Miłośnicy piękna i koneserzy luksusu. Jakie są osoby spod znaku Byka?

byk, znak zodiaku, astrologia, horoskop
FRadu/Getty Images
Uparci, kochający piękno, mało elastyczni. Jakie cechy mają kobiety i mężczyźni spod znaku Byka oraz co ich czeka w najbliższym czasie? Szczegóły w przygotowanym specjalnie dla nas horoskopie astrolog Merkurji.

Nów księżyca w znaku Byka - siejemy marzenia

23 kwietnia na niebie dojdzie do Nowiu Księżyca w ziemskim, płodnym i żyznym znaku Byka. Posadzone dzisiaj i jutro rośliny, w tym szczególnie pestki dyni będą miały długotrwałą moc przyciągania do rodzinnego ogródka czy też przydomowej grządki szczęścia finansowego. Szczególnie dobrą energią, jeśli chodzi o przyciąganie pieniędzy, cieszą się warzywa dyniowate, ale każde nasionko wrzucane w glebę przy rosnącym po Nowiu w Byku Księżycu będzie procentować. Przed Bykami w najbliższym czasie wiele interesujących zmian, możliwość zakupu mieszkania, rozpoczęcia od dawna planowanego remontu oraz szczęście do innej pracy. Jakie są byki i czego możemy się po nich spodziewać?

Byk - siła uporu

Słońce znajduje się w znaku Byka, w którym będzie przebywać do 21 maja. Przedstawiciele tej fazy zodiaku rodzą się kiedy ziemia otwiera się na przyjmowanie nasion , widzimy pierwsze listki i kwiaty, a pszczoły zaczynają swoją pracę. Nic dziwnego, że astrologicznym żywiołem przypisanym Bykom jest ziemia, dająca im zdolność do twardego stania na nogach, konsekwencję i stałość w poglądach.

Jeśli ktoś ma w swoim otoczeniu jakiegoś Byka, doskonale wie, że niełatwo będzie go namówić na zmianę zdania czy też jakieś szalone eksperymenty. Byki cenią sobie jakość, która wynika z przewidywalności i stabilność w życiu codziennym. Jak niczego innego na świecie nie cierpią ryzyka i chaosu w działaniu.

Kiedy coś polubią, lub raz pójdą jakąś drogą, trzymają się jej bezrefleksyjnie. Według nich to taki sposób na zaoszczędzenie energii, aby niepotrzebnie nie wydawać jej na szukanie nowych rozwiązań.

Jakość którą reprezentują w zodiaku to żywioł ziemski w wydaniu stałym, co czyni ich nieco flegmatycznymi i mało elastycznymi osobnikami. Byki oczywiście traktują to jako zaletę i może rzeczywiście, swoją wytrwałą obroną upatrzonej pozycji potrafią zyskać wiele. Szczególnie po kilkunastu latach, kiedy wszyscy inni pretendenci do tego co Byk sobie upatrzył już dawno odpuścili, albo nie żyją. Generalnie osoby urodzone pod patronatem znaku Byka uchodzą w otoczeniu za miłych, spokojnych i zrównoważonych ludzi. Do czasu, kiedy ktoś nie nadepnie im na odcisk! Po przekroczeniu pewnej granicy tolerancji Byki wpadają w furię, stają się mściwi, pamiętliwi i przez lata potrafią prześladować kogoś, kto w ich mniemaniu zrobił im krzywdę.

Miłośnicy piękna i koneserzy luksusu

Osoby urodzone w tej fazie zodiakalnej są pod opieką Wenus, czyli starożytnej bogini miłości, dobrobytu i piękna. Wenus kocha luksusy i zachęca swoich podopiecznych do tego, aby dogadzali zmysłom. Dlatego Byczki potrafią dobrze zjeść i wypić, zatem zazwyczaj mają dość pokaźne kształty. Ciężko wytrwać im w różnego rodzaju dietach ponieważ uwielbiają wszelkie smakołyki i rarytasy. W życiu codziennym nie gardzą pięknymi przedmiotami, mają także słabość do markowych ubrań i drogich kosmetyków - pod warunkiem, że kupuje je im ktoś inny. Kto zdążył poznać lepiej jakiegoś Byczka zrozumiał, że pieniądze dają mu poczucie bezpieczeństwa i nie lubi się z nimi na długo rozstawać.

Kobieta spod znaku Byka

Jest to przepiękna, bardzo kobieca i na wskroś zmysłowa istota. Zazwyczaj ta Pani ma w sobie coś z klasycznego kanonu urody. Często ma pełne, miękkie kształty i harmonijną budowę ciała. Trzeba uważać, bo kiedy się uprze, nie ma takiej siły na świecie, która odwiodła by ją od upatrzonego obiektu uczuć. Nie szczędzi wysiłków i zaangażowania, ale główną jej bronią jest upór i cierpliwość. Z maniakalnym zacięciem wytrzyma wszystko, aż uzyska to, co sobie założyła. Panie Byki niestety są materialistkami, ale można powiedzieć, że w tym dobrym znaczeniu tego słowa. Ważny jest dla nich poziom życia oraz to, co sobą reprezentuje ewentualny narzeczony. Nie są to kobiety wiatrem podszyte i nie nakarmią się samą poezją. Lubią mieć konkrety w ręku. Pod każdym kątem.

Mężczyzna spod znaku Byka

Pan urodzony pod opieką Wenus to prawdziwy miłośnik piękna. Zarówno tego zaklętego w rzeźbach czy obrazach, jak również w kobiecym ciele. Jest to człowiek, który uwielbia towarzystwo piękniejszej połowy ludzkości i potrafi zakochać się platonicznie. Byk jest wrażliwy na krzywdę innych, nie lubi kiedy rozgrywają się przy nim dramaty czy awantury. Unika konfliktów i stara się nie mieszać w nieswoje sprawy. Lubi zysk i kiedy widzi go w perspektywie swojej pracy potrafi intensywnie się wysilić. Nie cierpi, kiedy ma pracować na próżno. Strata pieniędzy w nietrafionej inwestycji może sprawić, że nawet się rozchoruje. Uwielbia być chwalony i doceniany. Niestety kiedy ktoś inny zbiera laury, z Pana Byka wychodzi najgorsza jego część, jest zazdrosny i staje się podstępny. Długo będzie czekać na okazję, aby pogrążyć rywala. Nigdy nie odpuszcza i nie zapomina krzywd i jest pod tym względem groźniejszy nawet od Skorpiona.

Byki w związkach

Jeśli Byk zdecyduje się ulokować gdzieś uczucia, z wielką niechęcią i trudem przyjdzie mu zmienić związek. Przedstawiciele tego znaku to tradycjonaliści, którzy nie ulegają chwilowym wpływom emocji. Więzi rodzinne i dom, do którego zawsze mogą wrócić, to dla nich bardzo ważne życiowe filary.

Nawet jeśli Byk musi się poświęcić i rezygnować z części swoich upodobań, aby utrzymać związek, zrobi to dla dobra rodziny. Dlatego mamy do czynienia z wieloma niedopasowanymi relacjami, które trwają wbrew wszystkiemu, ponieważ jedną z ich części jest stabilny i znoszący wszystko Byk.

Osoby urodzone w znaku Byka dobrze porozumiewają się z Pannami i Koziorożcami. Udaną relację stworzą z Rakiem i Rybami. Bardzo namiętny, magnetyczny, pełen pasji związek połączy Byki i Skorpiony, ale będzie w nim toczyć się zawzięta walka. Spór o dominację i różnice poglądów wystąpią pomiędzy Bykami a Lwami i Wodnikami. Dość poprawna relacja może mieć miejsce z Baranami, Bliźniętami i Wagami, pod warunkiem, że Byki będą tolerować ich pasje i wypuszczać na zewnątrz. Zbyt odmienne systemy życiowe mogą poróżnić Byki i Strzelce. Związek Byka z Bykiem może być przyjaźnią, miłością i biznesem do grobowej deski.

Idealne profesje dla Byków

szef kuchni, kosmetyczka, wizażystka, stylistka, fryzjerka, właścicielka butiku, właściciel galerii sztuki, bankier, księgowa, ekonomista, budowlaniec, architekt, właściciel restauracji, plantator, hodowca, inwestor, ubezpieczyciel, ajent, deweloper, doradca podatkowy

Zobacz także:

Autor: Astrolog Merkurja

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Projekt wakacji kredytowych na nowych zasadach?

Projekt wakacji kredytowych na nowych zasadach?

Grzegorz Głuszak ze łzami w oczach wspomina Komendę. "Wygrał z systemem, ale przegrał z chorobą"

Grzegorz Głuszak ze łzami w oczach wspomina Komendę. "Wygrał z systemem, ale przegrał z chorobą"

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Rafał Collins o ostatnich chwilach Tomka Komendy. "Trudna sytuacja ciągnęła się już od grudnia"

Rafał Collins o ostatnich chwilach Tomka Komendy. "Trudna sytuacja ciągnęła się już od grudnia"

Wyceniono majątek syna Alicji Bachledy-Curuś. 15-latek może pochwalić się pokaźną sumą

Wyceniono majątek syna Alicji Bachledy-Curuś. 15-latek może pochwalić się pokaźną sumą

Jak działają internetowi dawcy nasienia? "Lepiej jest to zrobić metodą naturalną, ze zbliżeniem"

Jak działają internetowi dawcy nasienia? "Lepiej jest to zrobić metodą naturalną, ze zbliżeniem"

Kiełek czeka na adopcję

Kiełek czeka na adopcję

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!
Materiał promocyjny

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!

Czy Kate Middleton jest w ciąży? "Król Karol chciałby znów zostać dziadkiem"

Czy Kate Middleton jest w ciąży? "Król Karol chciałby znów zostać dziadkiem"

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"
Materiał promocyjny

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"

Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"
Materiał promocyjny

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"

Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"
Materiał promocyjny

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"

Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?
Materiał promocyjny

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu
Materiał promocyjny

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu

Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

"Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

"Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas