Horoskop

Horoskop tygodniowy. Najważniejsze będą partnerstwo i miłość

Horoskop

Aktualizacja:
Autor:
Astrolog
Merkurja
horoskop tygodniowy

W ciągu najbliższych dni na niebie będą wyjątkowo aktywne planety zawiązane z partnerstwem i miłością. To właśnie te tematy będą dla Nas najważniejsze – praca pójdzie w kąt, zaczniemy skupiać się na jakości Naszych relacji. Układy Wenus i Marsa będą determinować nasze zachowania i nakłaniać do spotkań towarzyskich oraz poszukiwania szczęścia w miłości. Sprawdź horoskop tygodniowy na 6-12 grudnia dla wszystkich znaków zodiaku.

Horoskop tygodniowy 6-12.12.2021 r.

W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na koniunkcję Wenus i Plutona w znaku Koziorożca, która odrodzi stare uczucia i ożywi wspomnienia o tym, co już kiedyś było. Księżyc cały czas nabiera kształtów, a pod koniec tygodnia utworzy pierwszą kwadrę (11.12), która wypadnie w znaku Ryb i nakieruje myśli na sprawy duchowe oraz pobudzi intuicję. Uważać powinniśmy w dniu kwadratury Marsa i Jowisza (8.12) ten układ sprawi, że przeliczymy się z siłami i możemy zagrać za zbyt wysoką stawkę – zaryzykować i się potknąć.

Horoskop na święta i sylwestra
Horoskop na święta i sylwestra numerolog Sylwester Chordecki

Horoskop tygodniowy - Baran

Słońce nadal przebywa w Twoim, ognistym trygonie. To doskonały tydzień na załatwianie wszystkich Twoich spraw. W miłości, kwestiach rodzinnych i sprawach zawodowych niebo będzie Ci sprzyjać. Masz szansę zdobyć uczucia osoby, na której Ci zależy. Pod koniec tygodnia pozbędziesz się kogoś, kto do dłuższego czasu Cię drażni. Twoje ambicje zawodowe, edukacyjne i finansowe będą zaspokojone. Pokażesz niedowiarkom, na co Cię stać. Uważaj jedynie w dniu kwadratury Marsa i Jowisza (8.12) ponieważ możesz stracić kontrolę i trochę Cię poniesie.

Horoskop tygodniowy - Byk

Twoja opiekunka, czyli Wenus, będzie w ciągu najbliższych dni bardzo aktywna. Odzyskasz wiarę w siebie i swoje możliwości, ale przygotuj się na spore zmiany i reformy. W szczególności zwróć uwagę na koniunkcję Afrodyty i Plutona (11.12), ponieważ przewróci ona Twoje uczuciowe życie do góry nogami. W ciągu najbliższych dni poprawi się Twoje zdrowie, ustąpią problemy z ciśnieniem i kręgosłupem, pod warunkiem, że nie będziesz dłużej zamiatał/a swoich emocji pod dywan. Ważne rozmowy w weekend oczyszczą atmosferę i pomogą Ci uporządkować swój świat.

Horoskop tygodniowy - Bliźnięta

W ciągu najbliższych dni czeka Cię kilka nieprzyjemnych wpływów. Twój patron – Merkury będzie w kwadraturze z Neptunem (7.12), co może sprawić, że stracisz czujność. Dodatkowo Pierwsza Kwadra Księżyca (11.12) będzie mieć miejsce w nieharmonijnym względem Twojego znaku Ryb. Będziesz musiał się uporać z kłopotami z przeszłości. Ktoś postawi Cię pod ścianą i trzeba będzie wreszcie zrobić z tym porządek. Nie możesz się nad sobą litować, ani szczególnie rozczulać. W tym tygodniu, aby wygrywać i zyskać to, czego potrzebujesz, musisz być twardy/a. Na pomoc otoczenia nie ma co liczyć.

Horoskop tygodniowy - Rak

W tym tygodniu czeka Cię spora ilość zaskakujących wiadomości. To dobre informacje, które uporządkują Twój świat zawodowy i osobisty. Uwolnisz się od jakichś toksycznych osób bądź relacji. Podejmiesz konkretne kroki bądź działania, które usprawnią Twoją pracę. Przez wpływ Wenus z opozycyjnego znaku Koziorożca, kwestie sercowe będą nad wyraz istotne. Możesz wyczekiwać wielkiej odmiany Losu. Ktoś, kto był Ci nieprzychylny, zmieni nastawienie na pozytywne, a ktoś kto jadł Ci z ręki, nagle stanie się oschły. Pierwsza Kwadra Księżyca w znaku Ryb (11.12) poprawi Twoje zdrowie i kondycję fizyczną.

Horoskop tygodniowy - Lew

To będzie tydzień poplątania z pomieszaniem. Czekają Cię różne odcienie emocji i smak porażki, ale również wygranej. W pracy musisz stać się niemal bezwzględny, aby nikt nie zagarnął Twojego terenu bądź stanowiska. W ciągu najbliższych dni planety będą motywować Cię do dokonywania twardych wyborów, co wyjdzie Ci na dobre. Niestety te sukcesy okupisz tym, że ktoś stanie się Twoim ukrytym wrogiem. Pod koniec tygodnia poznasz nowych ludzi i wejdziesz w świetne, bardzo interesujące towarzystwo. Uważaj jednak, aby nie szaleć wysiłkowo, ponieważ masz teraz dni zwiększonej podatności na urazy fizyczne.

Horoskop tygodniowy - Panna

Przepełnią Cię gorące uczucia, wzburzone emocje i duża doza energii. To będzie tydzień, w trakcie którego nie będziesz mogła skupić się na pracy Panno. Randki, imprezy towarzyskie i obecność innych, ważnych dla Ciebie osób, od rana do nocy będzie pochłaniała całą Twoją uwagę. Możesz chodzić wręcz nieprzytomna. Uważaj, ponieważ Twój opiekun Merkury jest pod wpływem Neptuna, a ten układ lubi płatać niezbyt śmieszne figle. W ciągu najbliższych dni powinnaś oczyścić swoje otoczenie z niesprzyjających Ci ludzi i niezbyt szczerych doradców. Niestety, w tym tygodniu z łatwością popadniesz w jakieś konflikty, których finał poznasz w dniu Pierwszej Kwadry Księżyca (11.12).

Horoskop tygodniowy - Waga

Twoja patronka – Wenus będzie w niezwykle zaciętych i intensywnych konfiguracjach. Podobnie jak i Ty Wago. Możesz postawić się wreszcie komuś, kto jest zaborczy, bądź zbyt nachalnie wtrąca się w Twoje życiowe wybory. Może chodzić o koleżankę, siostrę, szefową, z którą przeprowadzisz jakąś trudną, ale konieczną rozmowę. Przed Tobą mnóstwo wrażeń. Twój układ nerwowy będzie pracował na najwyższych obrotach. W pracy również wiele nieplanowanych sytuacji. Twoje pomysły albo zyskają wielki aplauz, albo zostaną odesłane do kosza. W ciągu najbliższych dni w Twoim życiu nie będzie półśrodków.

Horoskop tygodniowy - Skorpion

Już w poniedziałek odezwą się Mars i Pluton, czyli bardzo bliskie Ci ciała niebieskie. Będziesz radzić sobie doskonale Skorpionie. Masz szansę poczuć się lepiej i wprowadzić w swoje życie trwałą, konstruktywną zmianę. Okazje do zebrania pozytywnych doświadczeń będą się pojawiały zarówno pod kątem zawodowym, jak i partnerskim. Bardzo prawdopodobny wyjazd służbowy. Otworzysz się na nowe miejsca i nowych ludzi. Stan finansów również będzie powodem do radości. Twoje ostatnie dolegliwości i bolączki ustąpią. Koniunkcja Wenus i Twojego opiekuna Plutona pomoże oczyścić atmosferę i położyć podwaliny pod nową jakość w Twoim partnerstwie. Ważne i odważne decyzje zapadną w weekend.

Horoskop tygodniowy - Strzelec

Powrócisz myślami i wspomnieniami do tego co było. W Twoim życiu w ciągu najbliższych dni kilka kwestii znacząco się skomplikuje. To nie jest najlepszy tydzień pod Słońcem. Nie będziesz się czuć komfortowo, wybuchniesz i wrzucisz komuś prosto w twarz kilka gorzkich słów. W kontrolowaniu emocji nie pomoże Ci kwadratura Marsa i Twojego opiekuna Jowisza (8.12), która jeszcze pobudzi konflikty i doleje oliwy do ognia. Nie możesz dramatyzować. Staraj się łagodzić sytuację, ponieważ nie możesz sobie teraz pozwolić na stawianie warunków. Pierwsza kwadra Księżyca w znaku Ryb (11.12) podpowie, czy coś uda się uratować z tego pogorzeliska. Niestety nikt Ci nie pomaga w utrudnianiu sobie życia, sam sobie to fundujesz.

Horoskop tygodniowy - Koziorożec

Pod wpływem Wenus, która znajduje się w Twoim znaku zaczniesz kursować po bankach i urzędach w ważnej dla Ciebie sprawie. Możesz szykować się już na nowy etap w swoim życiu. Będziesz przeprowadzał rozmowy z osobami wyższymi od Ciebie stanowiskiem, rangą bądź wiekiem. Te ożywione dyskusje przyniosą pożądany przez Ciebie efekt. Ktoś w Twoim otoczeniu przeliczy się z siłami, zlekceważy Cię i słono za to zapłaci. W ciągu najbliższych dni wykorzystasz swoją pozycję, aby skutecznie pozbyć się dawnych kłopotów. Wenus w koniunkcji z Plutonem w Twoim znaku (11.12) pomoże Ci zyskać pozycję, która do tej pory była tylko w sferze marzeń. W kwestiach partnerskich wbij sobie do głowy motto – teraz albo nigdy.

Horoskop tygodniowy - Wodnik

Najbliższe dni przyniosą odnowienie się jakiegoś starego konfliktu w miejscu pracy. Ktoś nie rozumie, albo nie chce przyznać, że jesteś autorytetem w jakiejś dziedzinie i wiesz lepiej, co należy zrobić. Złość będzie wisieć w powietrzu, a Ty nie masz innego wyjścia, jak tylko cierpliwie robić swoje. Pamiętaj, że Twoje zdrowie i komfort są najważniejsze. Reszta jakoś się ułoży. W połowie tygodnia wszędzie będziesz spóźniony i w tak zwanym niedoczasie. Bliżej weekendu odezwą się dalsi bądź bliżsi krewni, którzy będą chcieli wyolbrzymić jakąś sprawę, a Ty nie będziesz mieć na te gierki ochoty. Nie bój się działać asertywnie. To najlepsze rozwiązanie. Na gruncie sercowym zyskasz większą pewność siebie, ponieważ ktoś będzie okazywał Ci jawne dowody zainteresowania.

Horoskop tygodniowy - Ryby

Przed Tobą kwadra Księżyca w Twoim własnym znaku (11.12), która sprawi, że zapomnisz o kłopotach, ożywisz się i upolujesz coś ważnego. Jednak zanim to nastąpi, masz do przeżycia parę ważnych i trudnych układów. Kwadratura Merkurego i Twojego opiekuna – Neptuna namiesza w Twoich relacjach z innymi. W Twoje środowisko wrzuconych zostanie kilka plotek i nieprawdziwych informacji na Twój temat, które Cię bardzo zabolą. Przed Tobą część dalsza rodzinnych konfliktów i nieporozumień, które zaczęły się już kilka tygodni temu. Poradzisz sobie z tym narzucając sobie dyscyplinę i korzystając z dobrodziejstwa treningów fizycznych – dzięki temu zapomnisz o złośliwościach innych. Finansowo korzystniej niż w poprzednim tygodniu. W połowie tygodnia może się odezwać alergia bądź kłopoty z gardłem.

Czym są aspekty ptolemejskie?

Są to idealne aspekty, które zostały nazwane na cześć jednego z największych greckich astrologów – Claudiusa Ptolemaeusa. W jego czasach używano czterech aspektów – wyłączano koniunkcję. Za idealnie ścisłe aspekty główne uznawane były te, które powstawały jako wielokrotność 30 stopni, czyli wielokrotność danego znaku zodiaku, i tak powstały:

  • 30 stopni razy 2, daje 60 stopni, czyli sekstyl,
  • 30 stopni razy 3, daje 90 stopni, czyli kwadratura,
  • 30 stopni razy 3, daje 120 stopni, czyli trygon,
  • 30 stopni razy 6, dalej 180 stopni, czyli opozycja.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Thanumporn Thongkongkaew/Getty Images

Pozostałe wiadomości