Sennik

Proroczy sen o krowie - sennik

Sennik

Aktualizacja:

Krowa jest jednym ze zwierząt, które dobrze znamy i kojarzymy z ciepłem, macierzyństwem, dobrodziejstwem. Odwiedza nas również w snach, a sennik mówi, co krowa oznacza i na co powinniśmy zwrócić uwagę analizując sen.

Kiedy śnimy, do głosu dochodzi nasza podświadomość. Nie raz sen jest nieprawdopodobny i trudno dopatrywać się w nim logiki. Jednak analiza snów powinna bazować na przyjrzeniu się symbolice sytuacji i postaci, jakie się w nich pojawiają. Motywy senne mogą nas ostrzegać, przepowiadać co się stanie albo ukazywać nasze pragnienia. Niektóre z nich mają zbliżone znaczenie w różnych kulturach. I tak przykładowo czytając sennik, krowa zazwyczaj, choć nie zawsze, jest postrzegana pozytywnie.

Sen o krowie – z czym się kojarzy?

Krowa jest zwierzęciem symbolizującym opiekuńczość, płodność, macierzyństwo i otwarte spojrzenie. Nic więc dziwnego, że pierwsze skojarzenie, jakie może budzić sen z jej udziałem, będzie dotyczyło dobrobytu. Kiedy spojrzymy do tego, co sennik podaje pod hasłem „krowa” znajdziemy rozbudowane tłumaczenie snów o różnym charakterze. Analiza snu musi odbywać się z uwzględnieniem wszystkich pojawiających się szczegółów. To właśnie one decydują o tym, jak powinno się interpretować sen o krowie.

Czasem zwierzę po prostu jest. Nie potrafimy powiedzieć, jak wygląda ani czy robi coś konkretnego. Równie mało sprecyzowane jest wyjaśnienie - powinniśmy skupić się na sobie i mieć otwarty umysł. Sennik podkreśla, że krowa w takim wydaniu pojawia się stosunkowo rzadko. Częściej mamy do czynienia ze snem, o którym można powiedzieć o wiele więcej.

Sennik – co znaczy krowa z cielakiem?

Dosyć często miewamy sny, w których krowa pojawia się z cielaczkiem, bądź też widzimy go samego. Mając taki sen, należy się przygotować na wielkie życiowe zmiany. W senniku czytamy, że krowa z cielakiem może sygnalizować, że wkrótce powiększy się nasza rodzina. Takie znaczenie ma w przypadku małżeństwa, które stara się o dziecko. Tymczasem pojawiająca się w śnie rodziców dorosłych dzieci, jest to zwiastunem ich zmiany stanu cywilnego. Natomiast samotna osoba może oczekiwać, że wkrótce znajdzie partnera i założy rodzinę.

Jeżeli we śnie jesteśmy świadkiem tego, że krowa dopiero się cieli, jest to dla nas pozytywny znak. Sennik podaje, że poród krowy wiąże się z jakąś zmianą na lepsze, bądź zbliżającym się spokojniejszym czasem. Jeżeli sen tego rodzaju dotyczy kobiety ciężarnej, przed nią samą jest trudny poród, ale jej dziecko będzie zdrowe. Jeżeli w trakcie snu poród krowy przebiega z komplikacjami, możemy się spodziewać kłopotów zdrowotnych. Podobne znaczenie ma krowa leżąca.

Sen o krowie - dojenie

Podczas próby interpretacji swojego snu, warto zwrócić uwagę na to, co znajduje się koło krowy i co robi zwierzę. Przykładowo w senniku przeczytamy o dojeniu krowy, co ma nas ostrzec przed tym, że ktoś chce nas wykorzystać. Jeżeli nie jesteśmy biernym obserwatorem, a sami doimy krowę, możemy spodziewać się, że do naszego portfela łatwo wpłynie więcej gotówki. Z kolei sen , w którym jest samo mleko krowy zwiastuje dla nas finansowe zyski.

Krowa – sennik w różnych kulturach

Znaczenie snów może być weryfikowane w różnych sennikach. Chociaż krowa w wielu z nich jest kojarzona podobnie, czasem sen o krowie może być różnie interpretowany. W senniku indyjskim mleko krowy oznacza spadek po ojcu. Z kolei chuda krowa zwiastuje powrót do zdrowia. Mleko jest też interpretowane w senniku mistycznym, gdzie wiąże się z obfitością, dobrobytem i pieniędzmi. Ten sam sennik mówi, że gdy obecne są krowy i obora, poczujemy ulgę w cierpieniu. Jeśli natomiast śni nam się zwierzę, które jest gotowe do dojenia, jest to dla nas wróżba, że nasze życzenia się spełnią. Ważne przesłanie niesie za sobą sen, w którym prowadzimy krowę. Trzeba na siebie uważać, bo nasz wróg może stać się niebezpieczny.

Krowa znajduje się też w senniku arabskim. Zwraca się uwagę m.in. na to, czy zwierzę jest tłuste. Tłusta krowa symbolizuje, że ludzie, wobec których jesteśmy podlegli będą bezlitośni. Jednak, jeżeli sen o krowie ukazuje, że posiadamy tłuste krowy, nasza kariera nabierze rozpędu i czeka nas na tej płaszczyźnie kilka płodnych lat. Z kolei stado chudych krów zwiastuje lata ubóstwa i poważniejszych problemów. Jeżeli we śnie dostajemy chudą krowę, wkrótce będziemy mieć większe potrzeby. Podobnie, jak w poprzednich sennikach ważne jest mleko krowie i dojenie. Jeżeli krowę doimy, a następnie pijemy jej mleko, sen jest wróżbą o mnożonym bogactwie. Natomiast masło z mleka przepowiada zyski. Równie pozytywne są sny o jedzeniu wołowiny, co ma przepowiadać zdobycie dużo pieniędzy. Jest też coś, co się nie pojawiło w sennikach przytoczonych wyżej. Sennik arabski opowiada, co znaczą gówna krowie, zwiastujące, że nasz przyszły sukces będzie osiągnięty dzięki bogatym ludziom.

Pozostałe wiadomości