Astrolog Merkurja o znaczeniu kolorów i ich mocy w codziennym życiu

Zobacz film: Co oznaczają kolory? Źródło: Dzień Dobry TVN
Kolory naprawdę są magiczne, a nauczenie się kilku prostych sztuczek ze stosowaniem ich w codziennym życiu, może Ci się przydać w najmniej oczekiwanej sytuacji. Przez świadome używanie pewnych palet, możemy szybciej uzyskiwać pożądane cele, łagodzić stresy, motywować się do działania. Innymi słowy zaczarować i wymalować sobie rzeczywistość.

Kolory a znaki zodiaku

Otaczający nas świat wypełniony jest między innymi dźwiękami, smakami, zapachami, doznaniami fizycznymi, ale to co dosłownie i w przenośni najbardziej rzuca się w oczy, to kolory.

Co najmniej nierozsądnie jest lekceważyć moc i znaczenie barw, które nosimy i którymi się otaczamy.

Od wieków magia koloru stosowana jest przy uzdrowieniach i zaklinaniu określonych, pożądanych przez nas wydarzeń, bądź też odsuwaniu tych, których sobie nie życzymy.

Wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną, randkę, negocjacje, w trakcie których chcesz uspokoić negatywne emocje? Denerwujesz się i szukasz pewności siebie? Być może na pierwszym spotkaniu chcesz się przedstawić z bardziej duchowej, wrażliwszej strony? Te cechy można podkreślić odpowiednim kolorem. Za każdym razem przemyśl sobie dokładnie, w jakim celu spotykasz się z innymi osobami i pomóż sobie odpowiednio dobraną barwą Twojego stroju.

Magia tonacji w ubiorze, czyli kolor bluzki ma znaczenie

Stresująca atmosfera, pełna konfliktu i wzajemnych oskarżeń? Zastosuj pastelową zieleń, która na swetrze, koszuli czy bluzce, wpłynie tonująco na emocje twoich rozmówców i pozwoli uspokoić, ostudzić rozgrzane głowy skonfliktowanych osób.

Masz trudności w nawiązywaniu nowych kontaktów, chcesz przyciągnąć do siebie nową znajomość, przełamać swoją nieśmiałość? Postaraj się o umieszczenie w swojej garderobie elementów zawierających połączenie czerwieni i czerni.

Co począć, jeśli chcesz być postrzegany jako ktoś solidny, pracowity, pełen determinacji w dążeniu do celu, skupiony na pracy? Od tego jest kolor brązowy, zarówno w odcieniach gorzkiej czekolady, jak również w paletach beżu i sienny.

Czujesz się ciągle zmęczony, ospały, brak ci motywacji i narzekasz codziennie, że nic ci się nie chce? Pomarańczowa podkoszulka, spodnie treningowe, czy chociażby bielizna powinna dużo zdziałać w temacie zachęty do aktywności.

Nic się nie dzieje w twojej sypialni, a życie intymne wieje nudą? Sięgnij po kolor burgundu. Bordo, czerwone wino, czy karmazyn wprowadzą do twojego życia nowe pobudzenie w zakresie erotyki.

Tęsknisz za romantyczną miłością, brakuje ci poczucia spełnienia w uczuciach, masz poczucie, że nikt cię nie kocha? Kolor różowy pomoże wyleczyć złamane serce i sprowadzić na twoją drogę nową, szczęśliwą miłość.

Jeśli czujesz się niepewnie w nowym otoczeniu, nie wiesz jak się odnaleźć w relacjach z innymi np. w nowej pracy, pomogą ci w tym elementy garderoby w kolorze czarnym, które również wpłyną pozytywnie na kontrolowanie emocji. Pamiętaj jednak, aby nie stosować tego koloru zbyt długo. Trzymanie się uporczywie czarnego może po kilku miesiącach spowodować obniżenie nastroju.

Może pragniesz być postrzegany jako duchowy autorytet, ekspert od porad dla wszystkich znajomych, a przy okazji podkreślić swoją indywidualność i głębię osobowości - doskonale sprawdzą się w tej sytuacji części garderoby w kolorze fioletowym.

Politycy od dekad wiedzą, że korzystniej postrzegani są w kolorze niebieskim i błękitnym. Te barwy podnoszą ich rangę, sprawiają, że podświadomie czujemy wobec noszących je osób respekt. Dlatego niebieska koszula, czy sukienka w szafirowym kolorze wyśrubuje nam w środowisku ,,notowania''.

Barwy w pomieszczeniach mają wpływ na Twój nastrój

Wyższą szkołą magii kolorów jest świadome wpływanie na nastrój i życiowe nastawienie, poprzez modyfikowanie kolorystyki pomieszczeń, w których zazwyczaj przebywamy.

Dorzucenie kilku poduszek w o odpowiednim odcieniu, świeczek, kapy na łóżko, zasłonek czy też przemalowanie ścian daje rewelacyjne efekty!

Uważajmy jednak, aby nie ,,przedobrzyć'' i zapoznajmy się z kilkoma regułami, którymi rządzą się poszczególne tonacje.

Kolory, które przeważać będą w pomieszczeniach (niezależnie czy biurowych, czy mieszkalnych) dają następujące efekty:

Błękit

Wycisza, uspokaja, wychładza, obniża ciśnienie, daje możliwość zagłębienia się w świecie emocji, jego nadmiar powoduje zbytnią melancholię. Jest to idealny kolor pokoju dla nadpobudliwych chłopców w wieku dorastania.

Pomarańcz

Pobudza, energetyzuje, przyspiesza trawienie, dodaje odwagi, pewności siebie, przebojowości, kreatywności. Przedawkowany powoduje rozdrażnienie i pogłębienie stresu.

Żółć

Pomaga skupić się i pobudza intelekt do wytężonej pracy. Żółte akcenty w pomieszczeniu pomagają w znalezieniu kreatywnych rozwiązań, ratują przed rutyną, odświeżają mentalnie, przyspieszają trawienie. Nadmiar żółtego wywołuje niekontrolowaną złość i zgryźliwość.

Biel

Kolor biały w pomieszczeniach powinien być stosowany z dużym umiarem. Nadmiar tej barwy może inicjować szpitalne skojarzenia oraz wywoływać podświadomy stres związany z możliwością wystąpienia zabrudzeń.

Białe, nieprzesadzone akcenty dodadzą optymizmu, wrażenia przestrzeni i wolności. Biały kolor w umiarze jest wskazany dla osób, które mają mętlik w głowie i poczucie codziennego chaosu.

>>> Zobacz: Jak skutecznie wybielić tkaniny

Czerń

W otoczeniu, w którym spędzamy codziennie dużo czasu, czarny będzie kolorem wspierającym, pomagającym zbierać siły, dającym poczucie bezpieczeństwa. Czarne akcenty w stylu poduszek czy narzut zapobiegają nadmiernej drażliwości i pozwalają trzymać nerwy na wodzy. Czarny wchłania pozostałe kolory, jak daje możliwość swoistego ukrycia się. Stosowany w odpowiedniej proporcji pozwala na wprowadzenie w mieszkaniu zrównoważenia.

Zieleń

Dodatki do mebli, narzuty, tapety czy zasłony w kolorze zielonym pomagają rozładować napięcie, uśmierzają bóle głowy, wpływają korzystnie na stabilizację ciśnienia. Kolor zielony ma działanie wybitnie terapeutyczne niemal pod każdym względem. Jeśli jednak będziemy go dawkować zbyt intensywnie, możemy sprawić, że będzie nam tak dobrze i spokojnie, że trudno będzie podejmować jakiekolwiek nowe działania. Wnętrza wypełnione zielenią zachęcają do pozostawania w ich wnętrzu.

Czerwień

Czerwone akcenty w pomieszczeniach trzeba dozować z dużym wyczuciem. To kolor, który podnosi ciśnienie, wyostrza zmysły, spowoduje pobudzenie i powrót chęci do życia. Dodaje animuszu i werwy. W zbytnich ilościach może powodować kłopoty z zasypianiem i wybuchy agresji.

Szary

Ten kolor nie jest polecany jako dominujący na większych płaszczyznach, ponieważ może spowodować poczucie niechęci do działania, stany przygnębienia i marazm. Natomiast użyty jako akcenty pomoże otworzyć się, zachęci do zwierzeń i spowoduje lepszy kontakt na poziomie werbalnym.

Brąz

Ciepłe odcienie brązu nadają wnętrzom bezpieczny charakter i wzbudzą w przebywających w nich osobach odczucie spokoju i relaksu. Czekoladowe dodatki sprawdzają się jako stabilizatory nastroju i wyzwalają poczucie pewności i ugruntowania. Nadmiar koloru brązowego może wpływać na zatrzymywanie energii zmian i sprawiać, że życie tkwi ciągle w jednym punkcie.

Fiolet

Bardzo modny ostatnio fiolet to kolor duchowy i rozwojowy. Intensywnie wpływa na pobudzenie wewnętrznych poszukiwań, dążenie do zmian, wyzwala pragnienia zgłębiania wiedzy i zadawania pytań o sens. Przedawkowany może spowodować rozchwianie emocjonalne, poczucie braku stabilizacji życiowej.

Zobacz film: Malowanie ścian. Jakie kolory są modne? Źródło: Dzień Dobry TVN

Magia kolorów wykorzystywana jest od wieków, zarówno przy obrzędach sakralnych, jak również w życiu społecznym i politycznym. Kolor ma i zawsze miał określone znaczenie, które w różnych kulturach przybierać może zmodyfikowaną, ale bardzo czytelną dla swoich odbiorów formę.

Kto w to nie wierzy, niech wyobrazi sobie czarną suknię ślubną, lub czerwony becik do chrztu, czy też żółto-różowy kondukt żałobny. Oczywiście nie jest to prawnie zakazane, ale w powszechnym odczuciu będzie to odebrane co najmniej jako coś niestosownego.

Dlaczego? Bo kolor ma ukryte i magiczne znaczenie, a jego odniesienie do rzeczywistości symbolicznej jest większe niż zazwyczaj sądzimy.

>>> Zobacz: Co oznacza sen o wężu

>>> Zobacz: Magiczne właściwości soli

>>> Zobacz: Jak zaaranżować małe mieszkanie

Autor: Astrolog Merkurja

podziel się:

Pozostałe wiadomości