieka to w dużej mierze flirt z różnego rodzaju kruszcami, którym przypisywano od zarania dziejów ponadnaturalne właściwości. Filozofia przemieszana z alchemią pchała różnej maści magików i dawnych badaczy do poszukiwania złota w ołowiu.

BARAN

Żelazo - pozwala sięgnąć do najgłębszych pokładów sił życiowych i postawić na swoim. Żelazo to również główny pierwiastek naszej krwi, dlatego należy z nim obchodzić się ostrożnie. Żelazne amulety chronią przed ukrytymi wrogami, pomagają wygrywać i forsować swoje racje. Moc żelaznych mieczy trzymał pod swoim władaniem Mars, który do dziś dnia patronuje osobom urodzonym w znaku Barana. Żelazna podkowa to murowany sposób na wszelkiej maści wampiry energetyczne. O podkowy dzisiaj trudno, dlatego żelazny gwóźdź w torebce z pewnością się sprawdzi.

BYK

Miedź - to doskonały przewodnik elektryczny, który jak magnes sprowadza do używającej jej osoby miłość, powodzenie i uznanie społeczne. Prozdrowotne i lecznicze właściwości miedzi są potwierdzone przez współczesną medycynę. Naczynia kuchenne wykonane z tego metalu nadają potrawom nie tylko doskonały smak, ale również wpływają na poprawę kondycji ich właścicieli. Mały przedmiot wykonany z miedzi, noszony bezpośrednio na skórze szybko wprowadzi do naszego życia doskonałego partnera bądź partnerkę. Nic dziwnego, miedź to ulubiony metal Afrodyty, bogini miłości.

BLIŹNIĘTA

Rtęć - metalem przypisanym od zarania dziejów Bliźniętom i ich patronowi czyli Merkuremu, była rtęć. Niestety w bezpośrednim kontakcie rtęć jest trująca i toksyczna, dlatego absolutnie nie wolno jej stosować. Zamiast rtęci Bliźniętom pomogą kawałki bizmutu, które można nosić nawet bezpośrednio na ciele. Bizmut jest łatwo dostępnym metalem o ciekawej formie. Pomaga uporządkować umysł i harmonizuje kontakty z innymi. Dzięki energii tego metalu otrzymamy łatwość w wysławianiu się, a osoby które boją się zdawać egzaminy ustne pokonają swój strach.

RAK

Srebro - jony srebra są wykorzystywane w wielu terapiach, są składnikiem leków, kosmetyków i antyperspirantów, nie można się bez nich obejść również w nowoczesnej technologii. Srebro jest metalem podporządkowanym mocom Księżyca, dlatego wzmaga intuicję, pozwala zrozumieć swoje wnętrze, uruchamia pokłady paranormalnych zdolności. Nie bez powodu kiedyś wierzono, że srebro jest doskonałą bronią na wampiry, demony i inne mroczne stworzenia. Srebrna biżuteria wciąga w siebie nieprzychylne wpływy i ... czernieje. Dlatego kiedy widzimy, że noszone na ciele srebrne łańcuszki czy bransoletki pokrywają się czarnym osadem, jak najszybciej powinniśmy udać się na badania.

LEW

Złoto - to najbardziej legendarny i pożądany metal wszech czasów. Nic dziwnego, że przypisany jest królowi gwiezdnego zwierzyńca, czyli Lwu. Złoto mamiło, kusiło, hipnotyzowało i cieszyło ludzi od tysiącleci. To najbardziej oczywisty i rozpoznawalny wyznacznik bogactwa i pozycji społecznej. Korona króla nie mogła być z innego kruszcu. Co powiedzieliby poddani, a co gorsze odwiedzający władcę sprzymierzeńcy lub wrogowie pomyśleliby, że nie stać go na złotą! Złota biżuteria dodaje pewności siebie, wpływa pozytywnie na samoocenę, odpiera ataki energetyczne. Jony złota mają zdolność unieszkodliwiania drobnoustrojów i działają aseptycznie. Moneta wykonana ze złota trzymana w tajnym miejscu w domu, przyniesie w niedługim czasie prestiż i bogactwo.

>>> Zobacz też:

Horoskop na Dzień Chłopaka. Dobry chłopiec czy przekorny łobuziak?

Astrologia. Długi spłacamy w październiku

Królowa Lodu, czyli chłodna Panna. Horoskop dla niej i dla niego

PANNA

Chrom - podobnie jak i znakiem Bliźniąt, Panną zarządza ruchliwy i rozproszony Merkury, który uwielbia rtęć. Jednak nie jest ani bezpieczne ani wskazane, aby na szyi nosić fiolkę z tym płynnym metalem. Dlatego podopieczni znaku Panny mogą ratować się błyszczącym, higienicznym i sterylnym chromem, który doskonale im się przysłuży. Elementy chromowane w otoczeniu osób urodzonych w znaku Panny będą przynosić im szczęście i powodzenie w prawie wszystkich dziedzinach życia, ze szczególnym naciskiem na karierę i sławę. Chrom, który jest składnikiem wielu zabezpieczeń na powierzchni innych metali, wykazuje właściwości antykorozyjne, a przy tym wygląda nad wyraz stylowo i elegancko. Chłodny, gładki połysk chromowanych przedmiotów potrafi budzić najlepsze skojarzenia . Podobnie jest z osobami urodzonymi pod opieką znaku Panny. Są nieco zimne, pedantyczne i dbają o czystość. Chromowana lampa czy żyrandol będzie przywoływać dużo nowych zleceń i otwierać ścieżkę kariery zawodowej.

WAGA

Mosiądz - czyli stop miedzi i cynku będzie najbardziej odpowiadał osobom urodzonym w znaku Wagi. Ten zodiak jest pod opieką Wenus, która jest planetą władającą miedzią. Mosiądz nosi w sobie wszystkie pozytywne cechy miedzi, która została opisana wyżej przy okazji omawiania znaku Byka, ale zostaje ożywiony dodatkowo energią ognistej cyny. Dzięki połączeniu delikatnej miedzi i aktywnej cyny, mosiądz daje podopiecznym znaku Wagi możliwość swobodnego wyrażania myśli i tworzenia dobrych kontaktów z innymi. Wagom nie raz w życiu brakuje asertywności i umiejętności zaznaczania własnych granic. Dzięki magii mosiądzu nauczą się konstruktywnie odmawiać innym i trzymać się raz podjętej ścieżki działania. Mosiężne przedmioty mają moc przyciągania sukcesów i bogactwa do domostwa, w którym są umieszczone. Szczególnie tyczy się to klamek wykonanych z tego stopu.

SKORPION

Tytan - lekki, niezwykle wytrzymały i odporny na korozję metal, który swoją nazwę zawdzięcza mitycznym, potężnym i nieśmiertelnym stworzeniom, doskonale odzwierciedla naturę osób urodzonych w znaku Skorpiona.

Charakter tytanu doceniono również w medycynie i technice, gdzie jego zastosowanie jest nie do przecenienia. Mały element wykonany z tytanu pozwoli uzyskać siłę i determinację potrzebną do wykonania najtrudniejszych zadań. Kiedy jesteśmy w bardzo trudnym położeniu, sytuacja wydaje się być beznadziejna, a doświadczenia życiowe są naprawdę ciężkie, warto sięgnąć po moc i magię tytanu. Niektórzy decydują się na nowoczesne, tytanowe obrączki, które z zasady mają tak jak i ich małżeństwo, przetrwać najbardziej wyrafinowane próby. Amulet wykonany z tytanu pomoże w przejściu przez życiową transformację obronną ręką.

STRZELEC

Cyna - jeden z najdłużej znanych człowiekowi metali. Przypisany mu patron czyli Jowisz dodaje optymizmu, rozmachu i energii do działania w każdym przedsięwzięciu. Cynowe amulety chronią przed zazdrością o finanse, a cynowe talizmany przyciągają szczęście do zagranicznej pracy, studiów o międzynarodowej tematyce czy też do wielkich wygranych. Cyna łatwo się topi i można nadać jej dowolny kształt. Ostatecznie można kupić sobie kawałek drutu do lutowania i wygiąć z niego coś, co będzie nam się podobało. Świetnie sprawdza się u osób z żyłką do hazardu i gier losowych. Oczywiście apelujemy o umiar.

KOZIOROŻEC

Ołów - kiedyś główny element stelaży w okiennych szybach, chłopięcych zabawek (ołowiane żołnierzyki), zastawy stołowej, a nawet wojennego arsenału. Po latach odkryto trujące i rakotwórcze właściwości ołowiu, dlatego unikamy go w codziennym kontakcie, ale można go spotkać jeszcze jako dociążenie w wędkarskich żyłkach, czy jako ochronę w fartuchach w pracowaniach rentgenowskich. Ołów daje możliwość uporania się z wieloletnim problemem, czy też motywuje do skupienia i oddania się pracy nad jednym celem. Jeżeli ktoś nie potrafi poradzić sobie z nałogiem czy też rozprasza się na tysiącu spraw, a chce chwycić w ręce tylko ten jeden cel, może posiłkować się małym fragmentem ołowiu, aby doraźnie i wytrwale skupić się na jednej pracy. Nie bez powodu średniowieczni alchemicy twierdzili, że ołów jest najcięższą formą złota. Przez wytrwały wysiłek można sięgnąć gwiazd.

WODNIK

Aluminium - kiedyś cieszące się wielka sławą i karierą, stosowane w przemyśle i gospodarstwie domowym, obecnie przeżywa odsądzenie od czci i wiary, ponieważ najnowsze wyniki badań świadczą o szkodliwości aluminium w kontakcie z produktami spożywczymi. Nie zapominajmy jednak, że aluminium to jeden z najmłodszych metali, które w znaczny sposób ułatwiło Nam życie. W sensie magicznym aluminium wpływa na przywoływanie genialnych pomysłów i pobudzenie zdolności do nauki. Mały fragment aluminiowej rurki włożony do kieszeni, czy nawet kulka zgnieciona z wyciągniętego z czekolady ,,sreberka'' potrafią zdziałać na egzaminie cuda. Aluminiowy amulet stosowany doraźnie i w konkretnym celu jest jak najbardziej wskazany nie tylko dla Wodników. Przyspiesza zdolności pojmowania i przyswajania wiedzy. Dodaje refleksu oraz wpływa pozytywnie na zdolności analityczne.

RYBY

Platyna - zwana niekiedy białym złotem, to jakby wysublimowana, duchowa natura żółtego kruszcu. Wpływa na zwiększenie zdolności jasnowidzenia, rozumienia i tłumaczenia snów. Biżuteria wykonana z platyny stanowi doskonały amulet przeciwko osobom fałszywym i dwulicowym. Polecana szczególnie tym, którzy są postrzegani jako zbyt naiwni, ponieważ ułatwi rozróżnianie prawdziwych przyjaciół od wrogów. Nie tylko zodiakalne Ryby docenią wartości platyny, ale każdy kawaler który będzie chciał zobaczyć, czy serce wybranej dziewczyny na pewno jest tylko jego. Pierścionek z platyny ma moc wyjawiania prawdziwych uczuć i intencji obdarowanej nim osoby.

Astrolog Merkurja

Merkurja na facebooku

Autor: Astrolog Merkurja

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

Jak koledzy ze studiów postrzegają Oliwię Bieniuk?

Gnębienie i brak tolerancji - rzeczywistość polskich szkół? "Trzeba działać"

Gnębienie i brak tolerancji - rzeczywistość polskich szkół? "Trzeba działać"

W tym szpitalu przeprowadza się pionierskie operacje serca. "To jest rewolucja"

W tym szpitalu przeprowadza się pionierskie operacje serca. "To jest rewolucja"

Kultowa gra powraca w nowej odsłonie. Mistrz Scrabble zdradza "najdroższe słowo"
Materiał promocyjny

Kultowa gra powraca w nowej odsłonie. Mistrz Scrabble zdradza "najdroższe słowo"

Komentarze lektora w "Hotelu Paradise" to złoto. Zestawienie zabawnych fragmentów i ciętych ripost

Komentarze lektora w "Hotelu Paradise" to złoto. Zestawienie zabawnych fragmentów i ciętych ripost

Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?
Materiał promocyjny

Omegamania – poznaj kwasy Omega-3! Jak wspierają zdrowie?

Dorota Szelągowska odważnie o rozstępach na brzuchu: "Obiektywnie okropne, ale są moje"

Dorota Szelągowska odważnie o rozstępach na brzuchu: "Obiektywnie okropne, ale są moje"

Jak postawić na nogi monsterę? Ekspert zdradza sprawdzone sposoby

Jak postawić na nogi monsterę? Ekspert zdradza sprawdzone sposoby

Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Zacznij dzień słodkim, zdrowym śniadaniem. Poznaj dodające energii dania według Darii Ładochy

"Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień
Materiał promocyjny

"Sposób na wnętrze": Mural, sztukateria i obrotowe lamele. Modny i przytulny salon w jeden dzień

Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

Mefedron na wyciągnięcie ręki. Jak poznać uzależnienie u dziecka? Czat z ekspertem

Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

Kim jest zwycięzca "Czas na Show. Drag Me Out"? To mistrz świata i mąż znanej aktorki

Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

Czy można wejść do restauracji lub baru z psem? GIS przypomina

Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

Pogoda na weekend. Termometry mogą wskazać nawet 27 kresek

Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

Efekt placebo wciąż wykorzystuje się w medycynie. Na czym polega?

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Pomyśl, zanim udostępnisz zdjęcia swojego dziecka

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Siostry uratowały sklep dziadka. "To nie mogło się tak skończyć"

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

Platforma streamingowa Max już w czerwcu. "Na tę chwilę czekaliśmy 2 lata"

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

"Łazienkowe przekleństwa" - zbawienna metoda czy szkodliwy trend? Psycholożka wyjaśnia

Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

Znamy finalistów XV edycji konkursu Sukcesu Pisanego Szminką

"Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

"Przypalone ciasto warto wytrzeć tarką"

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Wybuchowy ekstrawertyk, a może cichy introwertyk? Poznaj numerologiczną 4

Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

Pył znad Sahary powrócił do Polski. Dla tej grupy osób jest szczególnie groźny

Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

Kolejny sukces Taylor Swift. 34-latka debiutuje na liście światowych miliarderów

Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

Najlepsze podkłady na lato 2024. Czym się kierować, wybierając ten kosmetyk?

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

Są bliźniaczkami syjamskimi, lecz mają inną orientację. Jak wygląda ich życie seksualne?

Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

Kuba Wesołowski znów zostanie tatą. Żona aktora pochwaliła się ciążowym brzuszkiem

Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

Uniwersalne motywy na maturę z polskiego. Poznaj najpopularniejsze motywy literackie i zrób sobie powtórkę

In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

In vitro w Polsce: Ministerstwo Zdrowia przedstawia szczegóły programu. "Przywracamy nadzieję"

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Gdzie jest burza teraz? Radar burz NA ŻYWO

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Wakacje w maju – gdzie warto pojechać?

Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego

Gruszki to idealny owoc dla zmagających się z tą chorobą. Sprawdź, dlaczego