Gwiazdy

Znamy piosenkę, która była najchętniej słuchanym utworem w Polsce. Do kogo należy trofeum?

Gwiazdy

Domyślacie się, jaka piosenka była najpopularniejszym utworem w Polsce w ciągu ostatniego półrocza? Pierwsze miejsce trafia w ręce Sanah i Vito Bambino. Singiel "Ale jazz!" wyśpiewany przez artystów bardzo szybko podbił listy przebojów, a na samym YouTube zdobył ponad 60 milionów odtworzeń.

Najpopularniejsze utwory w Polsce

Czas na małe podsumowanie pierwszego półrocza 2021 w branży muzycznej. Niedawno portal popruntheworld.pl opublikował listę najpopularniejszych utworów w Polsce. Pod uwagę brane były wszystkie kanały dystrybucji. Jak się okazuje, na miejscu pierwszym uplasował się singiel "Ale Jazz!" młodziutkiej Zuzanny Jurczak znanej szerszemu gronu jako Sanah oraz Vito Bambino.

Według danych singiel ten w ciągu sześciu miesięcy odtworzono w serwisie YouTube aż 64 miliony razy, natomiast w aplikacjach streamingowych ponad 20 milionów razy.

Na podium znaleźli się również Sobel i Piotrek Lewandowski "Fiołkowe Pole" oraz Mata "Patoreakcja" Pod względem liczby obserwujących niezmiennym królem wciąż pozostaje Dawid Podsiadło. Wokalista jako jedyny w całym Top20 miał więcej followersów niż słuchaczy.

Sukcesy Zuzanny Jurczak

Sanah cieszy się dużą popularnością. Od kiedy branża muzyczna dostrzegła talent młodej wokalistki, ta nie przestaje zaskakiwać swoich fanów. Zuzanna wciąż tworzy, wydaje nowe single i koncertuje. W ubiegłym roku według danych Vevo była najczęściej oglądaną artystką w Polsce. Wyróżniona została także jej płyta "Królowa dram" oraz album "Irenka", który znalazł się na liście Top 10 Global Album Debuts Spotify.

Zuzanna na swoim koncie ma także prywatny sukces naukowy. Artystka od kilku lat studiowała instrumentalistykę na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie skrzypiec. W tym roku obroniła dyplom i została magistrem sztuki.

Zobacz wideo: Sanah – na czym polega fenomen młodej gwiazdy?

Zobacz także:

Britney Spears rozpaczliwie walczy w sądzie o wolność. "Myślałam, że chcą mnie zabić"

Mama Amy Winehouse udzieliła wywiadu w 10. rocznicę śmierci córki. "Nie czuję, żeby świat znał prawdziwą Amy"

Olga Kalicka zwichnęła nogę tuż przed spektaklem. Pomogła jej przyjaciółka

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości