Horoskop

Horoskop tygodniowy 23-29 maja. Będziemy głodni wrażeń i mocnych emocji

Horoskop

Aktualizacja:
Źródło:
Astrolog Merkurja
horoskop
iStock/Getty Images PlusHoroskop tygodniowy 23-29 maja 2022 r.

Jaki jest horoskop tygodniowy na 23-29 maja 2022 r.? Słońce przez najbliższe dni przebywać będzie w znaku Bliźniąt. Srebrny Glob maleje na nieboskłonie i dąży do Nowiu Księżyca, który nastąpi w kolejnym tygodniu. Merkury wkroczy ruchem wstecznym do znaku Byka, co spowoduje wzrost zainteresowania sprawami z przeszłości, rewizjami dokumentów lub uzupełnieniem obowiązkowych deklaracji czy wniosków. Poznaj horoskop tygodniowy, który dla Dzień Dobry TVN przygotowała astrolog Merkurja.

Horoskop tygodniowy na 23-29 maja 2022 r.

Ognisty Mars zostawi za plecami mokry znak Ryb i wkroczy w środę (25.05) do swojego królestwa, czyli znaku Barana, co z dużym prawdopodobieństwem wpłynie na podniesienie się temperatury za oknem. Kolejną zmianę znaku szykuje Wenus, która w sobotę (28.05) przejdzie ze znaku Barana do zarządzanego przez siebie znaku Byka, dzięki czemu staniemy się bardziej zainteresowani stabilizacją w związkach.

Astrologia i ezoteryka

Co przyniesie czerwiec? Horoskop
Co przyniesie czerwiec? Horoskop
wideo 2/13

Koniec tygodnia będzie zwieńczony przez koniunkcję Marsa i Jowisza (29.05) w znaku Barana, która bardzo rozpali głód wrażeń i mocnych emocji i rozdmucha bojowe nastroje. W weekend będziemy niestety zbytnio ryzykować.

Horoskop tygodniowy na 23-29 maja 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop tygodniowy Baran

Wejście Marsa do Twojego znaku przygotuje Cię do startu w coś całkiem nowego. W ciągu najbliższych dni Twoja sytuacja radykalnie się zmieni. Czekają Cię świeże znajomości, ciekawe spotkania i rozwój na wielu płaszczyznach. Wiele spraw, które były pokomplikowane, nareszcie się wyjaśni tak, abyś mógł ruszyć dalej z czystą głową. W drugiej połowie tygodnia Twoja witalność wzrośnie. Do góry poszybuje również poziom optymizmu. Najtrudniejszy dzień to wtorek (24.05), wtedy koniunkcja Wenus i Eris w Twoim znaku może spowodować kłótnie ze współpracownikami.

Horoskop tygodniowy Byk

Początek tygodnia może być trudny. Spotkanie Twojej opiekunki Wenus z planetoidą niepokoju, czyli Eris, będzie siać ferment w Twoim otoczeniu (24.05). Kolejnym ciężki aspekt szykuje się na piątek (27.05), kiedy Wenus utworzy kwadraturę z Plutonem. Zaczniesz czuć się nieco zagubiony w kwestiach Twoich uczuć i nie wiedzieć, którą drogę wybrać. Sytuacja zacznie naprawiać się od weekendu, kiedy jej wysokość Afrodyta zwita do Twojego znaku (28.05). Możesz poczuć, że życie ponownie zaczyna nabierać kolorów, a wszystko ma swoje miejsce i czas. Odzyskasz poczucie sensu swoich działań.

Horoskop tygodniowy Bliźnięta

Twój przewodnik, czyli Merkury, cofnął się do znaku Byka, co będzie dla Ciebie jak wrzucenie wstecznego biegu w kilku sprawach dotyczących finansów i materii. Nie przejmuj się, to nic złego, po prostu trzeba będzie coś zrewidować bądź poprawić. Być może błąd sam się ujawni. Z pozytywów możesz odnaleźć dokumenty, których długo szukałeś. Dobrą wiadomość otrzymasz w środę (25.05), kiedy Merkury utworzy trygon z Plutonem. Końcówka tygodnia obfitująca w zaproszenia na emocjonujące imprezy. Pojawi się okazja do rywalizacji, którą wygrasz dzięki pozytywnym wpływom Marsa i Jowisza.

Horoskop tygodniowy Rak

W najbliższych dniach nie będzie lekko. Nie lubisz ostrych konfrontacji, ale trzeba będzie z kimś stoczyć walkę, o to kto zdominuje dany teren. Kto jest bardziej kompetentny, kto ma więcej zasobów, kto jest atrakcyjniejszym partnerem? Niestety część planet znajduje się w kwadraturze do Twojego znaku, a na domiar tego Srebrny Glob maleje. Trzeba zacisnąć zęby i nie dać się zepchnąć do narożnika. Jeśli zachowasz samodyscyplinę, uda się wszystko co zamierzałeś, nawet żmudna, papierowa robota i wizyty w urzędach. W kwestiach partnerskich będzie się gotować. Pod koniec tygodnia powiesz komuś prawdę prosto w oczy, nawet jeśli nie będzie to dyplomatyczne.

Horoskop tygodniowy Lew

Możesz już w poniedziałek mieć pierwsze powody do zadowolenia, ponieważ dostaniesz pochwałę w pracy bądź w szkole. W najbliższych dniach zdobędziesz jakieś dodatkowe kwoty na zrealizowanie swoich planów i marzeń. Poczujesz się wzmocniony fizycznie i psychicznie. Przezwyciężysz ostatnie trudne tendencje. Twoje życie towarzyskie będzie bardzo intensywne i satysfakcjonujące. Od wkroczenia Marsa do trygonu ognia (25.05) wstąpią w Ciebie nowe siły. W partnerstwie zwiększysz swoją atrakcyjność i pojawią się jakieś dowody uznania, które przekaże Ci kilka osób z Twojego otoczenia.

Horoskop tygodniowy Panna

Merkury wkraczający ruchem wstecznym do znaku Byka ma dla Ciebie polepszenie Twojej pozycji w firmie i na rynku pracy. Mogą zostać wprowadzone w życie jakieś odświeżające reformy, jeśli chodzi o kadry i Ty zostaniesz w tych zmianach uwzględniona. Ugraj, ile się da, ponieważ to właśnie teraz masz możliwość dokonania korekty we wcześniejszych ustaleniach i dokumentach lub umowach. W środę klimat odmieni się odrobinę na Twoją niekorzyść. Zaczniesz się gorzej czuć. Pojawią się jakieś kłopoty laryngologiczne lub wahania ciśnienia, zatem działaj póki jesteś na pełnym chodzie. Weekend wymusi na Tobie konieczność relaksu i odpoczynku.

Horoskop tygodniowy Waga

Poniedziałek będzie dla Ciebie promienny i pełen spełnionych obietnic, co doskonale nastroi Cię na kolejne dni. Jednak trzeba będzie dopilnować tego, aby ktoś kontynuował z Tobą dobrą współpracę, ponieważ spotkanie Wenus i bogini niezgody Eris (24.05) może poważnie namieszać w Twoich relacjach. Pojawią się jakieś plotki bądź pomówienia, których szczyt może wypaść w piątek (28.05) za sprawą kwadratury Wenus i Plutona. Dasz radę, jeśli zachowasz się rozsądnie i nie ulegniesz tak charakterystycznej dla Ciebie gonitwie myśli i nagłej zmianie planów. Przed szkodliwymi energiami obroni Cię w weekend ustawienie Marsa i Jowisza w opozycyjnym znaku Barana.

Horoskop tygodniowy Skorpion

Nie będzie czasu na wahania. Układ planet będzie Cię zmuszał do podejmowania ryzyka i wykonywania odważnych ruchów na planie zawodowym. Nie martw się, korzystny trygon pomiędzy Merkurym, a Twoim opiekunem, czyli Plutonem, (25.05) pozwoli Ci w mig rozgryźć konkurencję. Pewna osoba będzie się musiała wreszcie ujawnić. Skorzystasz z propozycji krótkiego wyjazdu, ponieważ wiąże się z tym świetny interes. Zmiana otoczenia uruchomi w Tobie dobry proces uzdrowienia wewnętrznego. W ostatnie dni tygodnia zajmiesz się na poważnie swoją kondycją, zadbasz o stan zdrowia. Bóle karku są sygnałem, że czas na kręgarza.

Horoskop tygodniowy Strzelec

Już w poniedziałek opiekun Twojego znaku będzie w pozytywnych układach, więc nie powinieneś się martwić. Z każdym dniem szczęście bardziej dopisze, a Los zacznie sprzyjać Ci coraz bardziej. Przejście Marsa do żywiołu ognia (25.05) pobudzi Cię do regeneracji i fizycznej odnowy. Poczujesz, że ponownie stać Cię na wszystko. Nie rozpędzaj się zbyt mocno, ponieważ koniunkcja Marsa i Jowisza może uderzyć Ci do głowy i spowodować, że w weekend stracisz kontrolę, a już z pewnością hamulce. W życiu uczuciowym jakieś niebywałe wydarzenia i nowinki. Ktoś może poznać Cię z osobą wartą uwagi.

Horoskop tygodniowy Koziorożec

To nie będzie czas nastawiony na Ciebie. Planety rozgościły się w powietrznych i ognistych znakach i dopiero wejście Wenus do żywiołu ziemi (28.05) przyniesie Ci ulgę oraz odpowiedzi na problemy całego tygodnia. Jednak zanim do tego dojdzie, jest do przeżycia kilka niestabilnych sytuacji. Jeśli masz jakieś tajemnice przed drugą połówką, lepiej porozmawiaj o tym już w poniedziałek lub wtorek, ponieważ kolejne dni mogą przynieść kryzys w relacji, spowodowany wyjawieniem się jakiegoś sekretu. Możesz czuć się spięty i pozbawiony radości. Trudy i stresy odłożą się napięciami wokół obręczy barkowej. Najwyższa pora na basen.

Horoskop tygodniowy Wodnik

Wzmocniony żywioł powietrza to jest to, na co liczyłeś. Poczujesz się odprężony i wyluzowany. Wymiana poglądów i wzajemne pomaganie sobie będzie dla Ciebie w tym tygodniu naturalne. Czeka Cię kilka małych i większych sukcesów na polu zawodowym. Dzięki sekstylowi Wenus i Saturna (24.05) uda się coś zaoszczędzić lub sprytnie wykonać mniejszym kosztem. Pod koniec tygodnia mądry, aktywny i posiadający duże możliwości mężczyzna postara Ci się coś ułatwić lub roztoczy nad Tobą swoją kuratelę, co będzie trampoliną do dalszych działań. To może być naprawdę zadowalający tydzień.

Horoskop tygodniowy Ryby

Już w pierwszym dniu nowego tygodnia będziesz mieć w jakiejś sprawie mieszane uczucia. Szykują się jakieś starcia i dyskusje dotyczące planów na wakacyjną przyszłość. Ktoś będzie mieć inną wizję, co poróżni Was na jakiś czas. Nie obiecuj czegoś, z czym już dzisiaj się nie zgadzasz. Unikaj niejasności, ponieważ w kolejnych tygodniach może się z tego wytworzyć naprawdę spory problem. Mars, który zostawia za plecami Twój znak i przechodzi do następującego po Twojej fazie znaku Barana (25.05), nie będzie Cię już wspierał dodatkowym zasilaniem i możesz poczuć, że coś Ci się znudziło albo nie chce Ci się już o coś zabiegać.

Pełnia Kwiatowego Księżyca - maj 2022

Pełnia w tym miesiącu wypadała 16 maja 2022 roku o godzinie 6:15 rano. Najbardziej widoczna była już wieczorem 15 maja, poza miastem. Nazywana jest Pełnia Kwiatowego Księżyca, nazywana także Pełnią Zajęczą, Mleczną bądź Sadzenia Kukurydzy. Zgodnie z dawnymi wierzeniami to wtedy kwiaty i natura budziły się do życia i pokazywały w pełnej krasie. W tę pełnie można spodziewać się wzmożonego apetytu, nie tylko w dosłownym sensie - na jedzenie, ale również na korzystanie z życia. 

Zobacz także:

Źródło: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: iStock / Getty Images Plus

Pozostałe wiadomości