Gwiazdy

Zespół Alergen na scenie Dzień Dobry TVN. Posłuchaj piosenki "Lepiej zapomnieć"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Alergen w piosence „Lepiej zapomnieć”
Alergen w piosence „Lepiej zapomnieć” Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Rockowy zespół Alergen wystąpił na naszej scenie. Artyści wykonali singiel "Lepiej zapomnieć" pochodzący z trzeciej płyty. Jak wam się podoba?

Alergen na scenie Dzień Dobry TVN

Zespół Alergen wystąpił na naszej scenie, gdzie zaśpiewał najnowszy singiel. "Lepiej zapomnieć" to opowieść o trudnej miłości, która w tych jakże specyficznych czasach została wystawiona na próbę.

Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło Źródło: Dzień Dobry TVN

Piosenka w swoim tekście nawiązuje również do aktualnego stylu życia, konsumpcjonizmu, ucieczki od realnego życia w wirtualny świat. Utwór pochodzi z najnowszej, trzeciej płyty zespołu Alergen wydanej w maju 2021 r. 

Zespół Alergen - kariera

Zespół Alergen powstał w Krakowie w 2005 roku. Tworzą go Paweł Nawrocki - lider, wokalista i gitarzysta, który również odpowiada za muzykę i słowa wszystkich utworów. Adrian Górka - gitara, Krzysztof Domienik - perkusja oraz Krzysztof Ropicki - gitara basowa.

Grupa w zeszłym roku wydała trzecią studyjną płytę. Znajduje się na niej dziesięć zupełnie nowych utworów i 3 starsze kawałki. Zespół pracował nad płytą pod czujnym okiem Marcina Limka, który znany jest ze współpracy między innymi z zespołem IRA, Anią Wyszkoni czy Beatą Kozidrak. Płyta z całą pewnością przypadnie do gustu miłośnikom klasycznego rocka.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości